Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért járatja le magát valaki...

Miért járatja le magát valaki ilyen pitiáner dologgal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem nagy dolog, de mégis foglalkoztat. Van a munkahelyemen egy kollegina, aki felhívott egyik nap, mikor home officeban voltam, hogy "bocs, megettem a kajádat, mert megkívántam, de holnap hozok másikat". Mondtam neki, hogy oké, semmi gond. Másnap viccesen megjegyezte, hogy elfelejtette, de majd hozza. Ennek öt napja, azóta se híre, se hamva a dolognak. Persze mondhattam volna neki, hogy hagyd a fenébe, nem érdekes, de kíváncsi voltam, mert valahányszor hozok valamit, mindig ráröppen, pedig baromi jól keres, albérletet nem kell fizetnie, saját háza van és a párja millió feletti jövedelemmel rendelkezik, tehát nem szorul rá.

Nyilván nem fogom kellemetlen helyzetbe hozni, hogy rákérdezzek, de azt sem hiszem el, hogy elfelejtette. Mire jó ez? Meg sem fordulna a fejemben ilyesmi.



#munkahely #kolléga #munkahelyi hűtő
2023. márc. 16. 15:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
De, hozd kellemetlen helyzetbe. Miért ne hoznád? Ki ő?
2023. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
5%
Ne hozd kellemetlen helyzetbe, ne alacsonyodj le a szintjére! Ha viszel be kaját, akkor mindig csak aznapra vidd, amit akkor délben meg is eszel.
2023. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%
Na ez a baj. Senkit nem hozunk kellemetlen helyzetbe, nem konfontalódunk, mert nem tudjuk kezelni az ilyen helyzetet. Tenyenek meg velünk mindent. Cserébe azért elárasztjuk vele az internetet, mert ugye csak zavar. De kimondani nyíltan annak, akinek kell... Á, azt nem.
2023. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Vigyél egyszer úgy kaját, hogy a kezébe tudj adni neki is egy adagot, aztán mond meg neki, hogy "Biztos, ami biztos, hoztam neked is - annak érdekében, hogy biztosan maradjon nekem is ennivaló!" :D
2023. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
10%

Amit 4es ír, amúgy adom:D Taníts úgy, hogy adsz. Nem kell mindig szopatni a másikat meg megalázni meg nyomasztani ahhoz, hogy fejlődést érjünk el.

Vagy ha van valami teambuilding, vagy csak simán az irodában vagytok és mentek le kajálni, akkor jelezd, hogy kéretik meghívni téged egy ebédre, mert még lóg vele.


Szerintem az, hogy felhív és elmondja, az tök korrekt, ebből látszik, hogy igazából rosszat nem akar ő, csak... szertelen a leány:D Ha suttyó lenne, akkor megette volna és nem szólna, ígéretet se tenne a pótlására.

2023. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Én simán megkérdeznem a következő csapat meetingen hogy hozzak-e két kaját, vagy ma nem eszi meg az ebédemet?
2023. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

#5 Pofátlan, és még viccesnek is tartja magát... Hát ez aztán díjazandó magatartás, tényleg. Van ilyen rokonom, aki mindenkit kihasznál, puncsol pénzért meg segítségért, mindezt úgy, hogy közben mosolygós, mézesmázos a stílusa. Na az ilyen emberektől mászok a falra, akik azt hiszik bármit megtehetnek, mert szépen mosolyognak, meg nevetgélnek kicsit.


Kérdező, tényleg az lesz a megoldás, hogy csak aznapra viszel kaját, azt is lehetőleg kulccsal zárható dobozban. Ezzel a típussal nem éri meg konfrontálódni, mert leszarja a véleményedet róla meg a viselkedéséről, neki az a dolog kell, és amíg el tudja venni, el is fogja.

2023. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
7, ki beszélt itt jutalmazásról?:D Valamit nagyon félreértettél.
2023. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
19%

Nekem vannak ötleteim, hogy kéne megszívatni a "hölgyet"... :)


1. Vigyél neki kaját, és add át neki, a többiek is ott vannak, ezzel a szöveggel: "HOZTAM NEKED KAJÁT, HOGY NE KELLJEN LOPNOD"

Vagy valami ilyesmivel, a lényeg a nyilvános megszégyenítés


2. Valami gusztustalant tennék a kajába, és várnám, hogy megint rárepüljön. Vagy mondjuk jól megborsoznám... :)


3. Köre-mail a többieknek, hogy vigyázzanak a kajájukra, mert az XY nevű hölgyemény rárepül, mint szarka a családi ezüstre.

2023. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Ez ilyen szokásos magyar szokás. Érdemes lenne feléje egy visszavágás: tudja már, hogy feelnőtt ő is, és ne csak ígérgessen, hanem teljesítsen is.
2023. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!