Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fonok 60 eves lesz es azt...

Fonok 60 eves lesz es azt akarjak,hogy vegyunk neki egy ket szemelyes vacsorát 1 etterembe korlatlan fogyasztassal.Az irodaba 5en vagyunk es azt akarjak,hogy mindenki beadjon 15.eFTt En egy szaros kartyat se kaptam.Miert akarjak,hogy en megis adjak?

Figyelt kérdés
Annyira nem erzem ezt korrektnak..
2023. febr. 2. 12:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%

12!

A disznótoros meg a házi pálesz ingyen terem a fán? Vagy mikbe vagy?

2023. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg még a főnök hoz be szülinapkor, névnapkor süteményt. Nehogy még én adjak pénzt, pláne 15k-t??
2023. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy visszautasítottad és ne is engedj belőle. Ennyi pénzt én se adnék, nagyon max. 1-2 ezer forintot és azt is csak akkor, ha kedvelem. A volt munkahelyemen is volt hasonló, az osztályon 4-en voltunk + a főnök. Valahogy az volt a szokás, hogy mindegyik névnap-szülinapjára vegyünk valamit, amivel addig alapvetően nem is volt gondom, míg

1. csak egy tábla bonbont vagy cserepes virágot akartak adni, ami szétdobva fejenként 500 forint alatt kijött,

2. én a szülinapomon sose kaptam tőlük semmit, a névnapomon is feltételezem csak azért, mert a főnöknek is ugyanaz volt a keresztneve.


Aztán végképp betelt a pohár, amikor az egyik 50 éves lett és a másik kitalálta, hogy rendeljünk neki tortát + lufikat + ajándékcsomagot, ami már fejenként többezer forintra jött ki.



Nameg egyszer dolgoztam olyan munkahelyen (egy hétig :D ) ahol még azt se tudtam ki kicsoda és egyszer csak becsoszogott egy tök más osztályról valaki egy kalappal, hogy a tudom is én ki a felmondási idejét tölti, a héten van utoljára és dobjak bele ezer forintot az ajándékára. Hát nem dobtam.


Szóval valójában sosem értettem miért kell a munkahelyen ajándékozgatni, mindenki ünnepelje meg otthon, családi/baráti körben az eseményt. Persze, ha két ember annyira jóban van, hát vegyenek egymásnak amit akarnak, egyébkként meg egy szóbeli köszöntés bőven elég.

2023. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Pontosan. Jobban en se tudtam volna osszefoglalni.
2023. febr. 3. 08:24
 25/34 anonim ***** válasza:
27%
21, a rokonoktól kapott disznótoros az igen, az számomra ingyen tetmett, a pálinka meg eleve nem is kellene nekem, de alkesz nagypapi szinte minden héten hoz. Én meg nem ittam 13éve.
2023. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi a ló… sz, 15-20 ezer forintok a cégben kollégának/főnöknek ajándékba? Azért ez meredek…


Egyrészt nálunk tiltja a policy is az ajándékozást. Másrészt előző helyemen voltak ilye szulinapi ajándékozások, de sosem kellett egy max ezresnèl többet beleadni senkinek…


Én sem adnék ennyit.

2023. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége a dolognak, Kérdező?
2023. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem untig elég, ha mindenki bedob egy ezrest, a maradékot pedig tegye hozzá az ünnepelt (ha vagytok teszem azt 20-an az irodában, akik érintettek, az 20.000 forint).

Akkor ne hívjon meg mindenkit, csak a közvetlen vezetőket, a többieknek meg mondjon egy köszönömöt. (Az ingyen van.)

Legfeljebb legközelebb nem kap tőlük semmit. Na bumm. Én az idén kerek szülinapot ünnepeltem (40), 2 főnök kollégám és 2 mellérendelt kollégám van, egy boldog szülinapot - on és egy isten éltessen-en kívül nem kaptam semmit. Nem is hiányzott sem a pezsgő, sem a bombon (a Zs-kategóriás se - az főleg nem, mert még továbbpasszolni is égő - se a minőségi - utóbbi azért nem, mert akkor nekem is (legalább) olyat kell visszaadnom az ő napj(u/ai)kon (a bukszámnak meg a családi kasszának pedig nem mindegy, hogy mennyi megy ki belőle).

2023. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
nem adtam be, szuletesnap lezajlott,kartyat alairtam, arra adtam csak be.
2023. febr. 9. 08:31
 30/34 anonim ***** válasza:

...és ki lettél utálva emiatt?

Mit szóltak a (veled mellérendelt viszonyban lévő) kollégák? Mit szólt az érintett? Mit szóltak a fölötteseid? (főnökök, mindenki, aki feletted van a céges hierarchiában) Mit szóltak az esetleges beosztottaid?

2023. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!