Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van ilyen hogy a munka törvény...

Van ilyen hogy a munka törvénykönyvét egy cégen belüli kollektív munkaszerződés felülír?

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy van egy "kollektív" szerződése a cégnek, amiben a 30 napos felmondási időm felül van írva annak függvényében, hogy mióta dolgozom itt. Eddig abban a hitben éltem, hogy 30 nap a felmondási időm, de most kiderült, hogy annyi ideje itt dolgozom, hogy ez 60 napra húzódik.. Ez lényegében felülírja a munka törvénykönyvét..Ez így OK?


(Érdekesség, hogy a szerződésemben amit valóban alá is írtam, 30 nap szerepel..)


2023. márc. 16. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Van, amit felül lehet írni, van, amit nem. A kollektív szerződésnél oda szoktak figyelni, hogy minden rendben legyen, mert különben simán lehet perelni. A 60 nap valószínűleg rendben van.
2023. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindegy, úgyse fogsz felmondani, Bazsi
2023. márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:D:D:D nem Bazsi vagyok, de akárki is vagy Bazsi, ha hozzám hasonlóan te is azon vacakolsz már hónapok óta, hogy felkéne mondani, kívánom hogy minél előbb mondj fel!
2023. márc. 16. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gugli első találat: Munkavállalói felmondás esetén a felmondási idő hossza egységesen 30 nap. Ennél hosszabb felmondási idő munkavállalói felmondás esetén akkor lehetséges, ha a felek erről például a munkaszerződésben vagy kollektív szerződésben megállapodtak. A megállapodás szerinti felmondási idő legfeljebb 6 hónapos lehet.


Tehát ez így OK.


Ez a "most derült ki, hogy van kollektív szerződés" azért így fura nekem, tudtommal a munkaszerződésben hivatkozni kell rá, hogy van, és adott esetben az abban foglaltak érvényesek.

2023. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok.
2023. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, közben énis megtaláltam neten, és valóban benne van a szerződésemben hogy a kollektiv szerződés tartalmát megismertem és tudomásul veszem. Más kérdés, hogy ez a céges hálózaton van csak fenn, azt meg nem hivatalosan nem nyithatom meg amíg nem dolgozom ott. Namindegy, ez szőrszálhasogatás. Legközelebb körültekintőbben olvasom el, mit írok alá :)


Ettől függetlenül hivatalosan még nem mondták hogy ezt az időt valóban le kell itt töltenem, csak egy kollegám hivta fel a figyelmem hogy amugy van ilyen, de ő is felmondott, és még hamarabb is elengedték mint 30 nap..


Tanulság: legközelebbi helyemen már jobban körüljárom ezt

2023. márc. 16. 17:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha felmondasz, akkor a 60 nap az irányadó, ez van a szerződésben. Ha közös megegyezéssel rendelkeztek a munkaviszony megszüntetéséről, akkor lehet rövidebb is.
2023. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!