Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A különböző korosztályok...

A különböző korosztályok hogyan viszonyulnak a munkahelyek megtartásához? Felmondáson gondolkodtok amennyiben a jogaitok érvényesülését veszélyben érzitek? Mekkora a lakóhelytől a távolság? Ki dolgozik távmunkában?

Figyelt kérdés

Illetve gondolom, hogy ez attól is függhet egy kicsit, kinek milyen háttere van otthon, milyen a támogató közeg hozzáállása.


Jól érzékelem az összefüggéseket?



#távmunka #ingázás #munkavállalási lehetőségek #munkahelyen belüli élet
2023. jan. 19. 05:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Milyen összefüggéseket?

Cseszheted a támogató közeget, ha nem engedheted meg magadnak a felmondást

2023. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szakmától függ inkább, mint generációtól. Nekem elég keresett a szakmám, maximum egy hónapon belül el tudok helyezkedni máshol, ha váltok is.


Onnantól kezdve, hogy tudom magamról, hogy van rám kereslet, nem fogom elviselni azt, amit nem muszáj. Ha nagyon nagy a gáz, már próbaidő alatt elköszönünk egymástól, ha nem, akkor általában adok a probléma megoldására magamnak egy hónapot, ha azalatt nem tudom megoldani a cégen belül a problémát, akkor majd megoldom a cégen kívül.


Nem támogat senki, van nagyjából 3 hónapra elég tartalékom, plusz a lakástakarék, amihez nem szívesen nyúlok ilyen helyzetben, csak legleglegvégső esetben. Eleve nem vállalok olyan munkát, ahol nem dolgozhatok otthonról akárcsak 50%-ban, úgyhogy ezzel nemigen lehet megtartani.

2023. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

20-as válaszoló: gratulálok!


21-es válaszoló: megengedtem magamnak a felmondást, amikor feltétlenül szükségét éreztem ennek a lépésnek.


22-es válaszoló: tudnál példát mondani bármilyen keresett szakmára? Egészen biztos az, hogy ami kb. néhány hónapig/évig DIVAT(!) szakma, az később az lesz?

2023. jan. 19. 13:51
 24/26 anonim ***** válasza:

#23


Semmire sincs garancia sajnos és erre a szüleim az egyik legjobb példa. Nekik körülbelül 25-30 éve nagyon ment a vállalkozásuk (anyukám a ruhaiparban dolgozott, apukám restaurálással foglalkozott), gyakorlatilag abból a pénzből tudtak nyugdíjba menni. Rá nagyjából 15-20 évvel teljes pangás mindkét területen. Főleg a ruhaiparban, ahol mostanra begyűrűzött a fast fashion és eldobhatóvá váltak a göncök, mert annyira rossz az anyagminőség, hogy nem érdemes javítani sem. Én alapvetően úgy gondolom, hogy leginkább azzal lehet védekezni az elértéktelenedés ellen, ha bedolgozod magad a szakmába, mikor épp jól mennek a dolgok. A szüleim is a 10 évvel ezelőttről ismert visszatérő vendégeiknek dolgoznak már csak, meg az ő ismerőseiknek, illetve nálam is egyre inkább az a jellemző, hogy mindenféle specializálódással és egyéb továbbképzéssel futok úgymond a vesztem elől, ami (műszaki területen dolgozom) a szakma alsóbb rétegét már utolérte. Érdemes egy dologban jónak lenni, főleg a digitális világban, mert az a szomorú igazság, hogy trend ide vagy oda, egy új rendszert felhúzni mindig drágább, mint a régit foltozni. Hiába megy ki a divatból valami most, még 10 év múlva is bőven lesz nyoma annak a trendnek a piacon és kelleni fognak 10 év múlva is olyan emberek, akik a meglévő őskövületet karban tartják. Lásd például a gazdasági területen az excelt/VBA-t vagy az IT-ban a PHP-t. Ma már más a divat, mégis csomó helyre keresnek ilyen szakembereket. Ha több lábon állsz, nyilván több irányba tudsz lépni, de kifejezetten egy szakmára vonatkozóan én ebben látok esélyt a túlélésre.

2023. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
23-as válasz: köszönöm szépen a lelkiismeretes és részletes visszajelzést!
2023. jan. 19. 14:38
 26/26 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok. Eleinte kerestem az ideális munkahelyet, de mindenhol van valami. Volt, hogy felmondtam a jobb reményében, de nyár volt, leállások, így hónapokig nem találtam semmit. Ezt követően jöttem a jelenlegi munkahelyemre, ahol már az elején is szar volt, de jött a covid, na meg az előzményeket tekintve nem mertem csak úgy lelépni más lehetőség nélkül. Persze munkát találtam volna, de szeretnék a szakmámban dolgozni. Aztán úgy voltam mindig, hogy még bírom, még bírom, de már annyira fusztráló a vezetői hozzáállás, hogy tikkel a szemem, este alig bírok elaludni és reggelente húzom az időt (=mindig elkésem).

Most oda jutottam, hogy még valami és felmondok, illetve elkezdtem jelentkezni új helyekre.

Kb.20 percre lakom a munkahelytől, de ha csak a cseszegetést kapod, akkor szerintem lehet a szomszédban is. Megtakarításom van, tehát éhen nem halnék, de sajnálom felélni.

2023. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!