Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van munka az a baj, ha...

Ha van munka az a baj, ha nincs, az a baj?

Figyelt kérdés

Nagyon besokalltam a munkától. Nem is konkrétan attól a munkától, amit végeztem. Hanem attól, hogy úgy gondoltam, nincs idő semmire, hiszen két óra utazás + 9 óra irodában lét mellett nehezen lehetett bármit is csinálni. Utálom, hogy nem mehetek el valahova csak azért, mert az pl 5-kor zár és én nem érnék oda, emiatt meg csúsztatni kellett, hogy legyen időm elmenni. Meg a sok korán kelés, meg a szar feladatok, a hülye kollégák (vagyis egy része eléggé hülye volt, azért nem mindenki), a főnöktől kapott lecseszések olykor (akár egyéni akár csoportszinten).


Felmondtam és most "tudatos munkanélküli" vagyok :D vagyis direkt nem kerestem új melót, pihenni akartam. Van félretett pénzem erre. Nagyjából 3 hónapra gondoltam, max fél évre. Egy hete tart és azt hittem, nagyon jó lesz de igazából baromi unalmas. Igen, az tényleg jó, hogy nem kell ébresztőre kelnem, lehetek többet a párommal, vam időm edzeni, olvasni, elmenni akárhova akármilyen időben. De ezen kívül meg baromi unalmas. Nem tudom 24/7 elfoglalni magam. Ilyen vagyok, egyszerűen nem érdekel annyi dolog, hogy kitöltse az egész napomat, meg ugye most nem jó ötlet sokat költeni, így, hogy nincs bevételem. A nap első felében meg tudok csinálni mindent, a többi, ha épp nem a párommal vagyok, unalmas.


De nem tudom mit csináljak, mert oké kereshetek új munkát és akkor csak pár hetet pihentem, de akkor az meg megint le fog fárasztani, ugyanúgy rossz lesz.


Ti mit csinálnátok?


2023. jan. 26. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Újabb provokatív kérdés, tipikus "mai fiatal"-probléma. Tanács: keress olyan melót,ahol napi 6 órában lehet min. 500-at keresni. Mind ezt akarjátok,tisztelet a kivételnek!
2023. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben belekezdenék valami építő jellegű tevékenységbe, mondjuk valamilyen webináriumba, feliratkoznék valamilyen, akár ingyenes kurzusra, vagy eljárnék magántanárhoz.
2023. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Élj tovább is így.
2023. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1!

Miért rossz dolog napi 6 órás melóban min. 500-at keresni?

2023. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapig voltam tudatos munkanélküli, pont nyár közepén. Azért az ősszel elmentem dolgozni.

Én mondjuk minden percét élveztem, csomó mindent megcsináltam itthon.

2023. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 hát amikor 2021 őszén-telén voltam munka nélkül, azt én is úgy éreztem mint Kérdező, MO-on lakva, hidegebb időszakban, bekuckózva a lakásba, nem sokmindent csinálhattam, ami lefoglalt. Néha azért elmentem az uszodába (az élet összes dolga közül a víz a kedvencem [a szex után]), amihez kicsit utazni is kellett, azt még egyszer megtenni hazafelé is, azokon a napokon azért ment az idő, de egy nem ilyen napon az egész napot kellett valahogy elverni és ilyen nap volt többször. Szerencsére '22 januárja óta csak kisebb szünetek voltak, szinte mindig volt munkám azóta a mai napig. Ha nyáron lenne a „tudatos munkanélküli” időszak, akkor és csak akkor igaz rám (MO-on lakva) az, hogy akkor viszont akár az egész nyár is lehet ilyen és azt is kibírnám unalomelkerülési szempontból, mert pont nyárimádó vagyok, hát végig utaznám az időmet ha arra is elég pénz lenne, ha nem, akkor csak a legközelebbi vízpartot minél többször látogatnám.
2023. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Voltam hasonló helyzetben, nyelvtanulásra szántam.

Beiratkoztam intenzív és sima nyelvtanfolyamra és magántanárhoz is jártam.

Hétköznap napi 5 óra intenzív angol tanfolyam.

Heti kétszer sima tanfolyam és heti háromszor magántanár.

5 hónapon keresztül jártam mindháromra és használható szinten megtanultam angolul.

Több mint egy millióba került de 3-4 hónap alatt behozta az árát mert utána jóval több fizut kaptam.


Versenyképes tudást megtámogatva nyelvtudással meg lehet keresni a nettó 500 at és fölötte.

Ha nem akkor nem számít versenyképesnek a tudás.

2023. jan. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam "tudatosan" munka nélkül többször is. Úgy érzem a kettő között lenne valahol jó. Ha van munkahely azt is meg ha nincs azt is végletesnek éreztem. Egyik sem jó (hosszabb távon). Próbálok olyan melót találni ami megfelel, de ez a mai Magyaroszágon sajnos eléggé utópisztikus gondolat.
2023. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 önmagukban a szavakkal együtt érzek. De mit érzel Te megfelelőnek? (én nem tudom leírni szavakkal az általam megfelelőnek gondoltakat, de hátha felismerem a más által írtakat olvasva, #hátha)
2023. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Megfelelő: Annyit dolgozhassak amennyi "jólesik". Ha több pénzt akarok keresni akkor többet. Persze úgy hogy az alapmegélhetést ne heti 40 órás melóval lehessen csak elérni.
2023. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!