Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gáz módon viselkedek egy...

Gáz módon viselkedek egy munkatársammal, akivel sokszor egy helyen kell dolgoznom a gyáron belül? Elítélnétek ezt egy közösségben?

Figyelt kérdés
Én huszonéves vagyok ő meg már majdnem nyugdíjas, és még az elején amikor arra a részre kerültem ahol ő is van (még diákmunkásként), párszor elég bunkón beszólt, hogy ne telefonozzak ha ott van a főnök a közelben meg ne menjek el mellőle szó nélkül mert nem akar miattam fegyelmit kapni, meg mindig is lekezelő és bunkó volt velem. Másokkal meg tök kedves, nőkkel enyeleg össze-vissza folyton, szereti őt mindenki rajtam kívül meg tisztelik. Én viszont, mint ahogy ő se túl kedves velem, nem is köszön meg semmi, én se vagyok túl kedves vele. Nem rejtem el az érzéseimet vele kapcsolatban, elég sokat ócsárlom a háta mögött a többieknek, amikor meg ott van a közelembe egy szót se szólok hozzá, tartom tőle a távolságot amennyire csak lehet, pofákat is vágok időnként meg az is előfordult hogy vagdalózok amikor megtudom, hogy a közelében kell dolgoznom megint. És ez már hónapok óta így megy. Elítélendő ez a viselkedés? Már nem nagyon szól hozzám meg semmi de én akkor se bírom magam körül elviselni, még a nézése is irritál
2023. ápr. 23. 03:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lett volna vele nyíltan megbeszélni ezt az egészet.

Az ilyen "megsértődök, a háta mögött mindennek elmondom" megoldás nem segít.

Már hozzzád se szól, nem szól be, nem kötekszik (gondolom, mert akkor rögtön írtad volna hogy mostanában is ezt teszi), de még mindig vele foglalkozol, mert valamikor ellenszenves volt.

Egyébként lehet hogy jót akart azzal: ne telefonozz ha a főnök ott van, mert "ezt megjegyzik".

2023. ápr. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy egyikőtök elkezdte, a másik pedig folytatta. Rá kellett volna hagynod betudva annak, hogy nemsokára nyugdíjas, ki tudja mióta dolgozik már abban a monoton környezetben, nincs jó hatással az emberekre. Legközelebb ne vedd fel az ilyesmit, szimplán kerüld az illetőt a munkával kapcsolatos kommunikáción túl. A ne telefonozz jó szándék is lehetett, de “na, a mai fiatalok így meg úgy” is. Ha máskor is bunkó volt, a helyedben én sem jófejségnek fogtam volna fel. Ez a nehogy neki legyen miattad baja is tipikus idős szöveg, de megváltozni nem fog, csak el kell engedni az ilyet. Ha a többiek kedvelik/tisztelik, te meg kibeszéled, nem lesznek rólad jó véleménnyel, max. ők sem mondják a szemedbe. Meséld el a barátaidnak, írj róla GYK-n, de ne a kollégáidnak, mert ezzel magad alatt vágod a fát. Nekem is volt kollégám, aki közel járt a nyugdíjhoz. Brutálisan érződött a generációs szakadék és párszor mondtam magamban, hogy egek, miket beszél… de igyekeztem a munkára koncentrálni és minimalizálni a csevegést, hogy ne váljon kínossá. A te nézőpontod jobban átérzem, én is csak 24 vagyok, de lehet egyszer mi is olyanok leszünk, mint a kollégád. Nem tudhatjuk mit élt át, feléd mi válthatott ki benne ellenszenvet, lehet emlékezteted valakire. Ha tegyük fel így van, akkor sem rajtad kellett volna ezt levezetni, de tényleg jobb ilyen helyzetben megtartani a véleményed, bármilyen nehéz. Vannak és lesznek is antipatikus emberek minden munkahelyen, fent kell tartani a látszatot, és nem pletykálni, senkinek nem hiányzik az okádék munkahelyi légkör. Sokszor elég, hogy be kell menni és azt csinálni, aminél millió jobb dolga lenne az embernek. :D
2023. ápr. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy nem akart bunkó lenni, csak a nyakára ültettek egy diákot.

-Ne telefonozz, ha a főnök látja. Ez evidens, hogy ha figyel a főnök akkor a munkára figyelünk.

-Ne menj el mellőle szó nélkül. Mondjuk ez is evidens, hogy szólsz ha Wc-re, cigizni, akárhová mész. Mert ha megkérdezi a főnök, hogy hol a tanuló, akkor ne csak a vállát vonogassa, hogy nem vagyok az anyja. Aztán a főnök nem rád rág be, hanem arra akivel dolgoztál.


Nagyon gyerekes a felfogásod.

Vagdalkozol, meg fúrod azért mert nem kezelt diákkorodban kiskirályként.

2023. ápr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy szigorúbb főnök ezért simán kirúgna téged, mi az hogy vagdalózol? Idióta vagy? :) Ja igen, az alap hogy nem telefonozol amikor ott a főnök és láthat, mert egy szigorúbb főnök ezért is kirúg. Itt most nem neked van igazad
2023. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!