Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha nem akarom...

Mit csináljak ha nem akarom mindenkinek elmondani, hogy merre voltam a szabadság alatt?

Figyelt kérdés
Vannak az irodában néhányan akik be vannak savanyodva, nem mennék sosem sehová. Én a szabadságom alatt sokszor kirándulni megyek és ha megkérdezik akkor elmondom, de utána egyből jön valami beszólás, hogy nekem erre van pénzem stb. (azért mert másra kevesebbet költök mint ők) magamtól már sosem hozom fel a témát. Persze vannak normális kollégák is, velük szívesen beszélgetek erről, ajánlunk egymásnak jó helyeket. Hogyan kerüljem el a beszélgetést az irigyekkel? Mit szoktatok mondani, ha valakivel nem akarjátok megosztani?

2023. márc. 15. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezni/mondani, hogy: "Nem szeretnék erről nyilatkozni"; "Miért kérdezed?"; "Miért lenne ez fontos így munkahelyen, a munnka szempontjából?".
2023. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Minden részletet nem szoktam elmondani ilyenkor. Pl. Voltunk a Balatonon is meg tengerparton is, de ebből csak a Balatont mondom el.
2023. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben leszarnám mit gondolnak, elmondanám hol voltam, és kész. Ha nem tetszik nekik, akkor nem tetszik.


Valahol ez a szomorú ebben az országban, de lehet az egész világ is ilyen, hogy már csak azért sem szabad semmi pozitívat megosztanod magadról, mert azzal sérted a csóró prolik önérzetét.

2023. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A pénzes kérdésekre nekem az vált be, hogy visszavágok nekik egy, a fizetésüknél magasabb összeggel.


Például: Hát abból a havi 800 ezerből csak telik neked is rá, nem?


Így már nem azért fogja enni a penész, hogy "honnan van pénzem", hanem ott lesz vele a tudat a nap minden percében, hogy én még jóval többet is keresek nála :D


Nyilván az összeget az adott feladatkörhöz hihetően kell igazítani.

2023. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hazudj. Azt mondod, semmi különöset nem csináltál, otthon szalad a háztartás, próbáltad utolérni magad.
2023. márc. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!