Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezhet az, hogy aki a...

Létezhet az, hogy aki a közigazgatásban dolgozik annak kevesebb szabadsága lenne mint az aki a munka törvénykönyve szerint dolgozik?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy régi barátommal tegnap beszélgettünk a munkáról és hogy a közigazgatásban dolgozik, én mondtam neki hogy az jó sok szabadság van ott van és társai... erre azt mondja hogy ne gondoljam ezt mert a FIDESZ minket teljesen elintézett, ugyanis neki kevesebb szabadsága van mintha elmenne a Mekibe, ugyanis most jelenleg 25 nap szabadsága van mert ő a kormánytisztviselőkről szóló törvény szerint dolgozik és abba a kategóriába tették ahol 25 nap van. Viszont ha a munka törvénykönyve szerint dolgozna akkor bizony 27 nap szabadság járna már neki, mert ott életkor alapján adják a szabadságot..
2023. máj. 21. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, különböző csoportoknak különböző mértékű szabadság jár. Pl a pedagógusokra is külön szabály van. Van, akinek több jár mint egy versenyszférásnak, van, akinek kevesebb.
2023. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontos.

A közszférában a munkában/munkakörben eltöltött idő és a szükséges tanulmányok szintje (fö-egyetem) alapján számolódik az alapszabi.

A beosztással való előrelépés és időszakosan (3 évente) számolódik ujra.

Amikor közszférába mész dolgozni, a besorolási szinten, akkor pl lehetsz 45-55 éves is, az alapszabi akkor is a kjt szerinti 20 nap.

2023. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, meg tudom erősíteni. Amúgy 2018-ban módosult a Kit (közig törvény), tőlem 7 nap szabit vettek el, de ismerek olyat, akitől 9-et.

Nekem is 25 nap van. De kb 5-6 évvel idősebb kollégának kevesebb idő munkaviszonnyal, ellenben 3 gyerekkel 38 nap. Szóval nagy a szórás egy sávon belül is.

2023. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!