Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon hogyan az...

Magyarországon hogyan az ember boldogulni ha pályakezdő?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, és eddig tanultam illetve volt pár munkahelyem de összesen, nincs meg az egy évem. Sajnos nem a szakmámban dolgozom, amit szívvel lélekkel csinálnék. Humán bebeállítottságú vagyok, ilyen területen szereztem szakmát. Műtárgyakkal szerettem volna foglalkozni, egy restaurátor asszisztenseként... Hosszú évek alatt rájöttem, hogy a magyar társadalom kasztos és ezeknek a kasztoknak a jellemző munkahelyei a média, és a kulturális területek mint például a múzeumok. Ide halandó ember nem kerülhet be, hacsaknem kapcsolatok által.


És ez megy az egész országban. Sok nyugger is dolgozik, így azokat veszik fel. Mert van 40+ év tapasztalata amit egy pályakezdőtől is elvárnak. Sok munkakörre beküldöm az önéletrajzom, de semmi. Csak idén 40db! helyre küldtem el a jelentkezésem és semmi. Sehova sem hívnak be. Értelmes, okos ember vagyok csak munkatapasztalatom van kevés.


Más is így kínlódik? Más is van ilyen helyzetben? Más hogy csinálja? Annyira szeretnék egy stabil munkahelyet. Egyszer idegösszeomlást is kaptam már, a stressztől. Ezt az élet dolgot nem nekem találták ki.



2023. márc. 20. 18:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
JAV: TUD *
2023. márc. 20. 18:41
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 23 vagyok, sok ilyet tapasztalok a köreimben. A barátaim is 20-100 helyre beadták, hónapok óta nem találni állást, pedig nagyon normális, értelmiségi, diplomás emberek, nyelvtudással.


Én angolul tudok folyékonyan, ezért online oldalakon angolul próbálok pénzt keresni szabadúszóként. Nekem ez lesz a megoldásom. A barátaim itt próbálkoznak tovább valahogy, szerintem itt nem fog menni, katasztrófa az egész.


Muszáj kitalálni valamit, amivel a tudásod át tudod ültetni online térbe valahogyan (nem tudom, hogyan lehetne a tiédet, nem értek hozzá.)

2023. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Magyarország ilyen. Külföldre kell menni
2023. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első válaszoló köszönöm!


Második válaszoló: hát igen, el innen jó messzire. :(

2023. márc. 20. 18:55
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy email könnyen elkallódik, érdemes személyesen bemenni öbéletrajzot leadni, még ha 3 hónap múlva nyílik is meg valahol állás, emlékeznek majd rád. Sok helyen félrerakják az életrajzokat, hogy legyen mihez nyúlni, ha olyan van. Egy emailt nem fognak visszakeresni, hacsak nem valami elképesztő kvalitásról van szó.

Nem tudjuk, milyen a cv-d, de érdemes megnézetned másokkal, akár velünk is. Pl én biztos nem vennék fel olyat, aki nem tud helyesen írni vagy fogalmazni.

Ha múzeumba akarsz mondjuk kerülni, nem ördögtől való akár teremőrnek jelentkezni (én pont az vagyok amúgy), ha csak oda van hely, aztán intézményen belül már könnyebb mozogni.


Kicsit furcsállom, hogy 28 évesen még összesen egy évet nem dolgoztál, lehet, hogy ez is szemet szúr a munkáltatóknak.

2023. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Én 21 éves vagyok. Tavaly kerestem munkát, az egész 2 hónapig tartott kb, változó intenzitással, de úgy 80-100 helyre küldtem életrajzot.

Még tanulok, nincs meg a diplomám, de nem vagyok pályakezdő, diplomásként meg pláne nem leszek az. Kutattam a témában, dolgoztam cégnél a témában 1.5 évet, írtam cikket is. Ezen kívül rengeteget tanultam, beszélek 3 idegen nyelvet, eleve a cikket is angolul írtam. Gyakornokoskodás mellett részt vettem szakkollégiumban, demonstrátorkodásban, TDK-ztam, egyetemen jól teljesítek stb.


Nem volt nehéz elhelyezkedni.


Egyébként kapcsolati hálót építeni nem az ördögtől való dolog. Engem nem ajánlottak be, de úgy sokkal könnyebb. A szakmai kapcsolatépítés pedig eleve jó dolog, nem kell lenézni, ugyanúgy teljesíteni kell nekik is. Más kérdés az, ha valaki alkalmatlan rokont barátot tesz egy pozícióba.


Én eleve kissé fintorogva fogadom a "diplomás pályakezdő" jelzőt. Ha egy egyetemen tanulsz 3+ évig valamit, akkor ha máskor nem, nyáron csinálj valamit mellette, ami szakmai. Gyakornokoskodás, önkéntesség, szakkoli, versenyzés stb. Mindegy, de az, hogy elvégzel egy képzést, (pláne ha nem piacképes annyira), az nem sok. Ha főnök lennék, én is azt venném fel, aki lelkes és nem csak a kötelező sulit járta végig, hanem mellette elmélyült valamiben. Meg felmerülhet, hogy miért dolgoztál ilyen keveset, miért váltottál stb.

2023. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

"Hosszú évek alatt rájöttem, hogy a magyar társadalom kasztos"


Hogy jöttél rá hosszú évek alatt, ha 28 évesen addig nem jutottál, hogy értékelhető munkaviszonyod legyen?

2023. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Én egyetem mellett is dokgoztam, így elég sok tapasztalatot szereztem. Aztán pár helyre beküldtem az önéletrajzom és felvettek
2023. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Érdeklődj személyesen és ott add nekik oda az önéletrajzodat.
2023. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

"Ide halandó ember nem kerülhet be, hacsaknem kapcsolatok által."


Most kövezzetek meg, de mire való az egyetem, ha nem kapcsolat építésre?


Hiszen pont ott vannak az oktatók, külsős tanárok, gyakornoki programok. Ott a lehetőség, hogy kapcsolatot építs, bekerülj azokba a bizonyos körökbe. Megismerd a leendő szakmabelieket a szaktársaid között, mestereket a tanáraid között.


A kapcsolatok tulajdonképpen mindig is fontosak voltak, arról már nem a rendszer tehet, hogy te magad 28 évesen ott tartasz, hogy neked nincsenek.


Nem azt mondom, én magam sem voltam soha jó kapcsolat építő, nem is ott tartok, ahol azok, akik tudtak ezekkel a lehetőségekkel élni.


Sokkal előrébb, magasabb vagy vezető pozícióban vannak azok a szaktársaim, akik már egyetem alatt aktívak voltak, munka, kutatás, demonstrátori munka, stb.


Le lehet pontozni, de akárcsak a 6-osnak, nekem is erősen visszásan hangzik a "diplomás pályakezdő" dolog.


Én pont ezért mondom, hogy nem kötelező egyetemre menni, és olyan ne is menjen egyetemre, aki csak "letudni" akarja az egészet, meg alibit akar, hogy miért nem dolgozik. Akkor menjen el, csináljon egy szakmát, aztán abból megél. Még mindig jobb mint 5-6 év késéssel töketlenkedni.

2023. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!