Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet boldog az ember attól...

Lehet boldog az ember attól még, hogy nem szereti a munkahelyét?

Figyelt kérdés

Alapból szeretném a szakmámat, csak ezen a munkahelyen egyre nagyobbak az elvárások, aminek már alig lehet megfelelni. Azóta lett igazán rossz a helyzet, hogy felmondott egy kolléganőm, de a főnök nem akar új embert felvenni.

Fiatal vagyok ez az első munkahelyem amúgy.

Több dolog miatt se lenne jó felmondanom/munkahelyet váltanom most. Nem igazán akarok belemenni a miértekbe, de az egyik, hogy gyereket szeretnénk a férjemmel. Barátoktól, családtól azt a tanácsot kapom, hogy sz.rjam le az egészet, bírjam ki addig, amíg összejön a gyerek, de a lényeg, hogy nehogy felmondjak... És tényleg mindenki ezt mondja, akit kérdezek.

Ez a sz.rjam le igazából megvalósítható lenne, olyan értelemben, hogy a kirúgástól annyira nem kell félnem, csak a folyamatos kudarcok zavarnak.

Szóval szerintetek lehet így is csinálni? Lehet úgy boldog valaki, hogy a munkahelyén csinálja, amit kell, mégis lecseszést kap, de nem foglalkozik vele és éli az életét?



2023. jan. 11. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hosszútávon ha nem tudja figyelmen kívül hagyni a leszidásokat akkor nem lehet boldog így.Nekem is volt ilyen hogy mindig piszkált a felettesem(nem ő volt a nagyfőnök de felettem állt) és már gyomorideggel mentem minden áldott nap és nem sokon múllott hogy felmondjak csak nem akartam mert be lettem ajánlva és nagyon kellemetlen lett volna de szerencsére megoldódott a dolog úgy hogy bezárt a cég mert nem úgy ment ahogy kellett volna.Persze nem örültem a csődnek félreértés ne essék de így oldódott meg a dolog.Amúgy ha kirúgták volna aki engem piszkált nem lett volna rossz a légkör ott viszont így...Régi dolgozó és így nem lett volna esélyem arra hogy nekem higyjen a nagyfőnök szerintem.Te helyzetedre visszatérve igazuk van akik azt mondják hogy bírd ki csak nem biztos hogy jót tesz a baba tervezésnek ez a stressz ami ér mert csak stressz ha mindig leszidnak.Várd ki a végét és kitartást!
2023. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindig az a lényeg, hogy te mit érzel kudarcnak vagy sikernek. Ezen kell változtatnod és akkor nem fog már úgy zavarni, hogy mi is van a munkahelyeden.

Tényleg fontos dolog, hiszen ott telik el az időd jelentős része, onnan van a pénzed és ott végzel olyan munkát amiről visszajelzéseket is kapsz. Azt keresd meg, hogy mik lehetnek azok a pontok amiket akkor is sikerként élhetsz meg ha tudod hogy egyébként milyen kudarcok szoktak érni.

Nem tudom mit csinálsz, ezért ez csak egy példa: irodai munka, sok feladat, általában nem készülsz el mindennel határidőre és előfordul gyakran, hogy hibát vétesz valami adatbevitelnél. Emiatt mások megjegyzéseket tesznek és ezt éled meg kudarcként. Ilyenkor fel kell mérni, hogy az időd mennyi munka elvégzésére elegendő úgy, hogy le is tudd ellenőrizni amit csinálsz. Ha kijön, hogy a napi 10 feladatodból csak 8-ra elég az idő, ha mind a 10-t meg akarnád csinálni akkor nagyon kapkodnod kellene és úgy sem sikerülne, akkor levonod a következtetéseket: nem várhatod el magadtól, hogy minden feladatodat elvégezd határidőre IS meg pontosan IS. Innentől vagy csak annyit csinálsz meg amit le is tudsz ellenőrizni és akkor az lehet siker hogy nem hibáztál, viszont akkor marad az kudarcnak hogy nem lett minden kész - de tudni fogod, hogy ez nem a te hibád, vagy az lehet siker, hogy mindent el tudtál végezni, de akkor tudnod kell, hogy ez csak azon az áron történhet, hogy biztosan lesz hiba is benne, mert nem volt időd ellenőrizni is. Ha valaki megszól egyik vagy másik miatt, az már nem fog úgy bántani, mert te magaddal már tisztáztad, hogy a kettőt egyszerre nem fogod tudni mindig produkálni.

Hasonlóképpen kell minden kisebb-nagyobb dologban is megkeresni azt ami siker lehet számodra. Nem volt vitád fél napig senkivel -> siker. Kibírtál még egy hetet a munkahelyeden -> siker. Stb. stb.

Azt érdemes megfogadni amit javasoltak, hogy ha ilyen közel van a gyermekvállalás akkor nem most kell munkahelyet váltani. Egyrészt nem illik próbaidő alatt vagy után bejelenteni, hogy bocsika, annak ellenére hogy most vettetek fel én elmegyek babázni 3 évre. Másrészt mi van ha a próbaidő nem jól sül el és ott maradsz munka nélkül? Harmadrészt a szülés után meg fog változni az életed és mások lesznek a fontossági sorrendek. Lehet hogy hiába tetszik most az az új munka/munkahely, amikor kisbabával kell bölcsődébe, óvodába járni már jobb lenne máshol dolgoznod, másféle munkát végezned vagy másféle munkaidővel. Nagyon gyakori, hogy szülés után váltanak munkahelyet az anyák, mert eleve cégen belül sem szokták visszakapni azt amit évekkel korábban csináltak és már nem is annyira fontos a karrier, a munka.

HA tisztázni tudod magadban miért akarsz ott maradni, hogy ez miért jobb számodra a folyamatos lecseszés ellenére is, és megtalálod mellette azt is hogy miben érezheted, hogy mégis vannak sikereid - akkor nem lesz gond. De ha nagyon rosszul érzed ott magad akkor inkább toljátok el kicsit a babaprojektet és keress másik munkát! Ha most az állandó stressz meg kudarcélmény miatt megromlik az egészséged, az ártalmas lehet hosszú távon nem csak neked, de a babának is.

2023. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen volt az elejèn,fèl èv szenvedès.Aztàn összecsiszolódtunk,4 éve ugyanott dolgozok,és szeretem a munkàm.
2023. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok. Fel is mondtam.
2023. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En nem tudnek..
2023. jan. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted a munkádat, és nem váltasz, akkor a munkán kívüli életedet kell úgy alakítani, hogy ott 100% boldog legyél. Talán ezzel lehet kompenzálni.

Én mondtam fel azért,mert nem szerettem a munkámat. Tudom, hogy ez csak munka és nem ez kéne, hogy meghatározzon,de komolyan elszomorított, hogy nincs fejlődési, továbblépési lehetőség,sem sikerélmény. A mostani helyemet szeretem és sokkal jobban érzem magam a mindennapokban is .

2023. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:

"Hosszútávon ha nem tudja figyelmen kívül hagyni a leszidásokat akkor nem lehet boldog így."

Kedves 1-es ne feledd, hogy minden esemény végeredményét rá adott reakciód adja.

2023. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!