Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú mikortól sérti a...

Állásinterjú mikortól sérti a jelentkező magánélethez való jogát?

Figyelt kérdés

A napok során részt vettem kettőn, az egyiken olyan kérdéseket intéztek hozzám, hogy leesett az állam a döbbenettől...még nincs nagy tapasztalatom ilyen téren, de azt gondolom, ez a fajta interjú mégicsak átlépett egy bizonyos határt....nem tudtam, hogy most egy pszichológussal ülök szemben, vagy a munkáltatómmal.....


Egy egyszerű, 5 hónapos, ideglenes fizikai munkáról lett volna szó.


Nem csak mesélnem kellett magamról, de olyanokat kérdeztek, hogy milyen terveim vannak az életemben, ezeket részletezzem, a szabadidős tevékenységemet részletesen kikérdezték, meséljek, mi volt a legnagyobb kudarc magánéleti téren, és mi volt a legnagyobb siker az eddigi éveim során a privát életemben, mi az ideális munkahely....stb stb.



Mindezt az agyvájkálást azért, hogy egy szaros pultban takarítsak és árazzak, pakoljak.



Ez mindenhol így megy?!



2020. okt. 2. 17:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És közben jegyzeteket készítettek.
2020. okt. 2. 17:08
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezek általános kérdések, igaz, nem raktári munkáknál.
2020. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez komoly, hogy ilyen szinten beleturkálnak egy dolgozó magánéletébe?


Miben befolyásolja a munkabírásom, a készségeimet az, hogy elfingottam magam a vonaton vagy hogy tortát sütött a párom?

2020. okt. 2. 17:11
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

#3

Komolyabb kvalitású helyeken tesznek fel ilyen kérdéseket, egy 5 napos alkalmi fizikai munkánál nem szokás.

Ott is általában a mondatszerkesztésed, kifejező készséged, nyitott vagy zártságod az érdekes számukra, nem is annyira a történeteid, kivéve, ha azok nagyon abszurdak és valami mentális problémára utalnak.

2020. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szexualitásra, vallásra, családtervezésre, politikai hovatartozásra nem kerdezheznek rá, ezekre viszont, amiket felhozatal néha megkérdeznek, bár ahogy már írták, nem ilyen munkáknál.
2020. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
80%
Elvileg azt se kérdezhetik meg hogy mikor fogok szülni de eddig 6/4 helyen az első 5 kérdésben benne volt...
2020. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet,h no volt az interjuztato es radkattamt ? 😂 Nekem ugy tunik...
2020. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Az eddigi állásinterjúkon ahol voltam nekem is hasonló kérdéseket tettek fel. Én már meg szoktam ezeket. Nincs ebbe semmi ki vetni való.
2020. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem az első állásinterjúmon megkérdezték, hogy még otthon lakom-e, elmondtam, hogy igen, majd néhány kérdéssel később, amikor rákérdeztem, hogy ez akkor igazából fizetett gyakornoki pozíció-e (a hirdetésben semmi szó nem esett erről, illetve az interjú során sem), az interjúztató csaj közölte velem, hogy náluk gyakornokként az első időben senki sem kap fizetést, aztán "majd meglátjuk", de nálam ez tuti nem okoz majd problémát, hiszen még otthon lakom...
2020. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
és milyen igaza volt:) A gyakornoki fizetett pozicióknál azért elég sok elvárás van. A többiért nem adnak pénzt.
2020. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!