Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként eladásban, értékesí...

Mérnökként eladásban, értékesítésben dolgozni mennyire megbecsült dolog? Pozitív vagy negatív pontot jelent ez az önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Szerdán volt állásbörze, és ott az egyik cég kínált mérnököknek ilyen értékesítői munkát. Két hónap betanulás külföldön, majd céges autó, laptop, telefon, tankolós kártya, ezeket mind a magánélethez is lehet használni. Alapbér + bónusz jár az eladások után, és nem az egész országot, hanem elég csak pl. 2-3 megyében járkálni. Nekem nagyon tetszett és megfogott. Kezdőket is nagyon szívesen várnak, és a brossúrájukban is az szerepelt, hogy ez egy kiemelkedő lehetőség, ezzel dobjuk fel az önéletrajzot. De vajon valóban így van ez? Lehet csak én látom mindenben ,,rosszat", csak olyan király lehetőségnek hangzik, mi a hátulutő? Jó pontot jelent egy-két év ilyen sales engineer pozíció vagy rosszat? Talán azért jó pont, mert mégis mint mérnök dolgozol, csak eladási területen, mégis lesz valami rálátásod az új eszközökre a piacon, meg ugye tapasztalatot is jelent. Szerintetek?

#eladás #mérnök #sales engineer
2019. nov. 8. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Számít milyen iparágban adsz el.

Nem mindegy, hogy valakinek a helyét kell átvenned vagy egy teljesen új kapcsolati kört kell kialakítani.

Lazának mondható a munka de ilyen expokon is ott kell ám lenni, éjszaka is sokat kell dolgozni ha több pénzt akarsz vagy szeretnél. Van aki hétvégén is dolgozik ebben.

Én tudom magamról, hogy nem tudnám csinálni.

A jó dolog az, hogy megyéken keresztül annyi embert megismersz, hogy utána egy erős kapcsolati köröd lesz, sokan ismerni fognak, de csak kifejezetten arról a területről.

Tehát valaki hőszigeteléseket, szerelvényeket, szivattyúkat, ablakokat, felfüggesztőket árul jártas lesz a jelenlévő irodákban.

Privátban érdekelne melyik cég így kíváncsiságból, de fizetni valóban az értékesítők a legjobb keresetűek és ha egyszer megérzed a pénz ízét nagyon nehéz lesz alacsonyabb jövedelmű munkahelyen dolgozni.

2019. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
ott megbecsülnek, de a 2. kérdésre: ez egy mellékvágány, mert ha vissza akarsz menni a konkrét mérnöki munkához, akkor az önéletrajzban egyáltalán nem előny, hisz a tervezés-kivitelezés, (vagy termelés nem tudom melyik mérnöki területről van szó) területén nem jelent tapasztalatot
2019. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahol szakgyakoztam az egy kis cég. Az értékesítő csávó villamosmérnök volt, PLC-két adtak el többnyire. A csávó nem keresett rosszabbul, mint a többiek, de persze ő is járt mérni is.

Nem néznek le miatta, ahhoz is kell szakértelem!

2019. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Automatizálási területről van szó.
2019. nov. 8. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon nem mindegy mit kell eladni és hogyan.
2019. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
2 vagyok - ott épp nem jelenthet későbbiekben hátrányt, mert valóban nagy a rálátás és nagy iramban változnak is ezek
2019. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Tippelhetek?

Heti 2 nap irodai munka Budapesten, és K-val kezdődik a cég neve? :D



Szerintem jó salesesnek lenni, én is az vagyok.

Jellemzően, de legalábbis sok esetben jobban keresnek, mint az irodai mérnökök, illetve a cégautó+üzemanyagkártya más munkakörökben jellemzően csak vezetői szinttől jár. Ha szeretsz vezetni, ez nyilván nagy előny.


Viszont kell hozzá egyfajta beállítottság, hogy élvezni is tudd, különben kínszenvedés lesz.

Ha te szép nyugiban tervezni, fejlesztgetni szeretsz, akkor ott nem jelent előnyt az ezirányú tapasztalat, és salesesként nem fogod jól érezni magad.


Évek múltán szerintem továbblépési lehetőség is több van ilyen háttérrel, így szerintem összességében jó pontot jelent.


A hátulütő?

Hajtós munka, proaktívnak kell lenni, különben kirostálódsz. Nincs lehetőség hosszú ideig lébecolni és csak kitölteni a munkaidőt a monitor előtt, szemben sok irodai állással.


Összességében szerintem nagyon hasznos tapasztalat, sokat lehet tanulni belőle, nem csak műszaki területen.

2019. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy heti 2 nap irodai munka kötelező lenne-e. A jelentkezéskor nekünk meg lehetett jelölni egy lehetséges körzetet, amire én a Debrecen-Miskolcot pipáltam ki. Kétlem, hogy mindne héten kötelező lenne a heti 2 nap irodai munka emellett Pesten.

A szabadság része nekem nagyon tetszik, és a személyiségem is megvan ahhoz, hogy előadjam magam, rátukmáljak dolgokat másokra :D Ja meg amiben pénz van, ahhoz nagyon megjön a kedvem amúgy is. Ha valamiről megtudom, hogy q*rva sz*rul keres, lelankad minden lelkesedésem. Ez van. Abba fektetek energiát, amibe megéri.

2019. nov. 8. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!