Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előre tudom, hogy utálni...

Előre tudom, hogy utálni fognak az "új" munkahelyemen. Hogyan ne stresszeljek rá?

Figyelt kérdés
Dolgoztam már itt, de 3 év után felmondtam és nem rég a főnök megkeresett, hogy szeretnék, ha visszamennék a csapatba. Örömmel igent mondtam, mert már én is megbántam a váltást, de abba nem gondoltam akkor bele, hogy mindig is utálták a visszatérőket, mert sokkal jobb pénzt kapnak, mint aki évek óta ott van egyhuzamban. Egyszer kaptam év dologozója elismerést is, akkor is közutálat tárgya voltam, most ha megsejtik, hogy milyen magas bérrel hívtak vissza nem is tudom mit csinálnak. Ti hogyan reagálnátok ebben az esetben, ha valaki erről érdeklődik? Ismerem őket úgy is megkérdezik mennyiért jöttem vissza és, ha nem válaszolok abból is levágják, hogy miért titkolózom és negatívként fog lejönni, de nem akarom, hogy emiatt rám haragudjanak és engem utáljon meg szídjon a hátam mögött vagy akár szemtől szemben is valaki. Hétfőn fogok kezdeni, de már most emiatt szorongok.
2023. ápr. 1. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt ha megkérdezik, hogy ugyan annyiért vettek vissza mint amennyit akkor kerestél amikor eljöttél. Akkor se tudták, hogy mennyit keresel. Ez egy válasz nekik miközben mégsem.
2023. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos tudták, mert megbeszéltük az ilyesmit annak ellenére, hogy nem lenne szabad. Azt biztos, hogy nem hinnék el, hogy ugyanannyiért eljöttem egy egyébként jobb munkahelyről, hogy újra itt legyek.
2023. ápr. 1. 13:55
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Már miért ne lenne szabad beszélni a saját fizetésedről az általad kiválasztott emberekkel? Benne van a szerződésben? Mert ha nincs, akkor senki és sem nem titlhatja meg nektek.
2023. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most így hirtelen nem tudom benne van-e a szerződésben, de a főnök mindig elmondja, hogy ne legyen bérfeszültség. Mondjuk szerintem pontosan tudja, hogy mindenki beszél erről.
2023. ápr. 1. 14:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4, hátttt lehet nem véletlenül mondja:D Mint írtad pont az a probléma, hog az emberek egymás fizuján csámcsognak, a főnök ezt akarja megakadályozni.


És akár tetszik, akár nem, tartsd magad ahhoz, hogy nem beszélsz a fizudról. Egyrészt mi közük hozzá, másrészt az ember pénzügyei magánügyek, elég prosztóság ezzel zaklatni másokat.


Szóval én a helyedben nem válaszolnék a zaklató kérdéseikre. Gondoljanak amit akarnak.

2023. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem beszélsz a fizudról, nagy eséllyel úgyis megtudják. Nálunk pl, mindent tudnak mindenkiről. Itt egy haver, ott egy ismi, amott egy rokon. Akit érdekel, kideríti.
2023. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6, ha viszont valaki képes ennyit noymozni csak azért, hogy utálhasson, hát magára vessen.
2023. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

"Most így hirtelen nem tudom benne van-e a szerződésben, de a főnök mindig elmondja, hogy ne legyen bérfeszültség."

Nyilván kényelmesebb lenne neki, ha befognátok a szátokat, mint normálisan megfizetni mindenkit.

2023. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem kényelem kérdése, a legtöbb helyen ahol van munkahelyi kultúra alap, hogy fizetésről nem beszélünk.

Dolgoztam már olyan helyen ahol a főnökség nagyon nyomta, hogy ne beszéljünk fizetésről mert kerülendő a bérfeszültség miatt... persze beszéltünk róla és kiderült, hogy mindenki fulllra ugyanannyit keres (nem voltak senior kollégák). Mégis mondták, hogy ne beszéljünk róla, mert egyszerűen ez az alap magatartási követlemény.


És tök igazuk van, a kérdésben látható miért.

2023. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem a kényelem a megfelelő szó erre.


Gondolj bele: nálatok mindenki ugyanannyit keres(ett), szóval teljesen mindegy, hogy beszéltek-e a pénzről. Szóval nem indokolt ez az "alap magatartási követelmény". Ahol viszont indokolatlan különbségek vannak a fizetésben, ott egyedül a munkáltató nyer azzal, ha mindenki hallgat a pénzről. A poszter is mondhatja a munkatársainak, hogy ne őt utálják, hanem kérjenek fizetésemelést. A munkatársak kérnek, a főnök elutasítja, mert hát gazdasági válság vagy hasonló bullshit, és a munkatársak nem tudnak azzal érvelni, hogy a poszternek meg akkor hogyan sikerült.

Ha viszont nyilvánosak a bérek, akkor ez egy jó érvelési pont.

2023. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!