Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság bunkó dolog csak úgy...

Manapság bunkó dolog csak úgy besétálni egy céghez és odaadni az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
Nem szólok senkinek semmit előre telefonon, besétálok, köszönök, "Önéletrajzot hoztam, szeretnék dolgozni" (nem specializálom, hogy milyen területre mert fogalmam nincs mit lehet vagy mire illek) és kisétálok. Ez bunkó dolog manapság? Csak online álláshiredetésre szabad inkább jelentkezni?

2023. márc. 28. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Bunkó dolog
Nem bunkó dolog
37 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kérdezd meg, hogy van-e állás.

Ha normalisan viselkedsz, lehet szimpatikusnak fog talalni.

2023. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem így ebben a formában kidobják a kukában.


Ha utána nézel annak, hogy az adott cég mivel foglalkozik és megérdeklődöt, hogy esetleg van-e nyitott poziciójuk és viszel magaddal egy Önéletrajzot, amit megkérdezel ott helyben, hogy ott hagyhatsz-e úgy abban az esetben nem bunkó.

2023. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Mi se dobjuk a kukába a kéretlen önéletrajzokat. Ha lesz üresedés, megnézzük.
2023. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Konkrétan nem megoldható, mert a biztonsági szolgálaton nem jutsz át, de ott talán le tudod adni.

Csak így baromi amatőrnek tűnik, meg nekik adsz plusz munkát az önéletrajzod iktatásával és szabályos megsemmisítésével.

2023. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Attól függ milyen cég, azért egy sschez így ne sétálj be... meg szerintem azért előtte egy telefont érdemes megereszteni (persze csak ha álláskeresés a célod, nem csak unatkozol)
2023. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen esetben szó nélkül kidobnám az életrajzodat, mert nem kellenek kéretlenül leadott jelentkezések.
2023. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen cégre gondolsz. Pl üzletekbe, boltokba működik ez, de komolyabb cégeknél nem hinném, hogy célravezető.

Érdemes úgy jelentkezni állásra, ahogy a hirdetésben kérik (személyesen/telefonon/emailben/saját weboldalukon keresztül vagy az álláshirdető portálon keresztül pl profession).

2023. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, csak nem épp célravezető.
2023. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Konkrétan vidéki privátbusz cég. Nincs meghirdetve állásuk, sehol nem találtam és a weboldalukon sincs karrier fül, kapcsolatokánl nincs email csak telefon és cím tehát ezért jött íy az ötlet, hogy iroda/üzletükbe bemegyek rákérdezni, hogy van-e lehetőségem dolgozni náluk informatikusként.
2023. márc. 28. 12:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Cégtől függ. Nagyobb cégeknél előfordul olyan is, hogy csak a karrier adatbázisukba regisztrálsz, és ha lesz releváns állásajánlat, már ott lesz az önéletrajzod, és így megkereshetnek. Kisebb boltok, ahol kirakják, hogy eladót felvesznek, oda simán bemehetsz így próbálkozni szerintem, legfeljebb pont nincs üresedés, de lehet, hogy ismernek hasonló üzletet, ahol épp keresnek valakit.
2023. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!