Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vészelitek át az állásker...

Hogy vészelitek át az álláskeresés idegőrlő várakozását?

Figyelt kérdés

Még csak egy hónapja keresek, már mindent végignéztem (cégek weboldala, indeed, profession, linkedin), minden nap nézegetem a 24 órán belül feladott állásokat, amire alkalmasnak tartottam magam és ami érdekelt is, arra már jelentkeztem. Lelkileg rettenetesen fáradtnak érzem magam az egészhez, interjún újra és újra elmondani, hogy ki és mi vagyok, angolul hablatyolni, idétlen tesztfeladatokat oldogatni 3-4-5 körös interjúkon részt venni.


Van már tapasztalatom, de olyan, mintha nem lenne, ezen a területen nem igazán vevők a juniorokra. Egyszerűen csak elegem van ebből a vizsgázásból a saját vizsgáim mellé. :(


Nyáron is erre kényszerültem és teljesen elszartam a nyaram a keresgéléssel, 3 hónap volt, mire találtam állást, onnan meg most elküldtek és kezdhetem újra.


2023. jan. 17. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
99%

Ez rohadt nehéz. Nagyon leszívja az ember energiáját. Nem csak veled van ez.


Amúgy szerintem próbáld ismerőseiddel tudatni, hogy állást keresel. Akik ismernek azok, ha épp tudnak valamit jobb eséllyel ajánlnak és így több esély van.

2023. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha van tartalék vagy segítség addig, akkor könnyebb a helyzet, mert olyan mint egy szabadság, egy kis pihenő, amíg nem kell gürizni. Számomra. De nyilván nehezebb a helyzet, ha be kell osztani mindent egyedül, és mielőbb munkába állna valaki. Addig a türelem segít a görcsös ráfeszülés helyett, előbb-utóbb úgyis lesz valamilyen lehetőség. A váltásban meg azt a jót lehet meglátni, hogy új tapasztalatok, új lehetőségek, kihívások, többfelé kipróbálhatja magát az ember, és semmilyen idő nem elvesztegetett.
2023. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Hidd el semmi nem múlik azon a 3 hónapon, nem leszel vele kevesebb. :) Főleg annyit nem ér, hogy az idegeid áldozd be érte.
2023. jan. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Keress más jellegű munkákat. Gondolom diplomás vagy és valami könnyű irodai munkát keresel.
2023. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Az irodai stimmel, a könnyű nem. Van két év iparági, és egy év kifejezetten releváns szakmai tapasztalatom, ez alá szakmailag már nem szeretném adni. Legrosszabb esetben el tudok menni valami zs kategóriás munkakörbe a területen belül, hogy le tudjam igazolni a szakmai gyakorlatom, de ez tényleg a legrosszabb eset. Nem a pénz aggaszt, hanem a lyuk az önéletrajzomban és az, hogy szakmailag eltunyulok. Nem szakirányú munkát tudnék találni bárhol, de azzal a stackkel, amiben én jártas vagyok, elég kevés létezik, a passzív verbális angolom miatt pedig a legtöbb ssc, külföldi cég és a multik egy része is kiesik sajnos. Szeretném majd fejleszteni, de ahhoz meg pénz kell, a tartalékaim meg talán 4 hónapig ha bírják, ha alap dolgokra költök.

2023. jan. 18. 00:44
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
r/antiwork kultistaként én csak örülök annak az időszaknak amikor nincs munkám, én ilyenkor szabadnak érzem magam, még ha szüleim is tartanak el. Ilyenkor van időm gameplay videókat csinálni, amit 10 ember megnéz, meg van időm streamelni Twitchen 2 embernek. Ilyenkor értéket teremtek. Amikor dolgozom, csak rabszolgáskodom el az időt. Szóval örülök, hogy nem vevők az emberek rám, addig se kell bejárnom sehova amit nem akarok.
2023. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En csak akkor valtok ha mar megvan az uj igy nincs ilyen soha
2023. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Június óta ebben a helyzetben haldoklok diplomával.
2023. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!