Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azt mondják hogy nagy munkaerő...

Azt mondják hogy nagy munkaerő hiány van,miközben ha jelentkezek egy állasra,akkor mièrt nem jeleznek vissza? Ennyire nehèz munkát találni?

Figyelt kérdés

Szeretnèk váltani,és hiába adtam be az önèletrajzomat,jelentkeztem különfèle helyekre,valahol azt irják vissza hogy,hamarosan keressük,vagy szimplán csak köszönjük jelentkezésed,majd hosszú idő után se jeleznek.

Egyszer az egyiknèl volt telefonszám,rákèrdeztem az állásra,és mondták hogy ez már nem elèrhető,betöltöttèk!

Kèrdezem èn,ha betöltöttèk vagy nem elèrhető mièrt lehet jelentkezni?

Vagy inkább mièrt nem hajlandóak visszaválaszolni?

Ennyire nehèz itthon munkát keresni?

Veletek is törtènt már ilyen?

Válaszotokat,nagyon köszönöm!



2023. jún. 14. 11:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szakképzett munkaerőből van hiany."


Hát én pl. jogi szakvizsgás jogászként, joggyakorlattal igencsak szakképzett munkaerő vagyok, mégse kellek senkinek.

Pedig naponta szétküldök vagy 25 önéletrajzot....


Már ott tartok, hogy bármit elvállalnék, de semmi.


Még csak be se hívnak, pedig megfelelek minden elvárásnak, ami a kiírása szerepel.


Igen, undorító hozzáállás ez az "azzal szólok, hogy nem szólok" mentalitás. Én elvárnám azt a minimális tiszteletet, hogy legalább válaszoljon, ha küldtem önéletrajzot, vagy ha esetleg voltam is interjún.


Hogy indokolja is az elutasítását.... na abba már nem is ringatom magam.


Ez van, ha valaki van abban a helyzetben, hogy BÁRMIT megtehet a másikkal.

2023. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

jogi szakvizsgás jogászként, joggyakorlattal igencsak szakképzett munkaerő vagyok, mégse kellek senkinek.


Cserebe egy muszaki diplomaval kedvedre vallogathatsz a munkahelyekbol.

Sot, munkatarsam konyveloi diplomaval, no letere!!! cnc gepkezelo lett, jelenleg meg elektronikai teruleten dolgozunk.

2023. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

12 - es!


Igen.

Aennyire tudom, nemcsak én vagyok ebbe a helyzetbe jogászként, hanem más szakterület képviselői is.


Pl. IT - sként is baromira nehéz itthon, hiszen rendszergazdából mennyi kell egy céghez? 2 vagy 3 talán.... Na most nem ennyien vannak.


Meg is értem, hogy inkább külföldre mennek.


Az egy dolog, hogy valaki nem kell egy adott állásra. Ennek egyébként baromi sok oka lehet.


Nem ebben látom a fő problémát, hanem abban, hogy úgy utasítanak vissza, hogy semmi konkrét indokolás nincs vagy - éppen ezért - már eleve visszautasítás sem jön.


Ha valaki nem kell egy adott munkára és ennek szakmai okai vannak, akkor ezt miért nem lehet megmondani neki?


Helyette egy sablon elutasító válasszal "elintézik" a jelentkezőt, amiből mindenki azt olvas ki, amit a fantáziája megenged. A valóság tudata nélkül.


Ok. Ne vegyen fel, ha nem akar (bármi is az ok).

De akkor segítsen abban, hogy mondja meg miért nem, és akkor esetleg lehetne változtatni - ha lehet - pl. a munkakeresési technikán.


Úgyhogy, szerintem a munkáltatói (emberi) hozzáállással van a legnagyobb baj.

2023. jún. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Pl. IT - sként is baromira nehéz itthon, hiszen rendszergazdából mennyi kell egy céghez? 2 vagy 3 talán.... Na most nem ennyien vannak.

Meg is értem, hogy inkább külföldre mennek.


Azert nem art szamolni azzal hogy ha otthon tul sok a jelentkezo , kulfoldon meg tobb van. Ott se kell 15 rendszergazda egy ceghez. Jelentkezo viszont tobb orszagbol van.

Kb 50 cegbol 4 hivott fel.

2023. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezt hívják piacgazdaságnak :D. Üdv.

A Magad részéről 3 probléma lehetséges:

1.Nem jó az önéletrajzod vagy olyan munkára jelentkezel, amire fixen nem vennének fel(pl teszem azt bolti eladói tapasztalattal, megpályázol valami mérnöki pozit.)

2. Nem jelentkezel elég helyre. Hány helyre adod be a CV-t? 5?10? Ezek semmik, amikor álláskerestem 2 hónapig, vagy 100 helyre beadtam a CV-t, ha ebből 20 visszajelez és nem szar a fejedre, az már jónak mondható, 2-ből ajánlat lett. Ez így működik SOK HELYRE KELL JELENTKEZNI!!!

3. olyan melókra pályázol, amikre 5 millió jelentkező van, ha már egy normális bért adsz a CV-dben vagy 20-30 év közötti nő vagy akkor semmi esélyed sincs. Tipikus ilyenek a könnyű irodai adminisztrátor melók, amikhez lófa** tudás se kell.

2023. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!