Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezekután hogy mondjak fel?

Ezekután hogy mondjak fel?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és már az elején hazugsági spirálba keveredtem. Eleinte a főnök kérdezgette, hogy tetszik-e a munka, és azt hazudtam, hogy igen. Ő hosszú távra tervez velem és ezt többször is hangoztatta, és én is azt mondtam, hogy hosszú távra tervezek. A főnök rendes velem, jó a környezet, de napról-napra nehezebben telnek a munkanapok, mert nem szeretem ezt a szakmát. Nemrég azzal a hazugsággal álltam elő, hogy az eredeti szakmámban jobb ajánlatot kaptam és szeretnék felmondani. Kérdezte, hogy mennyi lenne az a pénz, amennyiért hajlandó lennék maradni, és egy irreális, már-már pofátlan összeget mondtam, amiről azt gondoltam, hogy úgysem adja meg. Csakhogy megadta és most újra ittragadtam a hazugságom miatt.

Tudom, hogy gáz vagyok, én is annak tartom magam, de ezekután nagyon nehezemre esik elé állni és benyújtani a felmondásom,



2023. márc. 17. 03:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem esett a nehezedre a fhazudozás?


Ha nem kamu a történet, akkor mondd azt, hogy külföldön kaptál lehetőséget a pároddal együtt.

2023. márc. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj.

A főnököd egy eléggé korrekt embernek tűnhet. Szerintem, menj be hozzá, hogy beszéljetek, és mond el neki az igazat. "Eddig hazudtam. Rájöttem, nem élvezem ezt a szakmát, nem szeretnék ezen a területen dolgozni. Sajnálom. Fel szeretnék mondani."

Nem jó?

2023. márc. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy irreális, már-már pofátlan összegért én simán félretenném, hogy nem álmaim munkája a dolog, hacsak nem valami nagyon gázos dolog.

A rendes főnök és a jó környezet szerintem alapból többet számít, mint önmagában a végzett munka.

2023. márc. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Megértelek. Ja, nem, hazudok én is. Tehát: jó meló, jó fizetésért, jó környezet, jó főnök, csak neked nem tetszik. 100 emberből 99 összetenné a kezét és hálát adna az égnek egy ilyen melóért! Szóval amíg nincs valami nagyon-nagyon jó lehetőséged abban, amit szeretsz addig maradsz szépen és nem a munkádban keresed az élvezetet vagy az önmegvalósítást vagy mittudoménmit akarsz.
2023. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Én a főnöködet sajnálom. Bárcsak az enyém intézne ilyen gyorsan fizuemelést :( két választásod van: maradsz a jó fizetésért, a jó főnök felügyelete alatt vagy tényleg megpályázol mást és ha oda felvesznek, akkor lépsz. A felnőttlét egyik alappillére, hogy felelősséget vállalsz a döntéseidért és tetteidért.
2023. márc. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az irreális, már-már pofátlan összegért én megszeretném azt melót. Sokan jó dolgukban már nem tudják h mire kényeskedjen. Inkább fogd fel úgy, h amíg kevés pénzért dolgoztál, akkor ki voltál használva, mert simán tudott volna már akkor többet fizetni, te pedig ezért a kihasználásért elkezdtél hazudozni.
2023. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Te szegény, jajj.
2023. márc. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy egész konkrétan 400 nettóról van szó, ami nem egy egetrengető összeg, és csak a jelenlegi szakmában számít kissé túlfizetettnek a munkaerőpiachoz képest. Az eredeti szakmámban ez már sokkal inkább átlagos fizetés, sőt, Budapesten valószínűleg kevésnek is számít.
2023. márc. 17. 08:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt olyan, hogy a főnököm pénzzel akart megtartani, csak ott az volt a különbség, hogy ő bántalmazó jellem volt, én ezt elégeltem meg. Mindig minden az én hibám volt, de amikor mondtam, hogy ők akkor elmegyek, mindig visszakönyörgött. Ráment a lelkem is, de sikerült eljönni.

Ezzel szemben téged szeretnék és még is becsülnek. Szerintem használd és élvezd ki.

2023. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem, Budapesten sem kevés a 400 nettó.

Egyetértek a többiekkel, jó dolgodban már nem tudod, miben keress problémát.

Más a két kezét összetenné egy olyan munkahelyért, ahol jó a légkör, jó a főnök és elengedni sem akarják...

2023. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!