Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mik azok a “red flagek”, amik...

Mik azok a “red flagek”, amik előre jelzik egy állásinterjún, hogy kellemetlen lesz az adott helyen dolgozni?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok, fél évvel ezelőtt volt egy nagyon negatív munkahelyi tapasztalatom, (vendéglátásban, a potenciális új munkahelyem is ilyen lenne) ami eléggé padlóra tette a motivációmat a munkakeresés terén. (Nagyon szerencsés helyzetben vagyok, és támogatnak a szüleim, ezért volt lehetőségem ennyi szünetet tartani.) Megyek majd jövő héten egy interjúra, és már magamban összeszedtem nagyjából, hogy mire fogok figyelni, de úgy érzem, nagyon szívesen meghallgatnám nálam sokkal rutinosabb emberek tapasztalatait.

Mik azok a jelek, amikre nagyon figyeltek egy interjún, mert arról árulkodnak, hogy nem lesz nektek megfelelő a munkahely? Volt olyan, hogy később jöttetek rá, hogy “na igen, ez és az miatt már az interjún tudnom kellett volna, hogy nem jó ez a meló”?

Esetleg ha megkérdezik, van-e kérdésem, miket lenne érdemes kérdezni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2023. márc. 30. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi munkahelyemnél az állásinterjún elég bunkó volt az interjúztató, aki egyben a főnököm is volt. De én küzdöttem az állásért, mert kellett a pénz. Fel is vettek. Hát, elég rossz munkahely volt, én mondtam fel aztán. Megfogadtam, hogy ha flegma, ítélkező a hangneme az interjúztatónak, én nem fogok küzdeni azért az állásért, de én is huszonéves fiatal vagyok, az ilyenekből tanul az ember.

Ha megkérdezik, hogy van-e kérdésem, én azt szoktam kérdezni, hogy, lesz-e következő fordulós interjú vagy esetleg teszt a kiválasztáshoz. Az mindig bejön, persze csak akkor kérdezem, ha még nem mondták el.

2023. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Várj…

Egyetemet végzel, hogy vendéglátózz? Na akkor szép büfé szakot végzel jányom. 😂

2023. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még végzem a sulit, csak mellette dolgozom :) Remélhetőleg, ha befejezem, más területen is el fogok tudni helyezkedni.
2023. márc. 30. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyanus szokott lenni ha nagyon konnyen felvesznek. Altalaban az ilyen helyekre barkit felvesznek mert mindenki elmegy onnan. En is kifogtam egy ilyet, es kur.va szar volt, eljottem.
2023. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha a leendő főnököd tekintetéből süt a "meg fogom dugni" érzés. Szintén egyetemista koromban szintén Balatoni vendéglátós nyári munka - nem vettem erről tudomást, a főnök meg (25 évvel öregebb fárszi), rammozdult. Aztán kirugott mert nem viszonoztam...Masik helyen, mikor a főnök azzal kezdi h elégedetlen a kollegaddal és azért keres mást, száz százalék hogy veled is az lesz.
2023. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Két formája van:

- nagyon optimista szöveget nyomó, filozofáló megnyilvánulás. A legnagyobb probléma ezekkel nem is az, hogy egy álca lenne, hanem éppen hogy nagyon konkrét elképzelésük van arról, milyen az ideális dolgozó, milyen filozófiát kellene elsajátítani (ami valószínűéeg nem fog sikerülni), és éreztetni fogják veled, hogy a kudarc oka Te vagy. Ilyennel van tapasztalatom.

- lehangoló atmoszféra, az illető szinte arról győzköd, mennyire rossz a munka. Ilyen helyre még sosem vettek fel, de le sem lehet tagadni, hogy az interjúztató már kiégett, szóval kerülendő.

2023. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor alig hagynak szóhoz jutni, csak a sajátjukat hajtják. Persze be kell mutatni a céget, a feladatokat, de tőlem 1-2 dolgot kérdeztek, azt is rövidre tudtam fogni, mert aztán megint rákezdtek beszélni, monológot mondani. Úgy hogyan adjam el magam, mikor kettőt se lehet tőlük megszólalni?


Volt olyan is, hogy megkérdezték, hogy mi leszek, ha nagy leszek. (24 éves létemre) Ez azért érdekes, mert már volt végzettségem, csak pályakezdő voltam. Ezzel célozgattak arra, hogy gyereknek néznek ehhez.

2023. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

"Esetleg ha megkérdezik, van-e kérdésem, miket lenne érdemes kérdezni?"

. Vendéglátás esetén én rákérdeznék, hogyan vészelték át a Covidot.

2023. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Mennyi a fizu?

- Hát ezt nem szoktuk elmondani. Majd csak következő körben. Most hallgasd végig ahogy elregélem neked a cég élettörténetét 2 órán keresztül, utána különböző teszteket, kvízeket tölthetsz ki.

(a fizu minimálbér vagy attól is kevesebb)


Kötelező a munkaruha, amit te fizetsz magadnak. Nőknek szoknya.

(A munkaruhát a munkáltatónak kell biztosítani, fizetni)


Azzal kezdik az interjút, hogy mondjam el mi lesz a feladatom. Meséljek én a munkáról.

Mondom az interjúztatónak, hogy ez nem a te dolgod lenne esetleg?

Ez akkor a legszebb, ha 2-3 hónapja jelentkeztem, és fingom sincs már mi állt a hirtésben. Jelentkeztem mellé vagy 30 helyre.


Minimálbéres fizu, de sok az elvárás. Bent kell maradni tovább, mert a gyerekes dolgozók hamarabb elmennek.

Beszélni kell angolul, németül. A jelenlegi alkalmazottak nem beszélnek idegen nyelven, tehát helyettük is pofázhatsz majd ugyanannyi pénzért.

Takarítani kell munkaidőn kívül ingyen, esetleg bizonyos dolgokat hazavinni kimosni szintén ingyen.

2023. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%
Van mit tanulnotok kommunikáció és kiállás terén, de még fiatalok vagytok, majd kialakul.
2023. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!