Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » SOS! Erre hivatkozva felmondha...

SOS! Erre hivatkozva felmondhatok azonnali hatállyal? Ha nem, milyen lehetőségek vannak azonnali hatályú felmondásra?

Figyelt kérdés

Alapvetően tök okom van felmondani a mostani munkahelyemen, szóval nem csak ez, de ez a legjelentőségteljesebb.

Tudom, minden munkahelyen van stressz, de itt konkrétan elviselhetetlenek az elvárások, minimális pénzért, az emberek mind bunkók és egyszerűen rosszul vagyok már a helytől. Eddig nagyon kellett a pénz és nem volt más lehetőség, viszont most lett így szeretnék azonnali hatállyal felmondani.

Múlt héten pánikrohamot kaptam az összes munkatársam előtt, mert már annyira kikészített a hely. Ezelőtt még sosem volt egyébként pánikrohamom, depresszióval kezeltek, de már szinte több éve tünetmentes vagyok. (gyógyszert sem szedek) A roham miatt viszont vissza kellett mennem a volt dokimhoz, gyógyszert nem adott, de van egy friss papírom arról, hogy ismétlődő depresszióm van (egyébként a doki is azt javasolta, hogy egy ilyen környezetből minél előbb meneküljek)

Mentális állapot rosszabbodásra vagy valami hasonlóra hivatkozva felmondhatok azonnali hatállyal?

És ha nem, van bármilyen lehetőség rá hogy valahogy azonnali hatállyal mondjak fel?

Egyébként, ha nem engedik el a felmondási időt valószínűleg a doki kiír táppénzre, de kényelmesebb lenne azonnal felmondani.


2023. máj. 4. 19:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Milyen volt a pánikrohamod? Meztelenre vetkőztél és helikoptereztél a titkárnő előtt? Mert akkor szerintem nekem is volt
2023. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Melyek az azonnali hatályú felmondás szabályai?

Azonnali hatályú felmondással bármelyik fél megszűnheti a munkaviszonyt legyen az határozott, vagy határozatlan idejű. Az azonnali hatályú felmondás jogával a következő felételek esetén élhetünk:


munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi,

vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Az azonnali hatályú felmondást minden esetben írásban indokolni kell. A felmondás tartalmának világosnak, valósnak, és okszerűnek kell lennie. (Pl.: bizonyíthatóan lopott az alkalmazott, rendszeresen késik, aminek következtében feladatát nem tudja ellátni, stb.)


Kérdezz meg egy ingyenes, online munkajogászt, az a biztos. Kérheted közös megegyezéssel, ha ezt nem engedik, akkor mondj fel, és kérd, hogy mentsenek fel a munkavégzés alól. Ha ezt sem engedik, akkor az orvos táppénzre simán kiír az adott körülmények között, de őszintén szólva extrém esetektől eltekintve (pl. speciális pozíció) nem fog munkaügyi pert indítani a munkaadó ha egyszerűen nem mész be, nem éri meg nekik.

2023. máj. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"milyen lehetőségek vannak azonnali hatályú felmondásra?"


Csak a 12-es válaszoló által leírtak esetén. A te eseted nem olyan, ami megalapozna egy azonnali hatályú felmondást.


Ha megbetegít a munkahely, menj el keresőképtelen állományba, de előtte mondjál fel!

2023. máj. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

Tegnap felmondtam, és szerencsére közös megegyezés alapján elengedték a 30 napot a mentális egészségemre hivatkozva.

2023. máj. 6. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!