Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az orvosok kapnak valamilyen...

Az orvosok kapnak valamilyen "támogatást" ha magyar terméket (gyógyszert) írnak fel vagy ez csak ilyen közhiedelem?

Figyelt kérdés

Nagyanyám régen egészségügyben dolgozott és azt állítota, hogy az orvosok bizonyos gyógyszerek felírásakor "jutalmat" kapnak.


Ennek mennyi a valóságalapja? És ha van, ez egyáltalán hogy történik meg, bonyolódik le?


Bemegy a TB-s orvosi rendelőbe az ügynök és tesz neki ajánlatot, hogy kapsz minden ilyen gyógyszer felírásért x %-ot vagy összeget? Hogy ellenőrzi a cég, hogy az orvos nem csak beírta a felírási dokumentumokat amik visszavonhatóak?


Mert egyébként időkorláton belül bármilyen e-receptet vissza lehet vonni a felíró orvos által.


Vagy ez az egész csak baromság?


Az én orvosom ahogy észrevettem rendszerint úgy 80 - 90%-ban magyar gyártmányú/forgalmazású terméket ír fel. Pl Richter Gedeon, EGIS, Lundbeck Hungária, Meditop,, Roche Magyarország és még sorolhatnám.


Nem tudom, hogy azért csinálja amiért az előbb leírtam, vagy mert támogatni akarja a magyar gyógyszergyártást/forgalmazást (ami igazából őt mint orvos nem érinti), vagy mert preferálja a magyar termékeket.


Én meg nem akarok egy pocsék és a nyugathoz is képest hatványozottan hanyatlóbb gazdaságban lévő ország gyógyszeripari készítményeket bevenni, képzelem a minőségkontroll minőségét, az alapanyagok tisztaságát, a rendes munkakörülményeket, a "korszerű" gyártási eszközöket, gépeket.


Inkább veszek TEVA izraeli gyógyszert, meg amerikai pfizer Xanaxot, mint az érdekes módon hol ható hol nem ható frontint-generikum másolatot, az EGIS-től.



2023. máj. 11. 18:20
1 2
 11/14 anonim válasza:

7/10 helyesen mondva:

benzodiazepint

2023. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

angolul benzodiazepine. a kemikaliai nevek meg latin eredetuek egy reszuk.


Ki hogy hasznalja maga dontse el, de legyen helyesen azon a nyelven, szerintem.


Ha te benzodiazepint akarsz irni, irjal.


De mar az "insomnia" szot is atvettuk az angoloktol szoval... hol magyarositva "inszomnia" hol total ugyanaz.


Szerintem kar ezert kotekedni, mert ongolt kapsz.

2023. júl. 21. 01:28
 13/14 anonim ***** válasza:
Dehogy az angolból ez is egy orvosi kifejezes
2023. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És latin
2023. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!