Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdő tanítóként hogyan...

Kezdő tanítóként hogyan válhatnék határozottá?

Figyelt kérdés

Nem tudok fegyelmezni és túl vajszívű vagyok... Mit csináljak? Ha kiabálok, rosszul érzem magam.


23/L



2023. márc. 16. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Bocsánat, de ezt nem az egyetemen kellett volna megtanulni?Ott nem derült ki, hogy alkalmatlan vagy erre a munkára?

Egyébként normál esetben nem kellene ordibálnod a gyerekekkel, nem attól fognak szót fogadni.

Szerintem kicsit ki kéne kapcsolni az érzelmeid és racionálisan kellene viselkedned, következetesen kellene viselkedni a gyerekekkel.Állj oda határozottan, mint egy felnőtt ember.Szépen kialakítod a saját rendszered, ahol mindennek van pozitív vagy negatív következménye, a szabályokat pedig kőkeményen betartatod, nincs kivételezés.Persze, most nem arra gondolok, hogy egy gyereknek meghalt az egyik szülője és minimális empátiát sem mutatsz irányába, hanem az alap esetre gondoltam.

2023. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kamu a kérdés.23éves létedre hogy lehetnél tanár?
2023. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
#2 Tanító.Az nem tanár.
2023. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező eggyértelműen látszik hogy ez nem neked való és hogy alkalmatlan vagy rá,ne erőltesd,válts munkát vagy szakmát.
2023. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ez azért rosszul esett.. 😅

Sok más tanító is úgy kezdte, mint én.

2023. márc. 16. 15:20
 6/16 NTBS ***** válasza:
100%
Gyakorlod, vonalakat húzol.
2023. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

nem tudom, szerintem ez vagy jellemből jön, vagy sehogy.. se az öcsém, se a szüleim nem tudják megmagyarázni, mi az amitől rájuk figyel az emberke és tanul, ez valami adottság kell hogy legyen (bennem egyedüliként masszívan nincs meg, tehát nem nevelés és nem tanítható valószínűleg, együtt nőttünk fel, kis korkülönbséggel, én egy összeadást se tudnék megtanítani senkinek, nemhogy egy egész tantárgyat, nekik megy)

az biztos hogy egy kölyöknek előre lefektetett, elvárható szabályok kellenek, amiket be lehet tartani, következetesség és valamiféle tartás is, mert ha kiskutyaszemekkel néz Icuka nénire, és így elkerüli a fekete pontot, akkor onnantól kezdve Icuka néni senki aki számít.

kiabálni amúgy lehet, azt minden gyerek nagyon viccesnek találja, amikor sikerül egy felnőttet addig idegelni, amíg szép piros lesz a feje, mert nem vette a lapot hogy lehet hogy nem kéne ezt a hlyeséget erőltetni (nekem semmi nem maradt meg az iskolai fizika meg rajzórákból, csak az, hogy mindkét néninek nagyon vicces feje volt miközben magyarázta hogy ma éppen mért vagyunk debilek)

2023. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mióta csinálod ezt a melót? Mert ha hosszú ideje csinálod és ennek ellenére sem megy akkor ne erőltesd ha még rövid ideje akkor adj magadnak még egy kis időt de ha továbra sem fog menni akkor ne erőltesd.
2023. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg bele lehet jönni!


Kérdező, én hiszek benned !


A lényeg a kisugárzás és az, hogy érted-e, amit elő akarsz adni. Simán ki lehet ezt belőled hozni!

2023. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy elég határozott és nehezen megy a fegyelmezés, állítsatok a gyerekekkel közös határokat, szabályokat. Mit lehet, mit nem. Mi az, ami szerintük sem fér bele (meglepődsz, mennyire érzik, mit nem szabad, mégis csinálják). Te is mondod, leírod, hogy neked mi nem fér bele. Ha vétózni akarnak, érveljenek, hátha...

Ezeket leírjátok, mert mindenki egyetért vele. És azt is, hogy mi a bünti, ha megszegik a szabályokat.

Egymást fogják fegyelmezni, hidd el.

2023. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!