Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi feladat,amit sosem...

Munkahelyi feladat,amit sosem csináltál még?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne, hogy álltatok helyt olyan szituációban a munkahelyeteken, mikor olyan feladatot bíztak rátok,amire vonatkozóan nem volt előzetes tudásotok, kvázi a nulláról kellett elindulnotok és egyedül megoldanotok?

Most épp egy ilyenbe kerültem év elején, és mivel eléggé teljesítménykényszeres vagyok, igencsak stresszel a dolog. Egyelőre ott tartok, hogy próbálom megőrizni a nyugalmam. Átpasszolni nem lehet másnak,nekem kell ezt megoldani. Nincs is nagyon senki,aki érdemben be tudna segíteni (ez a cég számára is új dolog). Leginkább attól félek, hogy csalódnak bennem.

Akivel volt ilyen, annak mi segített?



2023. jan. 11. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk megmondani, hogy sosem csináltál még ilyet, adjanak támpontokat, segítőt vagy nem csinálod meg. Ez eszedbe jutott?
2023. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
December közepén lecsapott a kovid a bandára, ketten maradtunk 6 ember feladataira... volt szopás rendesen, mert néhány feladatot eddig egyáltalán nem mi csináltunk, felástunk ezzel kapcsolatban minden dokumentumot, leírást, aztán próbáltuk menteni a menthetőt. Annyi, hogy a megszokott és elvárt magas teljesítményt elengedtük, kutyának sem volt kedve még plusz idegbajban élni miatta. Ha nálatok új ez a dolog, akkor neked is csak annyi forrásod van a feladat elvégzéséről, amit a cég biztosít, az alapján csináld ahogy sikerül és kész, ne pánikolj.
2023. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először azt kell körbejárnod, hogy a főnököd miért vonja ki magát ebből, ill. miért nem biztosít semmilyen szintű segítséget.

Aztán - mivel vélhetően nem fogsz előrébb jutni a fentiekben felvetettek területén, - azt kellene körbejárnod, hogy a feladat teljesítéséhez milyen háttérnek, alapnak kell biztosítva lennie, - mert ezeket elő kell teremteni, ki kell dolgozni ahhoz, hogy tovább léphess. Amikor ezt végzed, akkor is felszínre kerülhet olyan hiányosság, amire azonnal felhívhatod a főnököd figyelmét, mert ez egy akadály a feladatod elvégzésében.

Ha az alapok a rendelkezésre állnak, akkor meg már össze fogod rakni a mozaikot.

2023. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg azt aki korábban ezt vagy ehhez hasonlót csinált, hogy neki mennyi időbe telt amíg megtanulta és rendesen el tudta végezni! Akkor lesz egy viszonyítási alapod, hogy mit kell elvárnod magadtól is és nem fogod azt gondolni a második héten, hogy még semmit nem értél el - miközben az elődödnek pl. 4 hónap kellett ahhoz hogy csinálni tudja rendesen.

Próbálj meg részfeladatokat elválasztani és azt nézni, hogy azokkal hogy haladsz! Ha a teljes feladatodat felosztod olyanokra, hogy 1. megismerni a feladatot, 2. megtanulni hol érheted el hozzá szükséges információkat, stb. stb (fogalmam sincs mi a feladatod) és ezeket tudod követni, hogy van ami amivel már meg vagy, akkor tudod kontrollálni a folyamatot és nem csak azt érzed majd elvégzett feladatnak, jó teljesítménynek, ha megoldottad a feladatot vagy teljesen jól és gyorsan tudod csinálni az új munkádat.

2023. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat,sokat segítettetek! Egyébként egy online oktatási felület megvalósításáról van szó, a ti tippjeiteket szerintem jól tudom hasznosítani majd. Szép napot Nektek! :)
2023. jan. 11. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az új munkahelyemen elég sokszor vagyok így a mai napig… elég sok új rendszer/tool kerül bevezetésre, és elég bonyolult, erős technikai jellegű dolgok..


Azon túl mikor idejöttem kb mindenki már felmondott, tehát én tényleg egyedül voltam, és rohadtul nem tudott senki segíteni kb. :D

A véges folyamatot dettó elég nehéz colt így megtanulni.


De voltam egyéni vállalkozó is, ott is rengeteg új, még azelőtt soha nem csinált feladattal találkoztam. Igaz, sokat is tanultam.


Itt a cégben meg nem csesztetett senki, mert örülnek hogy én nem mentem el. Idénre lesz a legnehezebb, legnagyobb falat, de az a teljes estben új lesz. És látom más országokból is, hogy vannak hibák, nem is kevés, és nem is kevés stressz.


Így ez lesz nálunk is, ez ilyen.

Mindig az első a legnehezebb. De így is tanul az ember. Senki nem is várja el, hogy elsőre minden 100%-osan tökéletes legyen.


És már én is elengedtem, az ember csinálja a legjobb tudása szerint a dolgokat, ennyi. Ami meg elsőre nem sikerül, sz meg tanulság legkozelebbre és tapasztalat.

2023. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 "És már én is elengedtem, az ember csinálja a legjobb tudása szerint a dolgokat, ennyi.2

Néha ez a legnehezebb, belátni, hogy mi az amit meg lehet csinálni és mit nem, a többit elengedni. Amúgy se sikerülne mindig mindent elkészíteni a nagy rohanással meg túlórákkal se, akkor meg minek kellene erőlködni feleslegesen, hogy belerokkanjon az ember? Ez csak munka. Annyi lesz kész amennyi kész lesz. Van olyan feladatom amit tavaly én vállaltam be, de idénre lett mellé még egy pár olyan amit nem is én akartam, csak így alakult. Mivel azok fontosabbak, azt hanyagolom amit én magam vállaltam. Majd megcsinálom ha sikerül. Már nem zavar, hogy hetek óta ugyanúgy áll.

2023. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!