Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjús stressz? Hogyan...

Állásinterjús stressz? Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés
Nemsokára állásinterjúra megyek egy céghez, irodai munkáról van szó, pénzügyi területen. Jövő keddre hívtak be, Pesten lesz az interjú, de én szegedi vagyok. Borzasztóan izgulok, egyrészt azért, mert nem nagyon ismerem a fővárost, de mivel szeretnék odaköltözni, ott keresek állást. Másrészt ez lenne az első komoly munkahelyem a diploma után, eddig csak diákmunkákat vállaltam el, meg egy rokonom cégénél dolgoztam. Attól félek, hogy a tudásom nem elég, és borzasztóan leszerepelek az interjún. Többször eszembe jutott, hogy nem megyek el, de rájöttem, hogy az nem opció. Valamikor fel kell nőni, és tetszik a munka is, elégedett lennék a kezdőfizetéssel is. Csak az interjútól való félelem egyszerűen megbénít. Nagyon félek a bukástól. Valami tipp, hogyan készüljek fel, mire számítsak, hogy nyugodjak meg, és a legrosszabb esetén, ha nem kapom meg a munkát, hogyan dolgozzam fel a kudarcot?

2023. ápr. 22. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Arra figyelj nagyon, hogy az első munkahelyed ne multinál legyen, mert az egész későbbi pályafutásodat megfogja pecsételni és nem jó írányban, akár milyen előrelépéssel is kecsegtetnek..


Kis-és közép vállalkozásokat keress. Innen indulj.


A másiknál hamar kifogsz égni, és még pályaelhagyóvá is válhatsz..nem fogsz tudni különbséget tenni a normális, és a nem normális munkavégzés és munkahely között.. Jobb az alapokat valódi emberek köüzött végezni kezdőként, mint kiégett, unott, agyonhajtott emberek között.


Ne aggódj, kb. olyan lesz mint amikor érettségiztél:D vagy konzultáltál. Bizzunk benne, hogy egy viszonylag tapasztaltabb ls normálisabb HR-essel kerüsz össze, aki nem akarja majd előtted megjátszani magát..


Kitartást..

2023. ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Egy javaslat még a jövődre: A SHAP rendszert tanuld meg, csak előnyödre fog vállni..
2023. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Multi és multi között is van különbség. Én rohadt jó közegbe kerültem, nagyon elégedett vagyok a jelenlegi fizetésemmel, unott pofa meg mindenhol van. (8 hónapja melózom)
2023. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy smalltalk minden interjú elején, az a dolga, hogy enyhítse a feszültséget. Olyan fasságokat szoktak kérdezni, hogy "hogy van?", "milyen szép az idő", "könnyen idetalált?". Na itt elmondhatod, hogy kicsit paráztál, mert annyira nem ismered a fővárost, bár készülsz ideköltözni, de most még fogalmad sincs. Pont ezért, mert nem akartál késni, ezért jó hamar elindultál, és így várnod kellett egy órát, ami jó volt arra, hogy kicsit megnyugodj, de most megint ideges vagy, mert nincs nagy gyakorlatod interjúban.


Ha nem jön össze, akkor nem jön össze, de ezt ne fogd fel tragikusan. Egyrészt tekintsd ezt a beszélgetést beszélgetésnek, tehát ha kérdésed van, tedd fel, ha nem világos, amit kérdeznek, akkor kérdezz vissza. De ezt így a beszélgetés folyamán, tehát ha mondjuk megkérdezik, hogy mennyire ismered a számítógép kezelési, akkor elmondod, hogy word, Excel, ppt, akármi..., majd rákérdezel, hogy mire van itt szükség.


Másrészt meg nem csak ők tesztelnek téged, hanem te is őket. Nyilván első komoly interjún még nem tudod, hogy mire kell figyelni, de ha jelen van a közvetlen főnök, akkor már helyből van róla egy első benyomásod, ami alapján szimpatikus vagy sem.

2023. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Állj úgy hozzá, hogy nincs vesztenivalód, így nagyobb lesz az önbizalmad és sokkal lazábban fogod fel!
2023. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!