Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 60 napos felmondási idő...

60 napos felmondási idő ellehetetleníti az álláskeresést?

Figyelt kérdés

60 napos a felmondási időm. Több helyre felvettek volna, de mindenütt megmondták 60 napot nem várnak rám. Még a 30 is necces, de 60at semmiképp.


Márpedig én Kjt-s vagyok így a 60 nap elengedésére remény sincs, közös megegyezésbe nem megy bele a kormányhivatal (munkáltató)


Mit tehetek? A semmin kívül?

Evidensen az állásom nem hagyom ott amíg nincs másik, vagyis nem mondok fel csak fix aláírt új papírral. Az meg nem lesz, amíg megvan a 60 nap, a 60 nap meg marad...


2023. ápr. 6. 11:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van több milla félretett pénzem, úgyhogy nem paráznék azon, hogy esetleg pár hónapig nem lesz munkám a két állás között. Épp ezért vagyok spórolós.
2023. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Megoldás egyszerű: Ha találsz egy új melót, náluk aláirsz. Emitt meg direkt kiprovokálod valamivel, hogy azonnali hatállyal elküldjenek. Mondjuk bemész ittasan. Vagy pedig, ami még könnyebb: Egyszerűen nem mész be többet, a hívásaikra sem válaszolsz. Akkor pedig ki kell, hogy rúgjanak. Csak akkor az nem árt, ha az utolsó ottani olyan nap, amikor még bemész és az új helyen való kezdőnap között hagysz legalább egy hetet. Annyi idő alatt biztosan lezajlik az elbocsátási procedúra.
2023. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyat nem lehet, hogy megegyezel a jelenlegi munkáltatóval, hogy x ideig még kereshetnek, ha segítség kell? Tőlünk így tudtak elmenni szerződés szerinti 60 napos felmondási idő esetén hamarabb többen is. Egyébként meg a munkahelyeden bekamuzod, hogy igazából nem akartál váltani, de megkerestek egy visszautasíthatatlan ajánlattal, amivel ők nem tudnak versenyezni.
2023. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Olyat nem lehet, hogy megegyezel a jelenlegi munkáltatóval, hogy x ideig még kereshetnek, ha segítség kell? "


Nem, nem lehet. Próbáltál már betonmerev középkori állami szervvel egyezkedni bármiről is?? ne legyünk már naivak.

A válaszuk (én próbáltam...) NEM. és pont. Nem.

2023. ápr. 6. 12:40
 5/22 A kérdező kommentje:

" Vagy pedig, ami még könnyebb: Egyszerűen nem mész be többet, a hívásaikra sem válaszolsz. Akkor pedig ki kell, hogy rúgjanak"


És bírósági úton követelik majd a le nem dolgozott 60 napra szóló bruttó béremet tőlem.


Kollegám így járt. Be is vasalták rajta + perktg + végrehajtói ktg.

Olyan + 300.000ba fájt neki a sztori a béren FELÜL!

2023. ápr. 6. 12:42
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
5: Hogy követelik vissza a béredet, ha egyszer ki sem fizették?
2023. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

" Hogy követelik vissza a béredet, ha egyszer ki sem fizették?"


KIs olvasnivaló nem tilos ám a gugli használata...


"A jogellenes munkavállalói felmondás következménye

A jogszabály kimondja, hogy a munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni."


[link]


és ha mindez perre kerül, a perktg. is a vesztest terheli ez evidens. és a perktg lehet magasabbis mint a követelt összeg

2023. ápr. 6. 12:56
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha én lelépek a 60 napot le nem töltve, 2x 380.000 bruttóval jövök a cégemnek.
2023. ápr. 6. 12:57
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltál már betonmerev középkori állami szervvel egyezkedni bármiről is?"


Képzeld el, állami tulajdonú cégnél dolgozom, nálunk lehet ilyet, amit írtam. Mondjuk Balázska Iskolájában elhiszem, hogy minden lehetetlen. :-D

2023. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"nálunk lehet ilyet,"


Elvileg bárhol lehet ha a fenntartó munkáltató belemegy. elvileg. gyakorlatilag meg miért menne bele ha hatalmas emberhiány van így is, és kell nekik az ember?


te ha főnök lennél belemennél hogy egy embered 60 nappal korábban lépjen le mikor eleve emberhiányod van?

2023. ápr. 6. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!