Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha valakit szívatnak a munkahelyén, de nincs rá bizonyítéka?

Figyelt kérdés
A nagyfőnök előtt tisztára mossák magukat a kisfőnökök...

#szívatás #dolgozót
2023. márc. 27. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld visszaszívatni őket.
2023. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
csináljon bizonyítékot
2023. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerezz bizonyítékot vagy ha nem megy akkor esetleg keress egy jobb munkahelyet.
2023. márc. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerezz bizonyítékot. Én "véletlen" behívtam abba a Teams beszélgetésbe a nagyfőnököt, amiben a kollégám úgy beszélt velem, mint egy darab szarral és engedélyeztem, hogy lássa az üzenetelőzményeket. 🥰
2023. márc. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Vedd fel hangrögzítővel
2023. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Vagy kémeszközzel. Jobb fajta kémeszköz ugyan belekerülhet olyan tíz-húszezeres nagyságrendbe (kémtoll, kémkaróra), de ha az egészség a tét, lehet hogy megéri. Bizonyos fajta munkahelyi zaklatások már szinte az élettel összeegyeztethetetlen, betegségokozó nagyon kóros hatásúak lehetnek.


A másik lehetőség, ha a munkahelyen van néhány nem annyira elmaradott gondolkodású szemtanú, velük valamiféle szövetséget létrehozni, hogy a magyarosch zaklatástól kölcsönösen megvéditek egymást. Esetleg valamiféle informálisabb sztrájkalapot, sztájkkasszát létrehozni.

2023. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aztán csak óvatosan, nekem mindenről volt bizonyítékom, de mikor segítséget kértem, engem fenyegetett azonnali kirúgással a kisfőnök felettese. Inkább munkajogászhoz fordulj, a munkahely inkább próbál majd mindent eltussolni és téged befeketíteni.
2023. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kollégákra sajnos nem nagyon lehet ilyen ügyben számítani. Akit nem érint, az örül, hogy veled csinálják és retteg, hogy ha tanúskodik akkor ő lesz a következő.
2023. ápr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a ,,tíz majom kísérlet'' / ,,öt majom kísérlet'' majmokra nem igaz: majmokkal nem csinálták meg, vagy ha igen, akkor nem sikerült --- nem voltak a valóságban olyan gonoszak és ostobák a majmok, mint a hírhedt mémben szerepel.


[link]


Szomorú dolog mégis, hogy emberekre viszont a tíz majom kíserlet tökéletesen igaz, és sokszor be is bizonyosodott a történelemben (szalámitaktika, de akár a jelent is vehetjük: tanárok, orvosok, cigányok, hajléktalanok, bullying áldozatai a börtönökben, Magyar Tudományos Akadémia függetlenségének és intézményeinek elvétele, sajtó, közmédia: egyik sebzett áldozatkörből sem lett egyetlen összefogott nagy általános sztrájk.

2023. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!