Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális a bűntudat, ha nem...

Normális a bűntudat, ha nem megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Szabadságot vettem ki, mert ki kellett vennem, de most rosszul érzem magam miatta. :/

2023. jan. 15. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Mert még fiatal vagy és motivált.


Pár évig nekem is ilyen volt. Szabadság alatt is informálódtam, mert szerettem a munkám.


Majd idővel elmúlik a rossz érzés.

2023. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem normális.
2023. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Okod volt rá és jogod is van hozzá, mint minden munkavállalónak. Nem indokolt a bűntudat.
2023. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Véleményem szerint ez az adott vezetőségtől is függ.
2023. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Engem sosem érdekeltek ilyenek, tanárok között vannak olyan megszállottak akik bejönnek lázasan is, taknyuk-nyáluk összefolyik, mert azt hiszik nélkülük összedől a világ.
2023. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Shora ***** válasza:
21%
Ha okod volt rá,akkor nincs miért bűntudatodnak lennie. Nem csak a munkából áll az élet ,és ha valamit elkell rendezni akkor nincs mit tenni.
2023. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Ezt nevelték belénk a kádárral fertőzött szüleink, nagyszüleink. De nem kell bűntudatnak lenni miatta, ez csak egy felesleges f*szkodás, amit az ember talált ki.
2023. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Látom, van egy sztahanovista aki mindnekit lepontoz :D Kérdező, te vagy az? :D Akkor jár a taps, meg az önként dalolva szpás a munkahelyen, hajrá hajrá.
2023. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem normális. Mint ahogy ha beteg vagy, sem kell, hogy lelkifurdalásod legyen, amiért otthonmaradsz kipihenni.

Most eszembe jut, hogy találkoztam már olyan dolgozókkal életem folyamán, akiket a főnökük szinte sosem engedett szabadságra, és gyakran heti hét napot dolgoztatta őket. És amikor kérdeztem őket, hogy nem rossz-e ez így, avval jöttek, hogy legalább ők abban a tudatban lehetnek, hogy fontos, nélkülözhetetlen alkalmazottak. Ezen nevetnem kellett. Persze nyilván jobb avval ámítania magát valakinek, hogy azért nem kap soha szabadságot, mert a melóhelyén egy fontos fogaskerék, semmint szembenézni a ténnyel, hogy a főnöke kizsákmányolja, és nem hagyja élni.

A lényeg, kérdező, hogy ne legyél lelkiismeretesebb a kelleténél, mert ha észreveszik, ki fogják használni.

2023. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
7: Na igen. Emlékszem, amikor még a szüleimmel laktam, és beteget jelentettem a munkahelyemen, az öregem rendre nekiállt vészmadárkodni, hogy "Ebből probléma lehet." De a kérdésemre, hogy ugyan milyen probléma (hisz viszem a táppénzes papírt), arra már semmit nem tudott magyarázni.
2023. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!