Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság mennyire fontos...

Manapság mennyire fontos évszámokat írni az önéletrajba?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Az ilyen kérdéseknél az sem mindegy hol lakik a kérdező.

Mert aki faluban vagy kisebb városban lakik ahol csak kihalásos alapon lehet munkahelyhez jutni, ott nem csoda ha sokáig nem dolgozik valaki. Csak ezt azok ez emberek el sem tudják képzelni akik eleve már valamilyen megyeszékhelyre vagy a fővárosba születtek, vagy mindig nagy városban éltek (ott mindig lehet munkát találni).

Közmunkában meg annyira lecsökkentették a létszámot, hogy ne kelljen még azt sem fizetni. Az is csak olyasmi munka van, akik az árokpartokat kaszálják vagy az utcákat sepregetik (jellemzően inkább férfiak). Legalábbis itt nálunk így van (megyei jogú város).

Én azt mondom írd be nyugodtan az önéletrajzodba az igazat.

Ha úgy gondolja a munkáltató hogy te kellesz az adott munkára, akkor ha van egy kis esze a HR-nek (vagy a tulajnak) akkor nem az üres évek miatt fog elutasítani vagy felvenni. Nem vagy egyedül ezzel a problémával.

Egy csomó nőről tudok akit gyakorlatilag a férje tart el, hasonló okok miatt ahogy te is jártál.

Vagy van olyan is, hogy az idős hozzátartozót nem lehet magára hagyni, otthonba nem hajlandó bemenni a hozzátartozó (amúgy is évekig tartó várólisták vannak). Ezért esnek ki évei a munkából a dolgozni képes felnőttnek.

Jóval több ember lenne képes dolgozni, ha egyáltalán eljutnának addig.

Csomóan mennének dolgozni Budapestre is vidékről, ha tutira keresnének annyit amiből biztonsággal fent tudnák tartani az albérletet.

2023. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

9

Azt mégsem írhatom be, hogy a gyereket hoztam/vittem suliba, edzésre. Akkor marad a lyuk, amit ha meglátnak, megy egyből a kukába az önéletrajzom. Így esély sincs elmondani mi volt, ami nem titok, ez van, ezen már változtatni úgyse tudok. Ezért gondoltam a közmunkára, ha még létezik, az hasonlóknak volt, mint az én helyzetem vagy nem?


10

Éveket írtam, meg 4 év lyukról van szó, nem az van, hogy 1 éve nem dolgozom.

2023. jún. 7. 10:09
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

"Azt mégsem írhatom be, hogy a gyereket hoztam/vittem suliba, edzésre. "

. Jó, legyen akkor neked igazad, csináld, ahogy jónak látod.

2023. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

12: Akkor úgy írod az utolsót

2018-

2023. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Akkor csak nekem tűnik furcsának, így beírni, hogy pl. 2019 szept. -2023 jún. alsós gyerek kísérete iskolába/edzésre ? Vagy hogy kellene?
2023. jún. 7. 10:25
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Inkább sehogy. Ne jelentkezz sehova aztán halj éhen ha ilyen életképtelen vagy
2023. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Én kozmetikáztam. Mert sokáig ilyen egy éven belüli munkahelyeim voltak, de azóta is a max az 15 hónap volt, amennyit egy helyen voltam. Hát ez van, nem maradok olyan munkahelyeken, ahol nem érzem jól magam, csak azért, mert sokan nem vesznek fel olyan embert, aki gyakran váltogat, dolgozni meg muszáj. Illetve én jártam 1.5 évet egyetemre, amit otthagytam, na az is úgy jöhet le sokaknak, hogy nem vagyok kitartó. Most akkor vagy nem lesz munkám, vagy hazudok kicsit, melyik a jobb?


Így a pár hónapos helyeimet nem írtam bele, a hosszabbakat igen. Egy helyen egy évet voltam, ott 3.5 évet írtam be, valahol 4 hónapot, de az elég jó cég, feltornáztam 1 évre. A másik kettő kb 1 éves volt, azt úgy írtam bele, ahogy tényleg volt. Olyat nem írtam bele, ahol nem dolgoztam és amit nem csináltam. Egyébként erre is kaptam legutóbb beszólást, hogy miért mindenhol csak egy évet voltam, kivéve az elsőt... anyádért :D


Amúgy nyugi ezek sosem derülnek ki. Csak a legutolsó kilépő papírodat kérik el, meg a tb kiskönyvedet, de azt már csak akkor kapja meg a HR, ha már felvettek és ők se nézegetik, csak elteszik és csak postázzák a kilépésednél. Hogy közben írnak e bele vagy csak a végén, azt nem tudom.

2023. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17

Köszi, de az utolsó 4 évvel vagyok gondban, előtte rendben van az önéletrajzom. 3 évig voltam az utolsó munkahelyemen, ahonnan nyáron lesz 4 éve, hogy lejárt a szerződésem.

2023. jún. 7. 10:59
 19/21 Kitana. ***** válasza:
Nem kell beleírni az évekhez, de az én cv-mben van egy pár mondatos rész, ahova magamról írok egy kis bemutatkozást, ahol leírom a jó tulajdonságaim, meg hogy milyen helyet keresek, stb, oda beírhatod, hogy az utóbbi pár évet a kisgyereked nevelésével töltötted, de készen állsz arra, hogy visszatérj a munka világába, vagy valami ilyesmi.
2023. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszín kiskönyvben úgy is megnézi a HR-es, ha látja, hogy hantáztál max próbaidőd alatt már kib*xnak.
2023. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!