Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fejlesztőként mikor kezdődnek...

Fejlesztőként mikor kezdődnek reggel a kötelező meetingeitek?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy céges felmérés, hogy hányan vagyunk éjszakai baglyok vagy reggeli pacsirták. Kiderült, hogy a fejlesztők több mint 80%-a éjszakai bagoly. Azt hittem, az eredmények alapján nagylelkűen későbbre fogják tenni a kötelező reggel 9-es standupokat, de naiv gondolat volt a részemről :D. Nem mindenkinek tetszene, de szerintem a cég is jól járna vele, ha kipihentebbek a fejlesztői, akik előző éjszaka kódoltak.

2023. márc. 17. 14:02
A kérdező szavazást indított:
Nálunk nincs minden reggel kötelező meeting
Ha nincs meeting, akkor is elérhetőnek kell lenni 9-től vagy még korábban
Rugalmas
8 előtt
8:00 - 8:59
9:00 - 9:59
10:00 - 10:59
11 után
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mik ezek az egy órás idősávok? Nálunk 15 perc a reggeli megbeszélés 9-től, utána mindenki megy a dolgára. Ez mindenkinek tartható, eleve nem csak dolgozunk meg alszunk, van, akinek családja van, gyereket vinni kell, van, akinek kutyája van, azzal is foglalkozni kell, bevásárlás, házimunka meg mindenkinek van.
2023. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért 9-re csak sikerül már eljutnod az ágytól az asztalig :D
2023. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Azt jelenti, hogy az első megbeszélés kezdete ebbe az idősávba esik. Nekünk pl. 9-12 a törzsidő, első meeting 9 vagy 9:15.


"Nálunk 15 perc a reggeli megbeszélés 9-től, utána mindenki megy a dolgára. Ez mindenkinek tartható, "


Igen, csak egyeseknek rossz szokásuk, hogy éjszaka dolgoznak, főleg ha közeleg egy határidő. Ilyenkor nem ritka, hogy éjjel 2-kor még jönnek a értesítések az új commitokról. Van, aki jobban szeret akkor dolgozni, mert a családja elment aludni és nyugalom van. Ilyenkor segítene, ha később lenne a törzsidő kezdete és a reggeli meeting. (Nyílván annak mindegy, akinek amúgyis vinnie kell a gyereket suliba.)


Néhányan felvetették a csapatból, hogy legalább határidők előtti napokban legyen csúsztatás, de a cég azt mondja, hogy senki nem kérte a kódolókat, hogy éjjel kódoljanak, szóval nem értik, miért kellene hozzájuk alkalmazkodni. Csak kíváncsi vagyok más cégeknél mi a helyzet ilyen tekintetben.

2023. márc. 17. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk csak akkor van ilyen éjjeli munka, ha valami nagy gáz van, összeomlás, vírustámadás, de ez nem gyakori. Az esetek többségében tartható a 9-es kezdés, és mindenki tud éjjel aludni. Szóval nincs mindenhol az, ami nálatok. Mekkora cég?
2023. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak senior fejlesztők, akik egésznap meetingekre járnak.


Juniorként nekem eddig csak napi 1-2 meetingre kellett járnom. Délelőtt ez mindig leghamarabb 10-kor kezdődött.


Viszont hallottam olyan helyről, ahol reggel 8kor tartják a daily standupot.

2023. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"éjszaka dolgoznak, főleg ha közeleg egy határidő."

Akkor igazából a határidőkkel van baj, vagy ha nagyon halszálkát akarunk esetleg rajzolni, akkor az általános munkaszervezéssel a project teljes időtartama alatt

2023. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kb 50 fő, és elég nagy a fejetlenség. A cég több munkát vállal be, mint amit teljesíteni tud.
2023. márc. 17. 14:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú, sok válasz érkezik, akiknek 8 előtt. Ők nemzetközi csapatban dolgoznak, együtt kell dolgozni más időzónában élőkkel, ezért van ilyen korán?
2023. márc. 17. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem trollok…
2023. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a fejlesztő órával kezdődik a fejlesztők napja.
2023. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!