Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy főnök elenged valakit...

Ha egy főnök elenged valakit fizetetlenre nem illenék jelezni neki hogy ő onnan már nem jöhet vissza?

Figyelt kérdés

Ex-,kollega 2 hónap fizetetlent kért és kapott is. De már az első héten elkezdték keresni a helyére az újat és maint meglett (1 hónap) már fel mis mondtak neki.


nem értem: ha ennyire nem felelt meg a cégnek a fizetetlen (eszerint nem felelt meg ) miért engedte egyáltalán el? miért nem mondta hogy nem engedlek el? Megtehette volna.


2023. ápr. 11. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem értem sok helyen, hogyha ennyire pótolható vagyok minek a munka legyen az első, ha a munkáltató annyit nem enged, hogy ide oda eljárjak úgy hogy ő nem is fizet akkor?
2023. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

" úgy hogy ő nem is fizet akkor?"


Munkáltatói járulék a fizetetlenen levő ember után is fizetendő a bruttó bére alapján.

ez tény.


ezzel együtt én se értem, ha ennyire nem oké nekik a fizetetlen, miért nem mondták hogy nem mehetsz és kész?

2023. ápr. 11. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert fosik a főnök, hogy nem talál mást, és akkor inkább jöjjön vissza a kolléga, mint hogy ne legyen senki ott.
2023. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez már a sokadik munkaügyes kérdésed. Jó lenne ha elfelejtenéd ezt a "nem illenék"-et, mert az üzletben nincs illem.


Sok dolog miatt nem jelzett a cég. Elképzelhető, hogy új embert akar felvenni a cég bővülés miatt amit éppen nem kötöttek az orrodra. Honnan tudod, hogy mi történt? Ha erre rálátásod van akkor meg a cég szennyesét kiteregetni már bűncselekmény.

2023. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"hogy nem talál mást,"


ehhez képest 2 hét alatt bezsákolt valakit aki köv hó 1-el kedzett is....

2023. ápr. 11. 19:41
 6/8 A kérdező kommentje:

" új embert akar felvenni a cég bővülés"



egy plusz egy mínusz eredmény nulla. hol itt a bővülés?

2023. ápr. 11. 19:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholista főnök részeg volt, amikor elengedte fizetetlenre. Vagy józan, és részegen vett fel új embert. 😀
2023. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Nem akarnak sokan alapítványi iskolában dolgozni, félt hogy nem lesz más helyette
2023. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!