Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik pár éve kezdtek el...

Akik pár éve kezdtek el dolgozni, nem érzitek monotonnak, mókuskeréknek az egészet és nem rossz bele gondolni hogy még hány évtizedig kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Szeretem a munkám, de ha arra gondolok hogy még majdnem 40 évet kell dolgoznom nyugdíjig az nagyon sok és nem tudom hogy bírom ki.
2023. jan. 2. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem így kell hozzáállni. Ha öreg leszel és jönnek majd a betegségek, akkor meg inkább dolgoznál még 30 évet, csak lennél egészséges, egészséges és fiatal. Simán válthatsz munkahelyet is, ez is lehet egy változatosság.
2023. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Az egyik megoldás, hogy váltogatsz. Esetleg mellette képzed magad, hogy később hone office, vagy rugalmasabb munkakörben helyezkedhess el. Onnantól már azért könnyebb elviselni
2023. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
15 éve dolgozom, nagyon szeretem a munkám, változatos, mert beteg emberekkel dolgozom, és sosincs két egyforma eset. A kollektíva is szuper, olyanok vagyunk mint egy család. Jelenleg nem érzem tehernek, hogy még 25 évem van a nyugdíjig, nem tellnek a napok nehezen.
2023. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Én 4 éve dolgozom, de eddig mindem perce nagyon izgalmas volt. Én vagyok az a csodabogár az ismerősi körömben aki reggel mosolyogva meg be az irodába.

Keress olyat amit élvezel.

2023. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan súlyos a helyzet, - már csak 470 év van hátra a "nyugdíjig"!

De mire elkezdi látni az ember a fényt az alagút végén, addigra megint tolnak a "korhatáron" egy 50-est, - tehát nem félek attól, hogy megélem a "nyugdíjat"! A "nyugdíj" - a jelenlegi formájában - arról szól, hogy járulékokat lehet szedegetni egy életen át emberektől, amelyből soha többé nem latnak, kapnak vissza semmit! Ki van ez találva, - a lényeg, hogy az "elit" jól érezze magát! -Egyre jobban!...

2023. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi odakerülünk nem is lesz már nyugdíj. Fogy a nép, a korhatárt folyamatosan tolják ki (egyébként Európa szerte), a végén majd tepsiben visznek ki mindenkit a munkahelyéről.
2023. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor dolgozni kezdtem, kezdetben lelkes voltam, tele energiával. Imádtam dolgozni, nem értettem a sok besavanyodott idősebb embert, miért nem találnak örömöt a hétköznapokban, hiszen olyan jó érzés volt a sok tanulás után pénzt keresni, hasznosnak és fontosnak lenni, eredményeket elérni. Aztán teltek az évek és nőttek az igények. Lett egy komoly kapcsolatom. A kis albérlet helyett saját lakásra vágytunk, családra, több megtakarításra, amihez többet kell keresni, amihez képezni kell magunkat. Nem volt elég magunkat eltartani, már többre vágytunk, ami több feladattal járt, kevesebb szabadidőnk volt egymásra, magunkra, a pihenésre. Jött a covid, a válság, a szülők egyre kevésbé boldogulnak önállóan, egyre több a gond velük is. Most látom igazán, milyen gondtalan voltam fiatal felnőtt éveimben, és hogy mennyire nehéz az élet. És ha belegondolok, hogy milyen hosszan tart még, picit elmegy a kedvem az egésztől.
2023. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne dolgozz! De akkor miből fogsz megélni? Biztos, hogy jó szakmát választottál és szereted a munkád?
2023. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!