Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz munkahelyi légkör,...

Rossz munkahelyi légkör, tényleg mindenhol ez van?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyem nem az első, de nem sok volt előtte. Két éve vagyok a jelenlegi pozíciómban, egy irodában két másik nővel, de nagyon sokan megfordulnak nálunk.

A két kollégámnál jóval fiatalabb, mások felé alapvetően kicsit nehezebben nyitó ember vagyok.

A problémám az, hogy itt valamiért nem is tudom magam elengedni, annyira rosszul érzem magam.

Már az elején bebizonyosodott, hogy itt kb. senkiben nem lehet megbízni, ha valami pozitív dolog történik az emberrel, az nem számít, de ha negatív, arról faggatnak, mert az beszédtéma lehetet.

Sajnos nincs valami sok munkánk, talán ez is lehet az oka annak, hogy túl sok idő van egymással foglalkozni, mert vannak napok, amikor szó szerint azt érzem, hogy egész nap negatív dolgokat szívok magamba. Bárki belép az irodába, arról mondanak valami rosszat, ráadásul még a kér kollégám, akivel napi 8 órát ülök egy helyen is állandóan marja egymást, persze csak a másik háta mögött. Egész nap nekem írkálnak, ha az egyik valamit csinál, pl: már megint zabál, egész nap zabál, vagy ha olyat mond hangosan az egyik, akkor a másik már írogat, hogy: pont ez beszél? stb.

Az egyik kolléganőm az irodában szívhatja a nikotinos e-cigijét (nem tudom a pontos nevét).., ha bármit veszek, az a márka szar, ha elmondom hol voltam állásinterjún, az a munkahely szar, igazából minden szar, és mindenhol ez van, úgyhogy szokjam meg.

Van olyan vezető beosztásban lévő ember, akinek a hangjától kiráz a hideg, undorító stílusa van, sokat bejár hozzánk, és megengedi magának a “g*ci románok”, vagy a “ba***ák meg a k**va anyjukat” mondatokat..

Persze vannak nagyon rendes emberek is, sajnos velük találkozom ritkábban.

Elvégzem a munkámat, de csendes vagyok, nem keresem más emberek társaságát, és lelkileg nagyon rosszul érzem magam.

Próbálok láthatatlan lenni, de még ez a csendesség is felhívta rám a figyelmet, mostanában engem is megtalált 1-2 kollégám és megalázóan viselkednek velem.

Próbáltam beszélni a kollégáimmal, de nem történt változás. Beszéltem a főnökömmel is, aki azt mondta megért, de ebből az irodából senkit nem fognak áttenni.

Munkán kívül sok erőt ad a családom és a barátaim, velük önmagam lehetek, viszont érzem, hogy az utóbbi időben nem tudtam bent hagyni ezeket a dolgokat az irodában. Van, hogy ezen kattogok este, altatót kell bevennem, utálok bejárni. Fel is mondtam, de azért kíváncsi lennék, hogy valóban mindenhol ez van?



2023. máj. 15. 05:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nincs így mindenhol. De neked idő lesz pár hónap mire ki tudsz belőlük tisztulni. Mennyid van még a felmondási idődből?
2023. máj. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Magyarok vagyunk, ez alap.
2023. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Negatív kolléga, gyökér főnök mindenhol van. 10 helyet jártam végig az elmúlt 8 évben.
2023. máj. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
rossz helyen vagy. Ha hozzánk jönnél és valahogy néznél ki, akkor simán rád nyomulnának, ha tetszik, ha nem. Nincs munkahelyi kultúra.
2023. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Magyarországon mindenhol ez van.
2023. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

"Nem, nincs így mindenhol. "


Igaz, de a magyar munkahelyek többségén ez a jellemző.

2023. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
5 nem.
2023. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, nincs sok munka, bőven ráérnek pletyózni. Már csak azt nem értem, hogy a fenébe élik túl a válságot az ilyen fiszem-f@szom munkahelyek. Elég lenne azt a kettőt kirúgni mögüled. Rögtön lenne dolga mindegyikőtöknek, és nem a pletyka menne egész nap. Ennyi a titok nyitja.
2023. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nem mindenhol ez megy. Gyakorlati helyemen úgy dolgoztak, mint a kisangyal, semmi privát dologról nem fecsegtek.
2023. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Én is kicsit azt érzem kb mindenhol ez megy ebben az országban. Nálunk is aki ép nincs ott azt beszélik ki undorító módon utána meg jó pofiznak vele. Nálunk nagyon irigyek és rosszindulatúak. Arra is irigyek ha valaki elmegy egy napra szabadságra. Gonoszak, buták persze azt hiszik magukról ők tökéletesek. Undorodom ettől a kétszínűségtől. Engem is foglalkoztat minden nap a felmondás gondolata, mert már nagyon nehezen bírom. Jó ember vagyok, aki szorgalmas, okos, talpraesett,csinos es fiatal és ez pár embernek csipi a szemét. Elvagyok keseredve.
2023. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!