Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire számítsak tőle ?

Mire számítsak tőle ?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki állandóan azzal az indokkal kunyerál pénzt, hogy a tv-t nem tudja befizetni.


Most meg már 20 ezer forintot kért, de mondtam neki, hogy kártyán nincsen pénzem. Mert levettem az összeset.


Segíteni szeretnék neki, csak hát most nem vagyok olyan helyzetben, ami lehetővé tenné a pénz cserét.


Nem arról van szó, vissza adja csak nem tudom, attól is tartok, hogy teljesen ràm fog szokni.


Ti mit tanácsoltok ?



2023. márc. 19. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra számíthatsz,hogy rá fog szokni.Tőlem is kért mindig kollégám mindenféle indokkal(kiderült,hogy nem igazak)rendben,megadta ő is,csak egy idő után már elegem lett belőle,nem vagyok bankautomata.Megsértődött,mikor legutóbb már nem adtam neki.
2023. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennek biztos nem adnék. Mi az, hogy tv-re kell? Akkor ne fizesse be és kész, majd újraköti ha lesz pénze az előfizetésre
2023. márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írod, állandóan, akkor már most is rád van szokva. Most nem adtál, ez így ok, ne adj ezután sem.
2023. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Hajtsd el!

Tanuljon meg takarékoskodni.

Nekem is volt egy ilyen barátom aki folyamatosan pénzt kért tőlem, cserébe még hazudozott is. (ezért csak volt)

2023. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A TV nem létszükséglet. Nem adnék.
2023. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Figyi, én sem tudom befizetni a tvt, mert etetnem kell valamiből a két szlovák rendszámos lízingelt ferrárimat, nekem nem tudsz kölcsön adni? :D
2023. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Ha nincs pénze tvre ne tevezzen
2023. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenbe NEM szabad belemenni! Volt, hogy ilyenbe belementem: ment a para sokszor hogy mi lesz belőle, visszaadja-e (visszaadta), stb. Nem fog sosem tanulni gazdálkodni a saját jövedelmével az ilyen, ha mindig is lesz egy Terézanya a közelében.
2023. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj pénzt. Eddig sem kellett volna. Most már mindig elvárja majd.

És ne kifogásokat keress, hanem mindd a szemébe, hogy nem támogatod tovább. Így korrekt.

Vigyázz, mert az ilyen kéregetők könnyen megzsarolhatnak érzelmileg.

Na meg a te pénzed, te dolgoztál meg érte. Nem vagy köteles másra költeni.

Munkatársad meg tanuljon meg spórolni, vagy vállaljon másodállást.

2023. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hajtsd el. És nem neked kell szégyellni magad. A pofámról lesülne a bőr, ha a kollégáimtól kérnék kölcsön. Tegyük fel, nagyon rászorulok, elromlott a mosógép, és hó végén már nincs pénzem kajára, akkor is szégyellném magam, hogy nem tudtam se egy baráttal, se egy családtaggal olyan kapcsolatot kialakítani, hogy fordulhassak hozzá ilyen gonddal. Testvértől már kértem kölcsön hó végén, de ott is égett a pofám, hogy felnőtt emberként másra szorulok. Illetve, mikor exem kirakta a szűrömet, akkor megkérdeztem egy barátomat, hogy lakhatnék-e náluk, amíg nem találok albérletet. Még úgy is borzasztóan érintett a dolog, hogy egy hónapig laktam náluk, és közben nyilván kivettem a részem a házimunkából, a lakbérből, rezsiből, kajából, stb., és tényleg közeli barát.

Aki ilyen pofátlan, hogy a nyomorult TV-jére, telefonszámlájára, stb. van mersze kölcsönkérni egy kollégától (a kérdésből nekem az jön le, hogy nem vagytok közeli barátok), azzal szemben neked se legyenek gátlásaid. Más az, ha valaki tényleg megszorul, nehéz helyzetben van, de annak nem a TV előfizetése, törlesztője, vagy franc se tudja lesz az első. Egyébként meg, ahogy a többiek is írták, tanuljon meg addig nyújtózkodni, ameddig a takarója ér, vagy vállaljon másodállást.

2023. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!