Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyet megtehet egy gyár?

Ilyet megtehet egy gyár?

Figyelt kérdés
Csinálhatnak olyat, hogy húsvét vasárnap behívnak 12 órás oktatásra?

2023. ápr. 3. 13:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

20: Például a szegedi gyufagyár. Dolgoztam ott. Az mondjuk igaz, hogy a pozitívumok ebben ki is merültek. Az ott dolgozó emberek és a légkör már teljesen más tészta volt. 😮

Még a szeged környéki üveggyárban is hasonló rendszer van, ha jól tudom.

2023. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
29%
Nem is hallottam erről.
2023. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, hogy megtehetik-e. Pl. van valami szabály arra is, ha jól tudom, hogy a szabadnapot és a pihenőnapot két egymást követő napon kell kiadni. A munkaszüneti napon nincs meló, és arra is van szabály alighanem, hogy ha a munkaszüneti nap és a szabadnap-pihenőnap között csak egy munkanap van, tehát a munkaszüneti nap pl. márc. 15. keddre esik, és a szombat-vasárnap nincs munka, akkor a hétfőt egy szombatra csúsztatják le, hogy a hosszú pihenőidő meg legyen.


de ebben egy kicsit bizonytalan vagyok. De tény, hogy ahol ilyesmit eljátszanak veled, ott szerintem mást is fognak. Viszont az is lehet, hogy azért vasárnap van a betanítás, mert akkor nem dolgoznak a többiek, és úgy nem zavarjátok az üzemet. Gondolom, nem minden héten vasárnap oktatnak mindenkit.


A google mindenkinek a barátja.

2023. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

De akkor is van munka a már ott dolgozóknak attól, hogy oktatás van.

És elég gyakori az oktatás vasárnaponként

2023. ápr. 3. 19:19
 26/36 anonim ***** válasza:
81%
Sztem siman. En pl dec 24-25 kivetelevel minden munkaszuneti nap melozok ha epp beirnak 🤷
2023. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

"A fidesz nem csak a műszakpótlék mértékét csökkentették, hanem a kirúgás indoklását is alaposan kibővítették: gyakorlatilag már szinte indoklás se kell, csak azt mondani, hogy "lojalitás hiánya miatt". Ha nem ugrasz, mint a szöcske, amikor csak füttyentenek, akkor már nem vagy elég lojális.



Ennyit a Fideszről. Fideszesek ezt akartátok?!"


Erre a hozzászólásomra Óvadóc privátban felszólított, hogy "nevezzem meg a gyárat!"

Tessék: Parlament - dicsőséges bátor orbánmaffiakormányzással

2023. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
81%
25: Ha ez egy heti hét napban üzemelő gyár, akkor természetes, hogy nem állnak le az ünnepnapokra sem. Az a törvény csak az üzletekre, boltokra meg a szuper- és hipermarketekre vonatkozik.
2023. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindent megtehet. Március 15, tavaly december 24,25,26 dettó ilyen volt. Sőt ilyen esetben aki autóval jár be dolgozni megkérik, hogy ne a külső dolgozói parkolót használja. Ilyen esetben engedélyezett a belső parkoló használata. Az ilyen kivételes napokon 300%-os bér jár. Nem kell könyörögni senkinek, mindig vannak rá önként jelentkezők.
2023. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"lojalitás hiánya miatt"


Engem mindig azért rúgnak ki, mert mindent jól csinálok és semmibe se tudnak belekötni.

2023. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!