Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fonok 60 eves lesz es azt...

Fonok 60 eves lesz es azt akarjak,hogy vegyunk neki egy ket szemelyes vacsorát 1 etterembe korlatlan fogyasztassal.Az irodaba 5en vagyunk es azt akarjak,hogy mindenki beadjon 15.eFTt En egy szaros kartyat se kaptam.Miert akarjak,hogy en megis adjak?

Figyelt kérdés
Annyira nem erzem ezt korrektnak..
2023. febr. 2. 12:19
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Koszonom. Latom mas is igy gondolja. Nem kap tolem lf-t se :) Ha aznap latom akkor egy kezfogas max.
2023. febr. 2. 13:14
 12/34 anonim ***** válasza:
64%
Főnökömmel baráti a kapcsolatunk, ha pl kapok rokonoktól disznótorost, mindig viszek neki… vagy ha nagyfatertól kapok házipáleszt azt az összeset elviszem neki mert én nem élek ilyen szarokkal :D ő meg örül neki… de hogy pénzt költsek a főnökre? Na azt nem, ő adja nekem a pénzt nem fordítva…
2023. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Valaki kerdezte,hogy voltam -e mar 60. Nem ,de remelem majd leszek. Es nem,nem fogok elvarni hasonlot.
2023. febr. 2. 13:31
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Biztos csontig benyalni jobban megy mint lerakni valós teljesítményt az asztalra, itt tartunk ma. Nem kell velük foglalkozni. A főnököt amúgy se érdekli az alkalmazottja, csak az hogy elpusztul-e érte miközben kihajtja a belét. Ezért nevetséges ez az egész.
2023. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Persze,mindenkit le lehet cserelni. Senki se nelkulozhetetlen. Na jolvan, ez megoldva. Megnyugtattatok. Ment a zold pacsi
2023. febr. 2. 14:14
 16/34 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező!

A nem kap tőlem lf -t se, amit te írtál és aközött, hogy fejenként azonos összeget - szerintem ha vagytok 10-en, akkor untig elég fejenként 2.000, azaz összesen 20.000... Azért ma Magyarországon 20.000-ből két fő meg tud tisztességesen ebédelni(a főnököd, meg mondjuk teszem azt a párja), anyósát, apósát, testvéreit, porontyait, azok gyerekeit (ha idős a főnök, vagy korán lett apa, akkor simán lehet neki még akár aktív korban unokája is) NEM nektek kell etetnetek és finanszíroznotok.

(Kb. annyira felesleges, mintha a főnököm elvárná, hogy az üzleti vacsoráit - amire kis túlzással olyan gyakorisággal jár, mint én bevásárolni a boltba - én fizessem. Egyszerre nonszensz és abszurd. Meg felesleges is. Emiatt, ettől még nem fogtok idén 13., 14. havi fizetésemelést, előléptetést, plusz caféteria-t kapni.

2023. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
De ezek kiszamoltak nagy okosan,h mindenki mennyit adjon be, megkerdezes nelkul a puncsosok... En meg nem vagyok ilyen beallitottsagu.
2023. febr. 2. 14:22
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a főnök helyében jól agymosnék, ha ilyen ajándékot kapnék, hogy minek kellett, de ha már elszórtátok rá a pénzt, akkor kiegészíteném + 4 fővel, és elmennénk együtt kollégák. Ritka s*ggnyalós kollégáid vannak. Én az ilyenekbe amúgy sose szoktam beleadni, ha erre van igény, fizesse a cég.
2023. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Imadnak egyfolytaba mindenre gyujteni, meg kalapolni valamiert. En nem ertem ezt... Kollega elment nyugdijba, kalapoltak neki is. De nem penzt adtak neki a vegen hanem valami sz@rt. Imadom amikor kapunk valami ajandek kartyat , benne egy pl 2000 Ft erteku vasarlasi utalvannyal egy olyan helyre ahova nem jarok, 2; ennyibol max egy zoknit veszek. Hozzateszem iden ez is elmaradt nekem.. szerencsere van eleg zoknim :) haha
2023. febr. 2. 14:50
 20/34 anonim ***** válasza:
24%

#18 Azért helyzete válogatja.

A párom jól keres, ö a beosztottjainak szokott ilyen jelentősebb eseményen ajándékot adni - saját pénzből, nem a cégtől, ami nagyobb értékű - de semmiképpen nem ennyire. Mivel a barátai is egyben a beosztottjai, ők valóban szokták egymást köszönteni, ilyen születésnapi ajándékra, 60 évesre meg több pénzt is öszeadni. De egyrészt kölcsönösen, másrészt mindig, harmadrészt soha nem fejenként 15 ezret, jóval kevesebbet.

De el tudom képzelni hogy van olyan, hogy semmi nyalizás nincs egy nagy ajándékban - viszont csak akkor ha a beosztottak is milliós fizetésűek és másoknak máskor is ugyanígy adnak ajándékot, nem csak a főnöknek.

2023. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!