Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha az általad olvasottak...

Ha az általad olvasottak közül, lenne egy könyv, amit " kötelezővé, , tehetnél mindenkinek.! Melyik lenne az? (:

Figyelt kérdés

Én nem tudok dönteni, úgyhogy " csalok ,, .. :D

- Dan Millman: A békés harcos útja.


- A.S.E. : A kisherceg!


Mindenképpen!


Tudom, hogy mindkettő megosztó, de sokat dobnak az emberen, főként ha jókor ' olvassa !

Kíváncsi vagyok mások véleményére is !! :D

Nektek mi / mik lennének ?? :) Miért ?



2016. szept. 21. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Földi András és Hamza Gábor: A római jog története és institúciói. Nemzeti Tankönyvkiadó, 2012, Budapest
2016. szept. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gepszij válasza:
Max Sarah Cohen-Scali. Elgondodtató, rágódik rajta az ember. Ez a könyv tipikusan olyan, hogy mindenkinek van róla véleménye,
2016. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem tennék kötelezővé semmilyen könyvet. Pont úgy, ahogy én az Aranyemberrel szenvedtem hónapokat, valaki lehet, hogy az én kedvenc könyvemmel van így (amit "kötelezővé tennék"). Inkább nem okoznék fejfájást senkinek, amennyiben meg tudom akadályozni :)


Személyesen, én sosem látam értelmét ennek a kötelező olvasmány mizáriának amúgy, ugyanis aki nem akarja elolvasni, az nem is fogja, akárhogy fenyegeted. (Elég az én osztályomat példának venni: megnézik a filmet, megkérik az olvasni szerető osztálytársat, hogy magyarázza el nekik részletesen, vagy elolvasnak egy húszmondatos összefoglalót... csak eléggé akarni kell a 'nemakaromelolvasni'-t.)

2016. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 homo ludensz ***** válasza:
Régen sokat olvastam a buszon. Bejártam nagy kanyart átszállással az iskolába és vissza mert ebben a kerületben talán egy gimi volt. A közlekedés is körülményesebb volt még de bátran állíthatom hogy egy kötelező olvasmány sem csábított. Könyvtári tag voltam és szépen sorra szedtem az írókat.Kovai Lőrincet,Szilvásit stb. Az sem zavart ha akkor éppen a Berkesi András volt a sláger vagy Moldova György. Azt biztosra mondhatom hogy aki Jókaitól elolvas egy kötelező könyvet az íróról semmit nem tud meg.Ez Gárdonyira is vonatkozik. A filmre vitt regények lehetnek látványosak csak mindent az operatőr szemén keresztül látsz. Azt mondom hogy több a semminél. A könyv által leírt cselekményt el kell képzelned míg a filmen látottakat konzervként fogyasztod mert befogadod. Annak aki tényleg megértette a KIS HERCEG mondanivalóját az más könyv iránti vágyat is érez.
2016. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, elírta a telefon és nem vettem észre! :(


Én sem rajongtam, a " kötelezőért ,, már a szó sem tetszett! Szerencsére unokatesóm szeretett olvasni és mind megvolt neki, így már a nyáron megnézegettem, és ami tetszett, mondtam..hogy majd kölcsön kérem. Mire oda került a sor már úgy ahogy volt kedvem hozzájuk. Bár tény, amit a másik osztálynak kellett, az mindig érdekesebbnek tűnt, így elolvastam azt is mindíg. Szerintem ott kezdődött a könyvmánia ! :D


Javítanám !!!

Akkor vegyük úgy, hogyha ajándékba adhatnál mindenkinek egy könyvet, azzal a céllal, hogy " jobb legyen az élete / a lelki világa , melyik lenne az !? :)

2016. szept. 22. 22:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet elcsépelt a válasz de a Harry Potter első kötetét tenném kötelezővé. minden gyereknek meghozná a kedvet az olvasáshoz
2016. szept. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

dettó: Harry Potter

illetve Aramanth titka trilógia

2016. szept. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
Foglalkozom a fizikai test és a lélek együttes viszonyával és mikor újraolvastam a Kis Herceget akkor láttam visszaigazolva az általam vallott elméletet. A kis herceg készül vissza a saját bolygójára de tudja hogy a teste anyag és azt ott kell hagynia. A kígyó vállalja hogy megmarja és egy szemvillanás alatt elválik a teste a lelkétől. Eltöprengtem hogy a francia pilóta aki írta honnan tudta mindezt.
2016. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Michael Ende: Végtelen történet

és Momo

mert...

mindkét könyv nagyon érdekes, kalandos, megható és elgondolkodtató is egyben:D

2016. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Már nem mai a kérdés, de ugye olvasni mindig lehet 😉, így Daniel Keyes-től a Virágot Algernonnak c. művet adnám ajándékba és mellé Nyírő Józseftől az Úz Bencét. Jó olvasást!
2017. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!