Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fonok 60 eves lesz es azt...

Fonok 60 eves lesz es azt akarjak,hogy vegyunk neki egy ket szemelyes vacsorát 1 etterembe korlatlan fogyasztassal.Az irodaba 5en vagyunk es azt akarjak,hogy mindenki beadjon 15.eFTt En egy szaros kartyat se kaptam.Miert akarjak,hogy en megis adjak?

Figyelt kérdés
Annyira nem erzem ezt korrektnak..
2023. febr. 2. 12:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezt velük kell megbeszélni. Másrészt korlátlan fogyasztással biztos nem vennék semmit, mert hiába két fő, az akkor is hatalmas cechet eredményez, az étterem meg nem fog belőle egy forintot se lenyelni, mert nem szeretetszolgálat. Ti dolgozók (alkalmazottak) meg gondolom nem 700.000-800.000 nettóval vagytok kitömve fejenként, hogy ezt lazán, csípőből, mellényzsebből kipengessétek, súlyos anyagi érvágás nélkül.
2023. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen főnököm. Névnapján sorban álltak a kollégák. A követlen beosztottja járt körbe, hogy adjunk be pénzt egy évfordulóra. Oda se adtam. A főnök helyében én biztos, hogy visszautasítottam volna mindenféle ilyen jellegű kezdeményezést.

Te döntsd el, hogy akarsz-e konfrontálódni vagy sem.

2023. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
10%
Te is voltál már 60 éves?
2023. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Mar kozoltem,hogy bocsi de egy kartyat nem vettetek es irtátok ala nekem, en nem adok bele. masra kell a penz. Most en vagyok a fekete barany...awh szarok rajuk!
2023. febr. 2. 12:31
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted.
2023. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk karácsonykor játszották ezt, 20.000ret kellett volna beadni a közösbe, mert szegény főnit elhagyta a neje, és hogy vegyünk neki egy gyümölcscentrifugát…

Én csak kiröhögtem a többieket így ők 25000ret adtak be fejenként én meg pár napig ki voltam utálva :D

2023. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

Amikor tényleg mindenki szeretne ajándékozni akkor jó megoldás a közös ajándék. Azonban ha ez nem általános szokás akkor nem jó ötlet.

Van úgy, hogy az ilyen "illik megajándékozni" alkalmakkor el is várják hogy legyen ajándék meg kellemetlen is kimaradni belőle, de annyira nem is akarnak vele foglalkozni, hogy saját ajándékot adjanak - ilyenkor szoktak belemenni abba hogy adnak pénzt és valaki vesz valamit majd felköszönti.

A suliban a tanároknak vesz a gyerekem osztályában a szülők csoportja így ajándékot. Nekem felháborító, hogy egyrészt abban a tanári gárdában elvárás is a szülők felé a jelentős ajándék, meg mivel én magam is tanár vagyok, nevetséges nyalizásnak is tartom (nálunk az iskolában nem szokás, még ballagáskor a búcsúzó osztályok is csak 1-1 apró, inkább jelképes ajándékot szoktak adni ami vicces vagy kedves, mint egy kicsi üveg méz benne dióval, mert az egyik szülő ezt készítette, vagy aranyos könyvjelző), még sem tiltakozom, hiszen pénzünk van rá (párom jól keres) és nem akarom hogy a gyerekemet kinézzék miatta. Hát fizetjük mi is, hogy karácsonyra csak úgy kapjon 50 ezer forintos utalványt az osztályfőnök stb.

Kérdező

Keress áthidaló megoldást! beszéld meg a kollégáiddal, hogy mivel nem szoktátok egymást így ajándékkal köszönteni és neked anyagilag sok lenne ez az összeg, nyugodtan ajándékozzák meg ők ezzel ahogy szeretnék, te meg adsz mellé egy üveg jóféle bort vagy egy doboz jó bonbont, amivel majd átadhatják - és nyugodtan mondják el, hogy ez a kisebb a te ajándékod, az a jelentősebb meg az övék. Vagy csak mondd, hogy te külön adnál a főnöknek valami apróságot, ami lehet az asztalára egy cserepes növény vagy egy érdekesebb toll, akármi ami azért ajándék, de még sem 15000Ft.

Mond el, hogy te is szeretnél részt venni az ajándékozásban és nincs ellenedre ha ezentúl egymást is így megajándékoznátok, de eddig nem volt szokásban, ezért kicsit most soknak tartod és másképpen vennél részt benne. de azt is nyugodtan mond el ha egyszerűen te nem tartod helyesnek vagy nem akarsz ajándékozni semmit. Csak ennek később lesz az a rossz hatása, hoyg miképp fogják ezt majd tovább adni a főnöknek.

2023. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
43%
Vegyetek valami apróságot, ami kijön fejenként egy ezresből.
2023. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szivesen alairok egy kartyat vagy adok be 1 ezrest,de azert ez mar tulzas.
2023. febr. 2. 13:03
 10/34 anonim ***** válasza:
60%

Lehet neki ajándékot venni, de nem kell ilyen nagy összegért.

A főnök is ugyanolyan ember mint a többi, nem kell belőle "Istent csinálni".

Normális értékrenddel rendelkező emberek érzik azt, hogy kisebb összegből is lehet szép ajándékot venni. Nem értem miért kell "kiforgatni" a dolgozók zsebét az utolsó fillérig csak hogy megfelelő mértékben ki legyen nyalva a főnök hátsója? Egy szép köszöntés nem attól lesz szép, hogy mindenkiből kizsarolják a pénzt.

2023. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!