Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz a tanárokkal informati...

Mi lesz a tanárokkal informatikusokkal? Lapátra kerülnek az AI chatbotok miatt?

Figyelt kérdés

Hamarosan a mesterséges intelligencia segíthet a gyerekek tanításában és osztályozásában – állítja a Microsoft társalapítója, a milliárdos Bill Gates. „A mesterséges intelligencia rövidesen el fogja érni azt a képességet, hogy olyan jó oktató legyenek, mint amilyen bármely ember” – idézi a CNBC Gatest, aki a San Diegói ASU+GSV csúcstalálkozó vitaindító előadásában vetette fel ezeket.

Youtube-on láttam egy videót ahol a GPT 6 perc alatt rakott össze egy olyan weboldalt ami 2napba telt volna egy IT szakembernek.


2023. ápr. 27. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyes egyszerűbb rutinmunkákat (webdesign) lehet, hogy meg fog csinálni a ChatGP, de minden informatikai munkát nem tud átvenni. Ha meg mindent meg tudna csinálni, akkor minden más szakma is "veszélyben" van.
2023. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Te így besz*pod, amit Bill Gates mond? Rohadtul messze vagyunk attól, hogy a tanárokat helyettesíteni tudja a MI. Aki ilyet állít, az semmit nem ért a tanításhoz, didaktikához illetve a pszichológiához.

De ezen is nem csodálkozom, amikor egyesek szerin a Kahn Academey a mateoktatás csimborasszója...


IT-s szakemberből tud majd helyettesíteni rutinfeladatokat, de még mindig nem sikerült felfogni, hogy az informatikus feladatkörök nem ennyiből állnak.

2023. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Viszont az AI is folyamatosan fejlődik, fejlesztik egyre jobbak lesznek. Most rakták össze a fizetős Plus verziót. Másfél két év múlva kiderül mit tudnak.
2023. ápr. 27. 08:52
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha az hiszed, hogy jövőre majd a MI fog tanítani a borsodi kis falvakban akkor egy álomvilágban élsz. Fényévekre vagyunk ettől Magyarországon.
2023. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Billy papa jobban benne van ebben mint én szóval érdekes a nyilatkozata. Én autóvillamossági szerelő vagyok szóval ez engem nem érint szerencsére. Az irodai dolgozókat fenyegeti ez kissé.
2023. ápr. 27. 08:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább akórházakban kéne bevezetni.


Műtéteknél. Vagy orvosi segítségnek.

2023. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kórház katonaság oktatás ezeken a területeken lenne nagy szükség ezek rottyon vannak.
2023. ápr. 27. 09:04
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"Én autóvillamossági szerelő vagyok szóval ez engem nem érint szerencsére."

. Előbb fogunk eljutni oda, hogy egy autó képes legyen magát javítani, minthogy a MI képes legyen egy csoport gyerek aktuális érzelmi állapotára reagálni, képes legyen bizalmat kiépíteni magával kapcsolatban stb.

2023. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Van még ezen kívül egy víz gázvezeték szerelő végzettségem is szóval ettől nem félek. Fizikai munkára szerintem jóval veszélytelenebb az AI. Például 4.emeleten ki kell cserélnem egy wc csészét bekötésekkel. Ezt hogyan oldja meg?
2023. ápr. 27. 09:10
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
#9: pont úgy, ahogyan majd körbejár az osztályteremben, ellenőrzi az órai munkát, kioszt dolgozatot, beszedi, kijavítja, aztán félévente megtartja a fogadóórát, és májusban osztálykirándulásra viszi a gyerekeket.
2023. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!