Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ilyen sok mindenkine...

Miért van ilyen sok mindenkinek megfelelési kényszere? Miért akarnak díszelegni?

Figyelt kérdés

Akik elfogadják magukat és nem izgulnak,hogy más mit gondol róla,azok boldog emberek. Sajnos a mai világban egyre többen adják fel magukat,és nem azért csinálnak valamit,hogy jól érezzék magukat,hanem hogy "jajjjjúrestenem,más mit szól".

Szar ember vagyok,mert nem azon aggódok,hogy más mit gondol rólam,és nem kifele akarok megfelelni.



2018. jan. 6. 00:11
 1/5 anonim válasza:

A testvérem ilyen ember, sajnálom őt. Rengeteg dolgot azért csinál mert meg akar felelni, depressziós sokszor sir este, én tudom miért ő egyszerűen magányos, amióta elköltöztünk nincsenek barátai párja még sose volt.. Én pont az ellentéte vagyok igaz sokkal fiatalabb de engem sose érdekelt más véleménye. sokszor volt , hogy majdnem tettem valamit ami nem rám vall de rájöttem , hogy az pózerség lett volna.. nem én lettem volna.


Miért? Szerintem önbizalom vagy szeretethiány

2018. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Krisz_39 ***** válasza:
90%

Igen értem. De ez két élű kard.


Jó dolog ha szemléletesen szólva az első jeggyűrűt magadnak veszed. A belső éneddet veszed el szeretettel. Mert önmagaddal kell lenned egy életen át. Tehát ha szereted magad és úgymond " leszarod" a mások negatív kritikáit, és "leszarod" azt hogy ki milyen negatív véleménnyel van rólad" az jó, mert a saját életedet tudod élni és ez által tudod magadat szeretni és elfogadni.


Azonban nagyon fontos hogy figyeljünk másokra. Mivel emberek között élünk és nem vagyunk Istenek, ezért néha érdemes az emberek véleményét megszívlelni akik jót akarnak nekünk. És nem a jó vélemyény lesz az építő, hanem a fájdalmas.


Ha bezárod az elméd és a szíved köré falat építesz, azzal megtudod tenni hogy mások véleménye értéktelen legyen számodra. De ezzel elástad magad a fejlődés lehetőségétől.


Ha valaki azt megtudja csinálni hogy nyitott szívvel és tudattal elfogadja a pofonakat, amik fájnak, de újra és újra feláll, és nem zárja be a szívét, azt nevezem én életnek, bátorságnak, erőnek, vagy aminek szeretnéd...


Gondolkodj el ezen...

2018. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem feltétlen rossz a szociális nyomás legyen az megjelenésre vagy belső értékekre irányuló. De igen. Ma elég sok romlott húsú erő lebeg körülöttük. Pusztítóak ezek a lelkünknek és ezáltal a létezésünkre nézve is.


Légy jó magyar, jó szomszéd, jó gyermek, jó szülő és élj tiszta lélekkel.

2018. jan. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

#3 Te idióta. Nem másnak kell megfelelni hanem csak magamnak.

#2 Nekem ne akrjon jót senki! Majd én eldöntöm,hogy mi a jó nekem! Azt csinálok,amit akarok,szabad ember és konformizmusellenes vagyok!

2018. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem szegény 2-es miért lett lepontozva, szerintem korrekt választ adott a kérdésre :D 4-es, vitatkoznék, hogy ki az idióta... Kíváncsi lennék hány éves vagy és meddig jutsz majd az életfilozófiáddal. Ha ne adj isten szerelmes leszel, vagy gyereked lesz, akkor is csak magadnak akarsz megfelelni? :P Ne is válaszolj inkább, jobban ne járasd le magad... (Húú de le leszek pontozva)
2018. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!