Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön kezdtem el dolgozni,...

Külföldön kezdtem el dolgozni, mit kezdjek a mindennapos "hogy vagy?" kérdéssel? Minden nap, minden kolléga egyből ezzel kezdi, ahogy meglát.

Figyelt kérdés

Mennyire illik belemenni?

Nekem ez teljesen új, és zavarba ejtő, nem nagyon tudok mit kezdeni ezzel. Az elején sokszor elfelejtettem visszakérdezni. Most már többnyire visszakérdezek. Csak annyit szoktam válaszolni, hogy jól, néha azt, hogy kicsit fáradtan. Ezt egyébként illik megkérdezni mindig? Ez a small talk nem az én múfajom!



2023. jan. 2. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszokható. Egy idő után már oda sem figyelve válaszolja az ember, hogy "kösz, jól, és te?" Pláne külföldön - szoktasd arra magad, hogy az adott nyelven erre ez a válasz és kész. :) Részletekbe pedig ne menj bele, hacsak nem kérdezgetik külön.
2023. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem itthon van egy kollégám, aki mindennap megkérdezi, minden rendben. Már megszoktam. Mondom neki, ja, ja. Nálad. Semmi para. Ok. Ha meg van valami, ami rá tatozik, akkor mondom neki, de ő is nekem.
2023. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvterületen ez majdnem olyan, mint "szia".
2023. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha kicsit utánaolvasol, akkor nekik ez a "szia", nem is vàrnak általánosan rá választ, csak ilyen köszönésképp használják.
2023. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez német nyelvterület, de minden kolléga angolul beszél, nagyon vegyes felvágott társaság.


Ezt jó hallani, h nem várnak rá semmit! Ez tényleg így van?

2023. jan. 2. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Danke, alles geht. Und mit dir?

Klar. Ciao!

2023. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Altalanos valaszt varnak ra, annyi oke, hogy faradtan vagy, melyebben nem kell belemenni.
2023. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

How do You do? (USA)

Answer:

How do You do?


How are You?

Általában a válasz:

I'm fine, thank You.


Helyet jobb pl.:

Everything is fine.

Esetleg:

Not bad.

2023. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!