Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg red flag ez egy...

Tényleg red flag ez egy munkahelynél, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Gyakorlaton vagyok, és fontolgatom, hogy ide jöjjek utána dolgozni, mert elég bőkezűek a pénzzel már most is, és a munkakörülmények sem rosszak. Viszont mivel olyan szakmám lesz majd, aminek a gerincét a kommunikáció és csapatmunka adja (szoftverfejlesztő), emiatt őrlődök, hogy lehet mégsem kéne.

Az történt, hogy nekünk mióta itt vagyunk (fél év) soha senki nem köszönt, a folyosókon, étkezőben, mosdóban, stb. De tényleg. Talán 1-2 kivétel volt. Ha mi megtettük, akkor a többség visszaköszönt, de volt aki nem. Elfogadtuk hogy hát jó, úgy látszik itt ez a szokás, akkor mi sem fogunk. Majd a tanárunk mondta nekünk, hogy hallotta ahogy a folyosón kibeszéltek minket, hogy milyen parasztok vagyunk, még köszönni se tudunk.

Ez hagyott bennem egy tüskét, mert arra enged következtetni, hogy nem tisztázzák az elvárásaikat, ők maguk nem tesznek eleget annak, amit elvárnak, és utána az ember háta mögött panaszkodnak, meg szidják. Ez pedig egy csapaton belül teljesen tönkrevágja a munkát, ilyen mentalitással nem lehet összedolgozni. Jól látom ezt? Vagy ez csak egy apróság, és túlreagálom?



2023. márc. 23. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Emiatt nem aggódnék. Ha amúgy tetszik a hely, akkor maradj, szedj össze sok tapasztalatot, tanulj, aztán majd mész máshova, ha találsz jobbat.
2023. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Köszönj előre mindenkinek, ennyi....
2023. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

És mit kellett volna ezen tisztázni? Gondolom, nem kisgyerekek vagytok, akikkel át kell beszélni a köszönés témáját.

Nyilván titeket gyakornokként nem úgy tekintenek, mint a többi kollégát. Elvárják az előreköszönést. Mint ahogy az iskolában is elvárja a tanárok többsége.

2023. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Na várj csak!

Ha köszöntetek, a többség visszaköszönt.

Mivel fiatalok vagytok, logikus, hogy nektek illene előre köszönni.

Ha arra vártok, hogy nektek köszönjenek előre, akkor a legtöbb esetben abból nem lesz köszönés.

Ettől függetlenül én pl. nem csinálok hiúsági kérdést ebből és nem számolgatom, hogy a szembe jövő hány éves lehet, hanem amint meglátom (vagy közel érünk egymáshoz) köszönök. Valamint nem beszélem ki a munkatársaimat a hátuk mögött.


Szóval nem fekete-fehér a dolog.

Szerintem gyere ide dolgozni, ez ne tartson vissza. Aztán majd meglátod, hogyan érzed magad. Pár év múlva is válthatsz, munkatapasztalat birtokában még kapósabb leszel.

2023. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

"Elfogadtuk hogy hát jó, úgy látszik itt ez a szokás, akkor mi sem fogunk. Majd a tanárunk mondta nekünk, hogy hallotta ahogy a folyosón kibeszéltek minket, hogy milyen parasztok vagyunk, még köszönni se tudunk."

. Mintha csak az én történetem lenne... velem tök ugyanez volt, csak tanárszakosként.


Én kerülném az ilyen közösséget, ha erre ennyire érzékeny vagy, de szerintem lehet kezelni.

2023. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
A tanárod mit keres a gyakorlati helyeden és honnan van bennfentes infója?
2023. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lilluci27 ***** válasza:
14%
Nekem elég red flag lenne a gyakornok meg köszönni se képes
2023. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6 Öhhhh mert ő tanítja nekünk a szakmát? Nem is értem ezt a kérdést.
2023. márc. 23. 12:30
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

#8: Az iskolai tanárod ugyanannál a cégnél dolgozik, ahol te a szakmai gyakorlatodat csinálod?


Van egy iskola, ahova jársz, ott tanít a tanár, és van egy cég, ahol gyakorlaton vagy, ott is jelen van a tanár?

2023. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk az nekem is furcsa, hogy a gyakorlati helyen ilyen pletykákat visszahall a tanárotok.

Valószínűleg abban jók a megérzéseid, hogy nem túl barátságos a légkör. De elindulni jó lesz. Aztán majd váltasz, ha nem tetszik.

2023. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!