Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban már nem olyan érték...

Valóban már nem olyan érték már egy munkahely, az emberek mostanában sokkal jobban könnyebben váltanak?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy főleg a fiataloknál kezd uralkodni egy ilyen mentalitás hogy kirúgnak kirúgnak megyek máshova és nem nagyon érdekli a dolog több olyan ismerősöm van aki havonta váltogatja a munkahelyét és nem izgatja hogy ha főnökével össze balhézik vagy társai. Egyszerűen megy tovább nincs már az mint régen hogy úristen elvesztem az állásom, mi lesz velem, valahogy mostanában jobban megnőtt a fluktuáció mint régen
2022. dec. 26. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csavarnék egyet a dolgon, szerintem éppen az idősebb generációkat jellemzi a "röghöz kötöttség-mentalitás". A Kádár-rendszerben nemigen váltott az ember munkahelyet, nem volt miért. Munkavállalóként nem volt miből választani, ha mégis, a bér, a tennivaló kb. ugyanolyan volt. A '90-es években, az elbocsájtási hullámok idején, örült az ember, ha volt munkája, nem kockáztatták a munkanélkülivé válást.

A mostani fiatal munkavállalónak nyitott az útja akár a nagyvilágba is, sok szakmában munkaerőhiány van, lehet válogatni. Lazábban kezelik ezt a dolgot, hiszen tehetik.

2022. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

amikor elküldtek 15 év után (15 év!!!) azt hittem vége a világnak mert még sose kerestem állást, a 15 éves helyre anno ismeretségi alapon kerültem be,


sose kerülök be többet sehova-mondtam magamnak.


majd 2hét alatt lett új helyen úgy hogy volt olyan hely is amit én passzoltam le vagyis 2 hét alatt több helyem is lehetett volna.


Na ezután nem félek többé az álláskereséstől.

2022. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság annyi lehetőség van. Nem engedheti meg magánka az ember, hogy csak a unkahelyétől függjön és ott minden sz@t elviseljen. Több lábon kell állni, ha van jobb, akkor váltani.


Nekem is van vállalkozásom a főállásom mellett.

2022. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, nagy a fluktuáció. De ez a főnökkel való valhézás a low-classban jellemző. Feljebb szinteken a fizetés miatt váltanak sokan. Ugyanazért a munkáért az új dolgozónak 30-40%-kal többet adnak.
2022. dec. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban könnyebben váltanak. Viszont ez a piacra adott reakció a munkavállalók részéről. A 90-es évek óta a piac merő bizonytalanság a munka szempontjából. Szó és hang nélkül elküldik az embert, az összeszerelő üzem státuszunkból kifolyólag pedig még jevésbé becsülnek meg. A munkavállalók gyors lelépése is ezt tükrözi. Amikor a multi többet fizet egy új munkavállalónak, mint a réginek, aki nem kap rendes fizetésemelést, akkor a dolgozó nem lesz motivált maradni.
2022. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

Igen, van egy ilyen (alapvetően alja) réteg, aki így áll hozzá. Képtelen alkalmazkodni, beilleszkedni és nem várni azonnal a csodát erőfeszítés nélkül.

A jelenség megvan hiányszakmákban is, de ott azért kicsit más a helyzet

2022. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy jelenség, de ilyen világot élünk. Belefér.
2022. dec. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó szakmával könnyű mást találni. Akár többért is.
2022. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!