Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap az egyik kollégámat...

Tegnap az egyik kollégámat rajtakaptam, hogy a műszak lejártakor a táskájába édességeket pakol, Raffaellot, Milkát stb.-t. Ő takarító, én pénztáros vagyok a helyi közértben. Amikor kérdőre vontam, azt felelte...?

Figyelt kérdés
Amikor kérdőre vontam, azt felelte, szegények, a takarítás nem fizet jól, de akart egy kicsit kedveskedni a gyerekeknek otthon. Ti mit tennétek? Elmondanátok a főnöknek, vagy sem? Tényleg szegények, és ez volt az első, hogy rajtakaptam. Lehet, korábban is pakolgatott el édességeket, csak nem láttam, nem tudom. Megígérte, soha többé nem tesz ilyet. Szerintetek mit tegyek most?

2023. ápr. 6. 00:15
A kérdező szavazást indított:
Én elmondanám a főnökömnek.
Nem mondanám el, megértem, mert szegény.
Nem mondanám el, de ha még egyszer rajtakapnám, akkor igen.
48 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz kérdés. Én is szegény vagyok, mégse lopok meg szaporodok ész nélkül. Attól is függ, levonnák e a hiányt a fizetésemből. De valószínű, hogy elsőre nem szólnék senkinek, ezt jelöltem.
2023. ápr. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Amíg neked nincs károd belőle, ne foglalkozz vele!
2023. ápr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Anonimpp1 válasza:
63%

Én különösebben nem foglalkoznék a dologgal , nem téged károsít ezzel szóval nem rád tartozik.

Legegyszerűbb dolog a világon hogy be mesz a munkahelyere te el végzed a dolgod tisztességesen és normálisan és azt hogy ki mit csinál az már nem rád tartozik

2023. ápr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

A te és a többi pénztáros béréből fogják levonni a hiányt. Ha csak napi 200-300 ft értékben lop és fél évente van egy leltárotok akkor számold ki, hogy ez is mennyi.. Nem hiszem, hogy a takarító szerződésében benne van, hogy a leltárhiány esetén fizetni kellene.

Hiába szegény az ember az nem jogosítja fel arra, hogy lopjon! Ha kevés a pénz lehet vállalni még 1 munkát vagy egy értelmesebbet keresni ami jobban fizet. Ha szívesen fizetsz majd 20.000 forintokat a leltárakkor mert “ő szegény” akkor ennyi erővel fél évente mind adhatnátok neki 20ezret mert nem mindegy már akkor, hogy helyette fizetitek ki az ellopott dolgokat vagy “megveszitek” neki?

2023. ápr. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

A belső kamerák mindent vesznek.

Azt is, hogy te rajtakaptad.

2023. ápr. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
A lopas bele van kalkulálva a boltok működésébe
2023. ápr. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Semmi nem bizonyítja, hogy ez az első eset volt, de mivel először kaptad rajta, illik szülni, hogy ez az utolsó olyan eset volt, ami kettőtök között marad.

Azon azonban érdemes elgondolkodni, hogy amennyiben én lesüllyednék a lopás szintjére, - amire még nem volt példa a gyerekkori csínyeket leszámítva, - akkor mennyi agyat sejtene bárki is az mögött, hogy amikor rajtakap, akkor derül ki, hogy nem diszkréten, mértékkel és tömegcikkből emelek el egyet-egyet, hanem márkás termékeket tömök a batyumba.

Ehhez is kell egy értelmi szint - és ez az a pont, ahol megkérdőjelezhető az indoklás hitelessége.

Aki tényleg szegény, az tud örülni a szerény meglepetésnek is, - nem kell ehhez egy fél svájci csoki lerakatot leszállítani neki!

Vizsgáljuk meg egy kicsit a lopás mértékét! Ha elkapnak, kicsit más szaga van annak, hogy egy Sportszeletet szólítottam magamhoz térítés mentesen, mint ha három akkora tábla Milka csokival birkózom éppen, amelyikre rá sem tudom húzni egy bőrönd cipzárját!


Van egy másik aspektusa is a dolognak!

Időközönként legálisan megajándékozni rosszul kereső munkaerőt apróságokkal előrébb mutató, mint a "vas szigorba" beáldozni olyan energiákat, amelyek nincsenek arányban a szigor kitűzött céljával.

Nem helyes lopni, - ám nem véletlenül volt bevett szokás a legkülönfélébb termelői egységeknél, hogy kedvezményesen engedtek a gyártott termékekhez hozzáférni a gyártási folyamatokban aktívan részt vevő munkavállalókat.

Kedvezményes áron elérhető vagy szállítás folyamán megsérült, csökkent árú termékekben kell gondolkodni, - nem az intézményesített, szervezett lopásokban! Ahol van ilyen lehetőség és ott derül fény lopásra, ott viszont ajánlott fenntartani a zéro toleranciát!

2023. ápr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
A rendőrséget hívnám, nem a főnököt.
2023. ápr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Tanultam üzletpolitikát kockazat a munkahelyi és egyéb lopás minden uzleti tervben is számolnak vele mindenhol. Kulon költségfaktor.be kell építeni mint kockazati tényezőt.

Es fősulin tanítják vállalatgazdaságtan. Barom lepontozók.

2023. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Csak nehogy Te idd meg a levét, ha kiderül, hogy tudtál róla.
2023. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!