Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy gyakornokkén...

Az normális, hogy gyakornokként nem kapok feladatot?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök gyakornoki pozícióban vagyok egy cégnél nagyjából 2 hónapja és azt vettem észre, hogy elég kevés munkát adnak(kb hetente egy feladatot) és amikor visszaküldöm nem nagyon nézik meg. Emellett kicsit olyan, mintha nem akarnának velem foglalkozni, pedig én kérdeztem, hogy tudok-e valamit segíteni meg ilyesmi. Hallottam, hogy a gyakornokoknak nem nagyon adnak érdemi munkát de ez tényleg igaz lenne?

2023. jan. 19. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Senkinek nem érdeke, hogy kitanítson, mert utána úgyis elmész a cégtől.
2023. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Amikor én voltam gyakornok, leküldtek a raktárba, hogy ne legyek "útba" és a 12 hetes szakmai gyakorlatomból 11-et azzal töltöttem el, hogy lent ültem egy széken a sarokban, és sorozatokat néztem a telefonomon.


A 12. héten meg megírták helyettem a szakmai gyakorlati beszámolót, illetve kaptam egy kiváló értékelést az ott eltöltött időmre :D

2023. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

"Nesze semmi, fogd meg jól!"

-Nagyjából azt a szintet képviseli ez, mint megtanulni n dolgot, amit az iskola elvégzése után soha többe, sehol nem használ az ember, - de jól el lehet adni, hogy "ezt is megtanítottuk"! :DDD

2023. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Persze, én is voltam szakmai gyakorlaton középiskolás koromban, én is a műhelytakarítással kezdtem, a maximum, ahová eljutottam, az az volt, hogy villamosipari technikus hallgatóként a cég által piacszélesítésként gyártani próbált kiskazán prototípusánál a lángvágott lemezeket kellett sorjáznom. :D Majd később, mikor pályakezdő szerelő lettem, ott is voltak ipari tanulók, akikkel a művezető minden reggel feltakaríttatott, ezek voltak a gondolatébresztéseim a témában.

Aztán annál a nagy cégnél, ahol én dolgoztam később, a gyakornokokat nekem delegálták. Nem hivatalból, és soha nem kértem, de azért azt mindenki felismerte, hogy én nem gyűlölöm ezt a plusz feladatot, és ha rám delegálták, akkor el is végzem. És foglalkoztam velük. Ennyi a nagy titok. :D Volt olyan, akivel 10 évvel azután találkoztam, és ahogy rám köszönt, tudtam, hogy mi jóban vagyunk, mondtam neki, bocs, tudom, hogy ismerlek, de már nem tudom, honnan. Mire mondta, hogy 10 éve nálatok volt a nyári gyakorlatom, és te menedzseltél. :D Én hamar elszámoltam azzal (lásd önéletrajz az elején), hogy egy fiatal fazont nem illik egy életre tönkretenni ostoba kicsinyes önzéssel. A többi kollégám meg a teakonyhában kevergette a kávéját, azt ismételgetvén a kanálkoccanás ritmusára, hogy neki nincs ideje többlet feladatokra, majd visszavonult az íróasztala mögé horpasztani. :D Ilyen az átlag magyar. :D


Szakdolgozat témát is adtam párszor, ipari konzulens is voltam párszor. Ezek azok, amiket az ember a társadalomért tesz. Ez idehaza ismeretlen fogalom. :D


Egyébként nem olyan egyszerű egy, a légtéren átszállónak, aki, valljuk be, bármit csak félig tud az iskolából, és az élet meg sosem olyan, mint a tankönyv, érthető és érdekes feladatot adni, meg is értem a tunya agyúakat, akik 5 perc alatt feladják, 5 perc alatt nekem se szokott sikerülni, de nem is lehetetlen.

2023. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Semmi felelőssége nincs egy gyakornoknak. Komoly feladatot ezért nem adnak nekik.
2023. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Ja, ebből a kis társadalmi metszetből is látszik a helyzet.

#1 megmondja, az önzés és a rosszindulat a lényeg. Ilyenek voltak a régi főnökök, akik minden áthelyezést kérelmezővel jól kik*tak, elvből, nem járulva hozzá.

#5 meg megmondja, hogy a lustaság a lényeg. Mert bármikor lehet a gyakornok megoldását ellenőrizni, hiszen az csak pluszmunka. És nem tud sok lenni, egy négyhetes gyakornoki ottlét alatt lesz vagy 3 nap effektív munka, azt meg 3 óra egy szakembernek ellenőrizni.

2023. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Én is gyakornok vagyok egy másik szakmában de nekem sem nagyon adnak feladatot.
2023. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ez elég szar, mivel nem fejlődsz. Velem is ez történt,1 hónapig nem csináltam semmit, aztán folyamatosan basztattam őket hogy adjanak valamit, aminek meg lett a hatása, végre kaptam feladatokat.
2023. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ez így van. Gyakornokként örültem, ha kaptam valami feladatot. Ha jeleztem, hogy van szabad kapacitásom leráztak azzal, hogy ők most elfoglaltak és sajos nem tudnak adni semmit. Valóban azért lehet, mert nem érdekük a kitanítás.

Ennél csak az volt megalázóbb, mikor az első munkahelyemen a főnököm olyan kaliberű volt, hogy inkább megcsinálta ő maga a feladatokat a betanítás helyett. Egyszer kaptam egy feladatot, megcsináltam, majd kiderült, hogy a vezetőségnek nem azt mutatta be, hanem ő is megcsinálta és azt. Ezt teljes időpocsékolásnak éreztem.

2023. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

#9 ilyen ember nagyon sok van. Az ilyent a felső vezetésnek kellene észrevenni, és kigyomlálni, mert azt sem érte fel ésszel, hogy mi az ő feladata. Ehelyett ezek addig vannak, míg idegileg tönkre nem mennek, aztán jönnek a testi tünetek, és egy-két infarktus után leszázalékolják. Ez is a magyar társadalom jellegzetességei közé tartozik. Bár az ilyennek a külföldi nagyfőnök is örül, mert milyen jó kis szorgalmas.


Mondjuk én azt nem értem, minek írtok már, mikor az első hatból kiderül, hogy ez az általános ebben az országban. :D Információ az lenne, ha valaki azt írná, ő kapott feladatokat. :D

2023. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!