Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tálaljam ezt a dolgot...

Hogyan tálaljam ezt a dolgot a főnökeim felé, hogy senkinek ne ártsak vele?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen múlt hónapban 6 órás munkarendet vezettek be, mert a covid miatt jóval kevesebb munkánk lett és már nem tudja kitermelni a cég a 8 órás béreket. Ezt elvileg mindenki elfogadta, szóban biztos, mert egy meeting volt erről. Hogy papíron is elfogadta-e mindenki, nem tudom. A főnökség annyit mondott, hogy ha a napi munkamennyiség indokolja a 8 órát, akkor természetesen kifizetik. Ehhez képest a jelenléti ív szerint csak én tartom magam a 6 órás munkához. Rajtam kívül mindenki beírja a napi 8 órát és bent is vannak annyit. A munka mennyisége ezt nem indokolja, sőt! Naponta legalább 2-2,5 órát csak a konyhában ülnek és beszélgetnek. Ha reggel jövök, ezt látom, ha délután megyek haza, szintén. Egyértelmű, hogy az egész csak színjáték, persze a főnökség ebből semmit nem vesz észre, mert alig vannak bent és amúgy is nagyon nagy lazaság van.


Mivel az én gyomrom nem bírná el, hogy így átvágjam a főnökeimet, az az opció nem működik, hogy én is csináljam ezt. Ugyanakkor senkit nem akarok bajba sodorni sem. Ha kihasználják a kiskapukat, tegyék. De az nagyon bánt, hogy én becsületesen betartom, amit kért a cég, ezáltal jóval kevesebb a bérem, mások pedig megkapják a teljes fizetésüket továbbra is úgy, hogy a munkamennyiség ezt nem indokolja.


Valahogy szeretném ezt jelezni a cég felé (nem azt, hogy a többiek visszaélnek a helyzettel, hanem a jól látható különbséget, ami a jelenléti íven van a valós helyzet és a megbeszéltek között) Van valakinek ötlete, hogy mit léphetnék anélkül, hogy ártanék a többieknek?



2021. ápr. 29. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sehogy. Ha mindenki egy húron pendül, te leszel a fekete bárány. Majd rájön a főnököd màskèpp.
2021. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le a főnökkel négyszemközt. Kérdezd meg, hogy mi az új irányvonal. Ui. észrevetted, hogy a többi kolléga 8 órát ír be. Kérdezd meg, hogy te mennyit írjál be, mennyit legyél itt, ill. a beírt időtől függ-e a fizetés. Aztán amit mond, ahhoz tartsd magad.

Arról ne beszélj, hogy a többiek 8 órában 6 órányi munkát végeznek.

2021. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 szerintem tök jókat írt.
2021. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%

Ezt az életképtelen generációt honnan szalajtották..?

Egyszerűen nem tudom megérteni az ilyeneket, már bocs :D

Ahelyett, hogy örülne, hogy a gyakorlatban nem változik semmi, ugyanúgy kaphat 8 órás bért, csak nagy magabiztossággal ki kell jelenteni, hogy igen, ez bizony indokolt. Sőt, még bizonygatni se kell, mivel láthatóan a főnököket se érdekli, csak "papíron" legyen kijelentve a forma kedvéért.

Áhhh... :P

2021. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4, lehet, hogy te ilyen vagy, de nem mindenki gerinctelen. Attól, hogy nem élek vissza a főnökség jóindulatával, még nem érzem magam életképtelennek. Főleg úgy, hogy a 6 óra alatt több munkát megcsinálok, mint ők a 8 óra alatt, amit beírnak. Olyan programban dolgozunk, amiben mindent rögzíteni kell, így mindennek nyoma van. Csak sajnos a főnökség azt sem ellenőrzi.
2021. ápr. 30. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!