Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha visszautasítottam egy...

Ha visszautasítottam egy pozíciót, akkor soha többet nem jelentkezhetek a céghez, mert úgysem vennének fel?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy pozícióra, ahol minden kört sikeresen teljesítettem, azonban végig volt egy pont, ahol nem sikerült dűlőre jutni a munkáltatóval, ezért behívtak egy utolsó elbeszélgetésre, ahol elmondták, hogy ők hogy gondolják az egészet, gondoljam át és majd keresnek, mert amúgy felvennének, mert megfelelek. Átgondoltam és nem tudtam megoldani a dolgokat az ő játékszabályaik szerint, ezért amikor a hr-es emailen keresett, hogy hogy döntöttem, akkor visszautasítottam a pozíciót. Erre nem kaptam semmi választ.

Ajánlatot nem tettek, csak interjúk voltak. Ebben az esetben, ha a jövőben meg tudnám oldani azt a bizonyos feltételüket és jelentkeznék hozzájuk másik pozira, akkor hozzám szólnának még valaha vagy ilyen esetben örökre el kell felejteni a céget?

(Tudom, hogy minden cég más, de általánosan hogy szokott ez működni?)



2023. jún. 11. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
1-2 év és az atyaisten sem tudja ki vagy
2023. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs valami hr nyilvántartásuk, ami alapján akár 10 év múlva is vissza tudják nézni, hogy egyszer visszamondtam?
2023. jún. 11. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy probat meger, van ahol visszavarnak a volt alkalmazottakat is
2023. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kitana. ***** válasza:
62%

Dehogy van, maximum ha már ott dolgoznál és kirúgnak, akkor lehet, hogy azt nyilvántartják.

Illetve a rendszerben lehet benne maradsz, de nem raknak melléd emiatt felkiáltójelet, hogy na ezt soha többet ne is lássuk.

2023. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 4essel. De ha biztosra akarsz menni, GDPR-ra hivatkozva kérheted, hogy töröljenek rólad minden adatot a rendszerükben.
2023. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai gyakorlatra jelentkeztem álmaim cégéhez, de olyan hosszan elhúzták az egész folyamatot, hogy már elhelyezkedtem egy másik helyre, és majdnem lejárt a határidő az egyetemen is a cégnév leadására. Egy ott dolgozó ismerősöm leadta előzetesen az infót, hogy felvettek. Mérges és tanácstalan voltam, hogy mit csináljak, mert álmaim munkahelye volt, viszont nem akartam az akkori munkahelyemen sem cirkuszolni, és féltem az egyetemi határidőtől is. Saját magam hibájából nem vettem észre az emailes megkeresésüket, majd mikor felhívtak, annyira bepánikoltam, hogy nem vettem fel a telefont. (Hozzáteszem egyszer hívtak, nem vitték túlzásba.)

Nem mertem bevállalni a váltást, így maradtam az akkori helyemen. Pár hónappal később olvastam el a 3 db emailes megkeresésüket (másik címre jött, mint amit használtam), hogy keresnek, és felvennének. Pont váltásban voltam, főállásúvá váltam, így beadtam a jelentkezésemet hozzájuk, de semmi reakció. Az ott dolgozó ismerősöm felvette a kapcsolatot a HR-rel, hogy egyébként ajánl, mert jó munkaerőnek gondol, és nagyon szeretnék bekerülni a céghez is, mire szíven ütött a srác válasza, miszerint tiltólistán vagyok, így még csak telefonos interjúra sem hívhat fel.

Az elkövetkezendő pár hónapban próbálkoztam még, hogy lássák, egy gyenge pillanatomban találtak meg, egyébként nem vagyok ilyen megbízhatatlan ember. Írtunk egy vezetőnek is bocsánatkérő/motivációs levelet, de továbbra is azt a választ kaptam, hogy meg van kötve a keze, instant el kell utasítania a jelentkezésemet.

Én voltam a buta, belátom, csak azért írtam le a sztorit, hogy lássátok, van fekete lista a cégeknél, amire fel lehet akár évekre is kerülni. A kérdező esetében azonban 99%-ban biztos vagyok benne, hogy egy ilyen miatt nem haragszanak meg. Saját döntésed, hogy elfogadsz-e egy ajánlatot. Lehet neked 2-3 cégtől is ajánlatod egyszerre, nyilvánvaló, hogy mindegyiket nem tudod elfogadni. Ne parázz ezen, ha egyszer megfeleltél, továbbra is tárt karokkal fognak majd várni.

2023. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, kiírnak egy feketelistára...

Egyébként meg senkit se érdekel, egy hét múlva a kutya sem tudja ki vagy.

2023. jún. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én jelentkeztem egy céghez, felvettek volna, de visszautasítottam. Kb 5 hónap múlva másik pozira jelentkeztem, felvettek, elkezdtem ott dolgozni.
2023. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2023. jún. 12. 14:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom én is, hogy akármilyen rendszer melett is emlékeznének rád pár év múlva.


Sőt, ha van ilyen rendszer, akkor valszeg pozitív dolgokat írtak rólad benne, hiszen akartak téged.


Szóval szerintem az se lenne gond, ha pl egy hónapja volt az interjú, és felhívod a HR-est, hogy mi lenne, ha újratárgyalnátok, vagy van-e most hasonló munkalehetőség náluk, stb. Nem igazán részletezted mi volt a gond, nyilván ez is számíthat.

2023. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!