Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire "folytok bele" a...

Mennyire "folytok bele" a munkahelyetek szociális életébe?

Figyelt kérdés

Nyilván megy bent a beszélgetés, eszmecsere, néha napján egy evészet vagy ivászat, esetleg egyéb.

Ti mennyire folytok mind ebbe bele?


Nálunk néha zokon veszik hogy miértnem tartom magam jobban a csapat részesévé. Mindemellett tudom róluk hogy ki milyen: kibeszél mindenkit a háta mögött, de a szemedbe mosolyog. Állandóan megy a trágárkodó típusú bunkóskodás, viccelődés, ami egy kis ideig vicces de még akkor sem hagyják abba amikor már nem az. Kíváncsiskodnak állandóan, okoskodnak, én meg ebből nem kérek még munkaidőn kívül is.


Ti hogy vagytok vele?


2023. jan. 28. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én utoljára tavaly nyárom voltam bent a cégnél :)
2023. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére jó a csapat, részének érzem magam. A kollégák nagyrészével jól kijövök, akivel nem annyira, azok sem kirívó esetek, mindössze stílusbeli összeférhetetlenségek vagy problémák. Az egymás háta mögött kibeszélés csoporton belül (7-en vagyunk) elhanyagolható.

Egy évben 1-2 alkalommal van csoportszintű "csapatépítés", gokart, kajálás, stb., meg nyilván a globális össznépi évzáró rendezvény, ezen kívül nem járunk össze. Elég naponta 8 órán keresztül őket néznem, a szabadidőmben annyira nem vágyom rá :-)

2023. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, az lemaradt, hogy fiúk vagyunk mind a heten.

Nőorientált munkahelyen/irodában tudom, hogy más a helyzet, mert olyan helyen is dolgoztam, 30-60 éves hölgyek társaságában. Ott ment a pletyka és a kibeszélés a reggeli kávérituáléjuk mellett very hard fokozatban.

2023. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jópár évig ugyanazon a munkahelyen voltam, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor töltöttem időt a kolléganőkkel munkaidőn kívül :) eleinte nem tetszett nekik, majd megszokták. Pont elég volt napi 9 órában velük lenni.
2023. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
A sokkal jobb olyan munkakörnyezetben dolgozni, ahol a nők aránya alacsonyabb! Mondom ezt nőként.
2023. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi műszakunknak van csapatepítő arra elmegyek mert annyira nem rossz.

Pld karacsonykor a 4 műszak össze van vonva + a főnökség azt kerülöm nagyívben.

2023. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"zokon veszik hogy miértnem tartom magam jobban a csapat részesévé"


Magyarul zokon veszik hogy van valaki akivel nem lehet bunkóskodni meg eljátszani a puszipajtaskodást.



Én pont az ilyenek miatt nem folyok bele semmibe. Esetleg van 1-2 ember akivel kicsit többet beszélgetek, de ennyi. Dolgozni jár az ember és nem kavéházba hogy traccsoljunk meg pletyizzünk.


Senkiben nem bízok akarmit is mutasson. Elég volt az iskolás éveim kibeszélődije. Tanultam belőle. "Páncélban" megyek mindenhova.

2023. jan. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1 embernek ez a mániája, a többivel szerencsére nem, vagy miinimálisan.
2023. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Minimálisan, de kell. Egyrészt, hogy a kollektíva része legyek minden téren, és kapjak olyan információkat, amiket hivatalos csatornákon nem. Na meg, hogy emberközeli vezető legyek, aminek van számos előnye. Nyilván nem pletykálkodok, meg egy szinten túl nem állok bele a poénkodásba, egymás húzásába vagy ilyesmi. Meg kell találni az egyensúlyt. Ez sem olyan, hogy a két végletben szabad csak gondolkozni.
2023. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Eleve távolról dolgozom, tehát nagyon szoros kapcsolataim nincsenek. Kedvelem a kollégáimat, de nem barátkozom velük, inkább a hűvösebb, kollegiális viszonyra törekszem.

Tudom, hogy sok a pletyka és a széthúzás a benti dolgozóknál, emiatt is döntöttem így, és nem bánom.

Elmegyek velük csapatépítőre, meetingre, vacsorára, jól is érzem magam, de nem osztok meg semmi bizalmas infót, és kerülöm hogy a munkatársakról beszéljek.


Összességében szerintem jobb leválasztani a szociális életet a munkáról, hogy minden olajozaottan működhessen.

2023. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!