Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek egy rehabos...

Szerintetek egy rehabos munkahelyen mennyire korrekt a szabadságokkal való túlzott rendelkezés?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a munkáltató rendelkezik több, mint a felével. Ahol én dolgozok, ott kétszer áll le a cég, ami 2x 8-10 nap szabi plusz a januárt 5 nap szabadsággal kezdjük. Így nem marad sok szabim, és ha nem lenne elég, akkor nem tudok orvoshoz menni, mert nem biztos, hogy lehet túlórázni, és az orvosi igazolást sem fogadják el. Táppénzt meg nem adnak szakrendeléseken. Az orvosom azt mondta, ha nem tudok velük megegyezni, akkor mondjak fel. Ha ebben a helyzetben nem szerencsés felmondani főleg, megváltozott munkaképességű vagyok.

2023. jan. 7. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod vehet táppénzre, ha szakrendelésen voltál vizsgálaton, erre ne vegyél ki szabadságot.
2023. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Amíg a törvényi keretek között van a dolog, addig rendben van. De nem egészen értem a kérdést. A munkahelyed rendelkezik is a nagy részével, ami marad, azt meg beosztod és kész. Ha nem elég, akkor kérsz fizetetlent, vagy ha orvoshoz kell menned akkor a #1 szerint kérsz rá táppénzt.
2023. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A házi orvos sem akar táppénzre venni.
2023. jan. 7. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem úgy működik, hogy ő akar vagy nem akar. Ha indokolt a szakorvosi vizsgálat, akkor arra jár a táppénz, pláne, ha csak a munkaidőd ideje alatt van rendelés.
2023. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ilyen alapon az egész várost táppénzre vehetné.
2023. jan. 8. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Valts akkor háziorvost, ez elég hülye lehet.
2023. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!