Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi hivatalon keresztül...

Munkaügyi hivatalon keresztül van esély bekerülni valami komolyabb, irodai munkára? Vagy valószínűleg elküldenek gyárba vagy közmunkásnak?

Figyelt kérdés
Van diplomám és két nyelvvizsgám, jobb lenne, ha valami végzettségnek megfelelő munkát kapnék. De már jó ideje munkanélküli vagyok, esélytelen, hogy munkát találjak, szóval már bejelentkeztem a munkaügyi hivatalhoz, ott talán adnak valamit, ha ennyire nem kellek sehova

2023. márc. 1. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A munkaügyi hivatal semmit nem csinál, csak bepecsétel, hogy náluk voltál és ennyi. Munkát neked kell találnod
2023. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked tapasztalatból, hogy ha te nem keresel irodai munkát magadnak, akkor nem adnak. VAGY! néha kiközvetítenek egy olyan irodai munkára, ami nem is neked szól, nincs is meg rá a képzettséged és ezért nem vesznek fel. Vagy olyan helyre közvetítenek ki, ami már amúgy is betelt.
2023. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Bátyámat az önkormányzathoz küldték, később fel is vették oda. Nem volt állom meló, de tapasztaltnak jó volt. Nővéremet iskolába küldték ki titkárságra.

Hozzáteszem ez vidék(ezért sem találtak hamar munkát), városban lehet, hogy más a helyzet

2023. márc. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem adnak ott semmit. Max elküldik, hogy menj a honvédséghez, ennyi az ajánlásuk.

Amúgy, ha az adott szakban nem tudsz elhelyezkedni miért nem váltasz? Munkanélkülin nagy unalmadban megcsinálhatsz egy pár hónapos okj tanfolyamot. Lehet pl.: fodrászként többet keresnél (persze, ha jó lennél benne) mint a diplomáddal.. max addig csinálod amíg nem találsz egy olyan állást ami megfelel.

2023. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem levelezőn egy másik egyetemet, de addig is kéne valami munka. De nem vesznek fel sehova, már mindenféle helyre beadtam a jelentkezésemet, gyártósortól kezdve diplomás pozíciókig
2023. márc. 1. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Én 4 éve munkaügyin keresztül kaptam irodai munkát. Ajánlottak egy céget, fel kellett hivnom, behivtak interjúra. Azóta is ott dolgozok. Igaz már tele a hócipőm, de végülis nem volt rossz lehetőség.

Hogy manapság hogy megy, azt nem tudom.

N

2023. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Közmunkára mindíg van felvétel az önkormányzatnál.
2023. márc. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az iskolázottságnak megfelelő munkát ajánlanak, tehát diplomásnak nem utcaseprést meg levélgereblyézést, hanem, ahogy többen írták, inkább adminisztratív jellegű munkát.
2023. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk (kistelepülés) csak közmunka meg szakmunkák vannak. :( Irodai munkát így nem lehet elcsípni.

Ja, és amúgy közmunkán is vannak irodai pozik, ide erőltetik be a diplomás munkanélkülieket. 86 ezer nettót fizet, viszont ugyanazt a felelősségteljes munkát végeztetik, mint az állandósokkal. Előlépni főállásba 40 emberből 3-nak sikerült.

2023. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!