Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet csinálni? (Lopós kolléganő)

Figyelt kérdés

Egy boltban dolgoztam ahol én lettem a kasszás helyettesítője amikor ő szabadságra ment. Legelső helyettesítési napomon záráskor észrevettem, hogy hiányzik kereken 10.000 ft. Oké elkönyveltem, hogy én rontottam el valamit aztán persze beleraktam, hogy ne legyen hiány. (A borravalót azonnal félre tettük és nem a kasszába)

Amikor szabira mentünk együtt számoltuk át előző nap végén a pénzt. Így rendben is volt minden az elkövetkező pár hónapban. Ezután jött a nyaralása. Én szabadságon voltam a nyaralása előtti napon így ez a közös átszámolás elmaradt de azt mondta, hogy majd a főnökkel átszámoltatja. Hát ez nem történt meg.. Volt is 25.000 forint hiány másnapra. Itt kezdtem el gyanakodni, hogy kiveszi a pénzt. Ezt mondtam is a főnöknek de annyira vakon bízott ebben a nőben, hogy nem hitte el és őt ez a dolog nem is érdekelte mert majd mi megoldjuk. (Tövig be volt nyalva az a nő) Oké ismét deficites napot zártam... Persze a kolléganő is tagadott mindent másnap. Volt még olyan, hogy közös átszámoláskor néha valahogy 1-2 kisebb címlet hiányzott aztán mégis előkerült mert jaj becsúszott a kassza oldalába vagy a tálcája alá.. Ezek után kaptam egy jobb álláslehetőséget és felmondtam. A legutolsó napom előtt ugyan az volt a helyzet én szabin ő pedig másnap, a pénzt persze nem számolta át a főnökkel. (Reggel nem tudtam újraszámolni mert késésben voltam) Utolsó nap ismét kerek 10.000 hiány. Ezt már nem raktam bele mert létezhetetlen, hogy mindig pont ilyen napokon hibáznék és soha máskor ráadásul pontosan mindig ekkora kerek összegekkel…

Így szerintem tuti ő lopott és rám akarta kenni mindig az egészet. Nagyon átlátszó volt már ez.

Ilyen esetekben mit lehet csinálni? A felmondáson kívűl van valami más lehetőség, ha a főnök is ilyen?


2023. ápr. 25. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamera elvileg kötelező ott, ahol pénzt számolnak.
2023. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamera van már minden pénztár felett, vissza lehet nézni még a címlet is látszik.
2023. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés: amikor átveszed a kasszát, nem szoktatok mindig elszámolni a benne lévő pénzzel? Elvileg ezt kéne tenni.
2023. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a nyitónak meg kell egyeznie a tegnapi záróval.

Azzal kell kezdeni nyitáskor hogy megszámolni ami benne van.ez alap

2023. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1,2

Igen volt kamera. De amikor végeztél a pénz számolással el kellett vinni a széfbe ahol útközben voltak vak foltok. A kamera pedig olyan minőségű volt, hogy azt hagyjuk is..

3

Ahogy írtam ez megtörtént mindig, kivéve akkor amikor szabin voltam előző nap. Bár lehet nem olvastad végig.

2023. ápr. 25. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyitásnál nem számolod le a kasszát minden esetben? Nem értem.
2023. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szólnod kellett volna, mikor először hiányt tapasztaltál. Második esetben, ha a főnök nem csinál semmit, felmondani. Más megoldás nincs. Nem kellemes egy lopós kretén adósságait fizetni.
2023. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy szabin vagy előző nap nyitaskor miért nem számoltad le?

Több üzletben is dolgoztam de még akkor is leszámoltuk nyitáskor ha mi zártuk ugyanazt a kasszát!

2023. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lopós kreténként meggyanúsítva lenni sem kellemes, ez a munkahely mulasztása is.
2023. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Annyival még kiegészítem akkor, hogy már jó pár hónapja (majdnem egy éve) voltam ott amikor megkaptam ezt a helyettes feladatot. Mindenki nagyon normális volt bíztunk a másikban és segítettük a másikat, nagyon jó csapat voltunk (annak tűnt).

A legelső alkalommal elkönyveltem saját hibámnak azt a 10.000ft-ot fel sem merült bennem, hogy a kolléganő lop mert nem olyannak ismertem meg. A pénzt mindig az előző napi zárásnál számoltuk le mielőtt elment szabira azért mert a buszom pont úgy érte be, hogy épp odaérek nyitásra. Nem volt erre reggel időm ezért számoltuk le előző nap zárásnál már ha én nem voltam az előtti nap szabados. Arra pedig nem is gondoltam, hogy kifigyelheti ezeket a vak foltokat a kamerán és menet közben ott nyúlja le (mert máshol nem igazán tudta kivenni). Mindig akkor kezdett el hiányozni a pénz amikor ő ment valahova kirándulni/hétvégézni és ez elég feltűnő volt.

2023. ápr. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!