Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor küldtek már haza titeket...

Mikor küldtek már haza titeket munkahelyről, ha betegek voltatok?

Figyelt kérdés
Mindig olvasni a neten is, hogy hazaküldik az ilyen olyan náthás/influenzés6köhögő dolgozót. Én a való életben a sok munkahelyemen egyszer nem láttam olyat, hogy direktbe berohantak volna házzá, és márpedig azonnal menjél haza, mert beteg vagy.

2023. febr. 20. 14:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
69%
Haza még nem küldtek direktbe. Viszont olyan volt, hogy reggel mégcsak nagyon fájt a fejem, majd délelőttre éreztem, hogy belázasodtam (később kiderült covid). Mikor mondtam a főnökömnek, hogy rosszul vagyok, akkor mondta, hogy menjek haza pihenni. Estére még rosszabbul lettem, így másnaptól mentem táppénzre.
2023. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer voltam a covid ideje alatt hasonló helyzetben. Kollega lett covidos ezért engem is elküldtek mert találkoztam vele. Azért küldtek haza mert azon a helyen elég sok a "nagy kutya". Szóval ilyen professzorok meg polgármester ilyesmik szoktak megfordulni. Gondolom nem lenne jó ha megemlítené az egyik. (bár itt nem köhögtem meg ilyesmi)

Sima átlagos munkahelyeken nem érdekel senkit szerintem.

2023. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
56%

Volt.

Illetve nem "küldtek", de mondták, hogy szerintük inkább haza kéne mennem.

2023. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
33%
Mikor lazasan meloztam vagy szethanytam a melohelyet
2023. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
3 mi volta bajod? Hazamentél?
2023. febr. 20. 14:16
 6/41 anonim ***** válasza:
28%

Egyszer igen. Reggel, mikor bementem, még semmi bajom nem volt, szépen napközben lett egyre rosszabb, és kora délutánra még egész rossz volt. Én még "kihúztam" volna azt a hátralévő kb. két órát, de a főnök mondta, hogy menjek haza, mert fél, hogy megfertőzöm. Jogos, hazamentem.


Másnaptól hívogatott, hogy mikor megyek már, meddig fog ez még tartani... (Egy hétig voltam influenzás.)

2023. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
6 ismerős, én kihúztam egyszer egész nap, másnap bementem, de haza kellett mennem, mert annyira belázasodtam, és beszélni nem bírtam. Már hívtak délután, hogy mikor tudok jönni.
2023. febr. 20. 14:27
 8/41 anonim ***** válasza:
24%
De legalább vissza tudtam kérdezni, hogy "ugye nem akarod, hogy bemenjek, és megfertőzzelek?" :D
2023. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
64%

Szerencsére minket nem küldenek haza ilyen baromságok miatt.

Nem is lennék hajlandó olyan helyen dolgozni, ahonnan még egy influenzával is hazazavarják az embert.

2023. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
39%

jaj, már megint megjött ez a workaholic pökhendi alak..:D


Amikor felvettek a céghez akkor még csak "gyűjtöték az embereket" egy elég nagy projekthez. Kevesen vannak az adott tudással a piacon így egy cosmó idő kellett, hogy összeszedjenek adott mennyiségű embert. Fél évig ment először a láblógatás, és utána a felkészülés, betanulás a valódi munkára.

Eltelt a fél év, eljött a go-live napja, ránkszabadult ordas mennyiségű munka. Pár óra alatt egyértelmű lett, hogy így is nagyon kevesen vagyunk erre a munkára. A projekt csúcspontján 5x annyi ember dolgozott ugyanazon a munkán, mint a kezdetén:D

Szóval ilyen körülmények között leindult a munka és.... 3 órányi munka után ledőltem a székről, olyan lázam lett:D

De munka ide vagy oda, mondták, hogy menjek haza, a munka nem előrébbvaló, mint az egészség. Hazamentem, eg yhétig nyomtam az ágyat. nemtom mi bajom volt, de nem volt jó.

2023. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!